معاون بانوان وزیر ورزش وجوانان:

متناسب با ارزش های دینی زمینه حضور بانوان در ورزشگاهها فراهم می شود

زنجان - ایرنا - معاون ورزش بانوان وزیر ورزش و جوانان گفت: ایران در عرصه ورزشی، از بانوان استفاده ابزاری نمی کند و متناسب با ارزش های دینی و فرهنگی بتدریج زمینه حضور آنان در استادیوم ها و جایگاه های تماشاگران را فراهم می سازد.

به گزارش ایرنا، فریبا محمدیان عصر پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در زنجان افزود: یکی از اجزای صنعت ورزش تماشاگران هستند و باید متناسب با فرهنگ و آموزه های دینی و ملی کشور و در قالب قوانین و چارچوب های موجود، شرایط حضور بانوان در استادیوم های ورزشی بتدریج فراهم شود.
وی یادآورشد: ورزش به عنوان یک پدیده بزرگ اجتماعی در صورتی که منطبق با فرهنگ، آئین، قوانین، مقررات و چارچوب های نظام جمهوری اسلامی باشد، می تواند زمینه ساز تعالی کشور باشد.
محمدیان اظهار کرد: در صورتی که این چارچوب ها نباشد یا شرایطی ایجاد شود که فرهنگ و آئین مورد توجه قرار نگیرد، به حتم اتفاقات خوبی در این زمینه رخ نخواهد داد.
معاون ورزش بانوان وزیر ورزش و جوانان گفت: معتقدیم که ورزش می تواند برای ایجاد و ارتقای هنجارها و منش های اجتماعی مورد استفاده قرار گیرد و فرصتی برای گسترش و آموزش مرام های موجود و جدید مبتنی بر آموزه های دینی و فرهنگی کشور باشد.
وی خاطر نشان کرد: می توان شرایط و فضا را به دور از هیجانات و مدار عقلانیت و منطق برای حضور بانوان در جایگاه تماشاگران فراهم ساخت.
محمدیان به چالش های پیش روی ورزش بانوان اشاره کرد و با بیان اینکه بدون تردید مشکلات بانوان و آقایان در تمامی موارد مشابه هم نیستند، ادامه داد: نقش های اجتماعی در حوزه بانوان و اقایان یکی نیست اما با تمام این تفاسیر فضا به گونه ای در سطح کلان و استان ها مدیریت می شود که موانع موجود مورد توجه قرار گیرد.
معاون ورزش بانوان وزیر ورزش و جوانان گفت: تلاش می شود موانع پیش روی ورزش بانوان برداشته شود و شرایط به سمت و سویی برود که بانوان در کنار ایفای نقش های مهم خود در خانواده و جامعه، بتوانند به ورزش خود هم بپردازند.
وی تاکید کرد: فضای ورزش بانوان یک سیر صعودی دارد و نخستین های زیادی در عرصه ورزش بانوان ثبت شده است و در نیمه نخست مهر سال جاری، 16 مدال آسیایی و جهانی و کاپ های بین المللی توسط بانوان کسب شد.
محمدیان اضافه کرد: همین آمار مدال ها نشان می دهد که بانوان عزم جزمی دارند تا بتوانند در حوزه ورزش هم همچون سایر حوزه، توانمندی خود را اثبات کنند.
معاون ورزش بانوان وزیر ورزش و جوانان به برنامه ریزی های رخ داده برای بهبود حوزه ورزش بانوان اشاره کرد و گفت: بخش ورزش کشور در حوزه بانوان ورود پیدا کرده و چهار محور را بر اساس احکام برنامه ششم هماهنگ کرده که بتوان سهم ورزش را در حوزه تندرستی، اوقات فراغت، عزت و اقتدار ملی و رونق اقتصادی افزایش دهد.
وی افزود: از همین رو در هر چهار حوزه، برنامه تدوین و به استان ها ابلاغ شده است تا متناسب با شرایط و برنامه آمای سرزمین هر یک از آنها را در دستور کار خود قرار دهند.
محمدیان معاون وزیر ورزش و جوان به نمایندگی از وزیر برای بازدید از پروژه های عمرانی حوزه ورزش و جوانان زنجان به این استان سفر کرده بود.
3001/8068
خبرنگار: مینا افشاری** انتشار:اسماعیل جهانبخش

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال