عضو کمیسیون بهداشت مجلس در گفت و گو با ایرنا:

اعتراض متخصصان بیهوشی به کاهش تعرفه تا 2 هفته آینده با وساطت مجلس رفع می شود

تهران - ایرنا - عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: با توجه به اعتراض جمعی از متخصصان بیهوشی به کاهش تعرفه قرار شد، تا دو هفته آینده با دعوت کمیسیون بهداشت محلس در جلسه ای با حضور نمایندگان این انجمن و مسئولان وزارت بهداشت این مسئله بررسی و راهکار برون رفت از این مشکل مشخص شود.

محمد حسین قربانی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار سلامت ایرنا افزود: هفته گذشته تعدادی از متخصصان بیهوشی در اعتراض به کاهش تعرفه های پزشکی در مجلس شورای اسلامی تجمع داشتند. من از طرف مجلس در بین آنان حاضر شدم و قول دادم که مشکل آنان را پیگیری می کنم اما با توجه به اینکه اکنون مجلس تعطیل است و وزیر بهداشت نیز در هفته اخیر در سفر خارج از کشور بود، قرار شد که تا دو هفته آینده در جلسه ای این مسئله را پیگیری کنیم.
وی گفت: تا دو هفته آینده در جلسه ای با حضور دو نفر از نمایندگان انجمن بیهوشی و تعدادی از مسئولان وزارت بهداشت و سازمان های بیمه گر راهکارهای برون رفت از این مشکل بررسی می شود تا دغدغه های این متخصصان بر طرف شود.
قربانی افزود: نمی دانم اعتراض این متخصصان چقدر بحق یا نابحق است، اما از نظر کارشناسی به نظر می رسد اگر در گذشته تعرفه های این گروه ها به صورت غیر کارشناسی بالا رفته چرا الان و یک دفعه و غیر کارشناسی تعرفه این گروه ها پایین آمده است.
وی ادامه داد: اگر تعرفه های این گروه ها به صورت غیر کارشناسی بالا رفته بود، نباید یک دفعه آن را کاهش می دادند، نمی شود که برای گروهی، توقعات و انتظاراتی را ایجاد کرد و بعد یک دفعه و بدون مشورت دوباره بخواهیم آن را جبران کنیم.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اضافه کرد: اگر قرار بود، تعرفه این گروه ( متخصصان بیهوشی) کاهش یابد، بهتر بود به شکل نرم تری و با مشورت با خود این گروه انجام می شد، به هر حال این متخصصان افراد تحصیل کرده و نخبه جامعه هستند و نمی شود نظرات آنان را نادیده گرفت.
وی در پاسخ به این پرسش که به نظر شما راهکار این مشکل چیست، گفت: راهکار این مسئله در جلسه کارشناسی با حضور طرفین مشخص می شود و نمی شود بدون بررسی دقیق موضوع و به صورت غیر کارشناسی راهکار ارائه کرد.
قربانی افزود: حرف و حدیث هایی که در روزهای اخیر مبنی بر دست از کار کشیدن برخی متخصصان بیهوشی مطرح شده نیز صحت ندارد و اساسا دست از کار کشیدن در قاموس پزشکان متخصص نیست، زیرا پزشکان همیشه و در سخت ترین شرایط کشور چه در دوران دفاع مقدس و چه قبل و بعد از آن همیشه در کنار مردم بوده اند.
موضوع کاهش حدود 25 درصدی تعرفه خدمات متخصصان بیهوشی و چند رشته دیگر تخصصی در چند ماه اخیر با اعتراض برخی گروه های پزشکی مواجه شده است.
خبرنگار: افشین شاعری ** انتشار: علی حبیبی
اجتمام 3063 ** 1569
*آگاهی از آخرین اخبار اجتماعی و حوادث ایران و جهان در کانال تلگرام گروه اجتماعی ایرنا:
@irnaej
https://t.me/irnaej

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال