فرماندهی عملیات مشترک و الحشدالشعبی گزارش ها درباره کرکوک را رد کردند

بغداد-ایرنا- فرمانده عملیات مشترک عراق روز جمعه اخبار و گزارش ها مبنی بر آغاز عملیات در جنوب کرکوک را 'که به گفته منابع رسانه ای برای کنترل نیروهای مسلح عراق بر چاه های نفتی جنوب کرکوک بوده است'، رد کرد و همزمان فرمانده الحشدالشعبی در محور شمال نیز این گزارش ها را مردود دانست.

به گزارش ایرنا، این فرماندهی با انتشار بیانیه ای، گزارش های رسانه ای مبنی بر شروع عملیات در جنوب کرکوک را نفی و اعلام کرد که نیروهای نظامی عراق همچنان سرگرم پاکسازی مناطقی در جنوب کرکوک هستند که به تازگی از چنگ گروه تروریستی داعش آزاد شده است.
از سوی دیگر محمد مهدی البیاتی فرمانده محور شمال الحشدالشعبی نیز هرگونه تحرک نظامی علیه کرکوک را رد کرد و گفت نیروهای الحشد در حال ادامه ماموریت خود جهت پاکسازی مناطق جنوبی کرکوک از تروریست هاست.
گزارش ها مبنی بر شروع عملیات نظامی برای کنترل بر چاه های نفتی را برخی رسانه های غربی به نقل از رسانه ها و سخنگویان نظامی پیشمرگه در بامداد جمعه انتشار داده اند.
در همین راستا، رسول قادر فرمانده مخحور و مسئول اتاق عملیا پیشمرگه در جنوب کرکوک روز جمعه به السومریه نیوز گفته که سازمان پیشمرگه به دنبال تحرکات نیروهای عراقی ، نیروهای خود را به سمت جنوب کرکوک به حرکت در آورده است.
وی در عین حال اطمینان داده که منطقه تحت کنترل نیروهای پیشمرگه قرار دارد.
خاورم*4*1770*

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال