نماینده مجلس: تحقق اقتصاد مقاومتی سخنرانی ها ترامپ را بی اثر می کند

همدان - ایرنا - نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی گفت: عملی شدن اقتصاد مقاومتی تمامی سخنرانی های دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا علیه ایران را بی اثر می کند.

حمیدرضا حاجی بابایی روز پنجشنبه در آئین تجلیل از سرآمدان و برگزیدگان حوزه استاندارد همدان، افزود: اقتصاد مقاومتی یعنی ترامپ هر چه می خواهد بگوید اما ما در داخل کشور در چارچوب های انقلاب کار خود را می کنیم و فرقی نمی کند رئیس جمهوری آمریکا چه می گوید.
نماینده همدان و فامنین در خانه ملت اظهار کرد: اگر اقتصاد مقاومتی تحقق یابد 50 سخنرانی ترامپ نیز تاثیری در کشورمان نمی گذارد.
حاجی بابایی افزود: اگر مترصد این هستید که اقتصاد کشورمان را آمریکا تکان بدهد، سخت اشتباه می کنید چون ترامپ فقط به منافع کشورش فکر می کند و این تفکر طبیعی است.
نماینده همدان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: به طور حتم تحریم ها در اقتصاد کشور تاثیر دارد ولی نباید این تاثیرات منفی موجب تغییر بنبادین شده و همه چیز را متاثر کند.
حاجی بابایی گفت: لازمه سرمایه گذاری در هر کشوری اقتدار بین المللی است چون اقتدار امنیت می آورد و امنیت موجب افزایش سرمایه گذاری می شود.
وی تصریح کرد: با وجود اینکه دولتمردان ایران و آمریکا با یکدیگر بحث می کنند اما همه می دانند امکان تقابل نظامی بین این 2 کشور وجود ندارد.
وی با بیان اینکه امنیت امروز کشورمان از ابتدای انقلاب تاکنون بسیار تقویت شده است، تاکید کرد: هم اینک تا 2 هزار کیلومتر آنطرف مرزهای ایران امنیت برقرار است.
حاجی بابایی افزود: هم اینک بیشتر نقاط جهان ناامن شده است و آمریکا و اروپا بیش از همه در این زمینه واهمه دارند.
وی تصریح کرد: نسخه امروز ترامپ را اوباما در گذشته نوشته است و ترامپ در همان میدان بازی می کند و فرقی بین این دو رئیس جمهوری نیست.
وی ادامه داد: آنها دنبال این هستند که ایران به قدرت اقتصادی تبدیل نشود، هرچند ایران قدرت نظامی و سیاسی شده است و اینک باید قدرت اقتصادی خود را افزایش دهد.
نماینده همدان در مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکا برای جلوگیری از تبدیل شدن ایران به یک قدرت اقتصادی هر کاری از جمله تحریم می کند، هرچند ایران سالهاست که با تحریم مواجه است.
حاجی بابایی گفت: امروز در کشور استاندارد به قدری اهمیت دارد که از 24 بند سیاست های اقتصاد مقاومتی یک بند به استاندارد تعلق گرفته است.
وی اصافه کرد: برنامه ششم توسعه کشور که 80 بند دارد تمامی آنها منطبق بر سیاست های اقتصاد مقاومتی به ویژه بند 24 این سیاست ابلاغی است.
وی اظهارکرد: در قانون برنامه ششم توسعه کشور دولت مکلف شده در مدت پنج سال به سمت استاندارد سازی برود؛ بنابراین کشور را باید به سمتی حرکت داد که نظام ملی استاندارد بتواند برنامه هایش را عملی کند.
نماینده همدان در خانه ملت یادآوری کرد: بند (ج) ماده 63 قانون برنامه ششم یکی از مولفه های اثرگذار در رشد و توسعه بخش کشاورزی استانداردسازی است.
حاجی بابایی با ذکر اینکه شاید برخی تولید کننده ها استانداردها را موانع رشد تلقی کنند، تاکید کرد: با این وجود هر چه قدر به سمت استانداردسازی حرکت شود نظام تولید از استحکام بالایی برخوردار می شود.
وی تاکید کرد: نخستین اقدام برای اینکه در اقتصاد مقاومتی بتوان رو پای خود بایستیم تولید کالای استاندارد است و تنها در این صورت اطمینان مردم جلب می شود.
وی افزود: اجرای اقتصاد مقاومتی برای ما یک انتخاب نیست بلکه یک ضرورت است و امروز ناگزیر به حرکت در سمت اقتصاد مقاومتی هستیم.
نماینده همدان در مجلس با ذکر اینکه اقتصاد کنونی جهان رقابتی است، اضافه کرد: اقتصادی که رقابتی، بومی و بر مبنای تفکر و دانش نباشد به طور حتم شکست می خورد.
حاجی بابایی ادامه داد: برای پویایی اقتصاد کشور هرچند باید از تمامی امکانات موجود در کشور استفاده کرد اما ریشه این اقتصاد باید در داخل خاک کشور باشد.
وی اضافه کرد: در برنامه ششم توسعه کشور با رفع تمامی محدودیت ها به دولت اجازه جذب سرمایه گذاری خارجی داده شده است.
نماینده همدان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: دولت می تواند 65 میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی جذب کند اما این امر منوط بر این است که فرد سرمایه گذار 70 درصد فناوری لازم برای فعالیت را به کشور بیاورد.
حاجی بابایی یکی از مولفه های مهم برای تحقق اقتصاد مقاومتی را بهره وری دانست و گفت: 2.8 درصد از رشد هشت درصدی کشور از طریق بهره وری ایجاد می شود و ارتقای بهره وری نیز در صورت توجه به استانداردها دست یافتنی است.
وی توضیح داد: بهره وری یعنی اینکه یک بشکه نفت با قیمت 50 دلار باید 200 دلار در داخل کشور درآمد داشته باشد.
نماینده همدان در مجلس اظهار کرد: یکی دیگر از ملزومات توفیق در عرصه رقابت و عملی شدن اقتصاد مقاومتی جلوگیری از ورود 32 میلیارد دلار کالای قاچاق به کشور است.
حاجی بابایی تاکید کرد: تنها با نیروی نظامی نمی توان جلوی ورود کالای قاچاق را گرفت بلکه باید با تولید کالاهای با کیفیت و استاندارد، اقبال مردم به خرید کالای خارجی و قاچاق را کاهش داد.
وی بیان کرد: همچنین برای محقق شدن اقتصاد مقاومتی نباید رابطه ای بین اقتصاد و دولت باشد و دولت نباید مقابل بخش خصوصی قرار بگیرد.
نماینده همدان در مجلس افزود: باید در محیط کسب کار عشق و علاقه در جریان باشد تا تولید کننده و سرمایه گذار رغبت به سرمایه گذاری داشته باشد.
حاجی بابایی اضافه کرد: در کشور باید 1.5 میلیون فرصت شغلی ایجاد شود چون هم اینک در تمامی خانواده ها بیکار داریم و وضعیت کشور از نظر اشتعال اضطراری است.
وی با ذکر اینکه ایجاد اشتغال تنها بر عهده دولت نیست ،گفت: همه باید با کنار گذاشتن حاشیه ها دست به دست هم بدهند تا از این وضعیت اورژانسی خارج شویم.
وی اعلام کرد: با وجود تلاش های صورت گرفته، در همدان 100 هزار جوان بیکار وجود دارد و رفع این دغدغه وظیفه نمایندگان مردم در خانه ملت و مسئولان است.
به گزارش ایرنا، سرآمدان و برگزیدگان حوزه استاندارد استان همدان در آئینی با حضور معاون سازمان ملی استاندارد ایران و نماینده همدان در خانه ملت تقدیر شدند.
در تقویم بین المللی 22 مهر ماه به عنوان روز جهانی استاندارد نامگذاری شده است.
7526/2090
خبرنگار: علیرضا جهانگیری**انتشار دهنده: سعید زارع کندجانی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال