سفیر ایران: جمهوری اسلامی توان مقابله با تهدیدهای آمریکا را دارد

بغداد-ایرنا- سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق در پاسخ به تهدیدهای جدید آمریکا از جمله تهدید به گنجاندن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست تروریستی تاکید کرد که جمهوری اسلامی توان مقابله با تهدیدهای آمریکا را دارد.

به گزارش ایرنا، 'ایرج مسجدی' در مصاحبه خبری ویژه با شبکه تلویزیون 'العهد' ارگان خبری عصائب اهل الحق عراق گفت که جمهوری اسلامی ایران در دفاع از امنیت ملی خود با کسی شوخی ندارد و قادر به مقابله با تهدیدهای آمریکا است.
وی اضافه کرد که امیدواریم آمریکایی ها این سخنان را به خوبی درک کنند زیرا جمهوری اسلامی ایران هیچ کشوری را تهدید نمی کند اما اگر آمریکایی ها بخواهند شروع کنند، مسوول تبعات همه این تهدیدها خود آنها هستند.
سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق خاطر نشان ساخت که تهران قطعا درصدد دشمنی و خصومت با هیچ کشوری از جمله آمریکا نیست و واشنگتن این مسائل را می فهمد.
ایرج مسجدی در خصوص توافقنامه هسته ای و تهدیدهای آمریکا علیه آن گفت که توافقنامه هسته ای حاصل صرف وقت زیادی از مذاکرات بین المللی است.
وی با تاکید بر اینکه سیاست ایران همواره مبتنی بر دفاع بوده و نه هجوم ادامه داد که آمریکایی ها با تهدیدهای خود در واقع امنیت کل منطقه را در معرض تهدید قرار می دهند.
ایرج مسجدی در عین حال گفت که تصور می کند که تهدیدهای اخیر آمریکا علیه ایران، بیش از اینکه جدی باشد، برای تشویش افکار عمومی و مصرف رسانه ای است زیرا به خوبی می دانند که تهران در دفاع از امنیت خود با کسی شوخی ندارد.
وی رابطه جمهوری اسلامی ایران در همه سطوح با دولتمردان و اقشار مختلف عراق اعم از کرد و عرب و شیعه و سنی و اقلیت ها بسیار خوب توصیف کرد و گفت که هر روز در سفارت ایران در بغداد پذیرای اقشار مختلف مردم عراق است.
خاورم **4*353*1770*شبس*1488 *انتشاردهنده: بهمن بامداد**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال