نماینده مجلس: کمترین تخصیص اعتبار برای نهاوند اجحاف در حق مردم است

نهاوند - ایرنا - نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی گفت: کمترین تخصیص اعتبار برای شهرستان نهاوند اجحاف در حق مردم و کم توجهی به این شهرستان است.

به گزارش ایرنا حسن بهرام نیا روز پنجشنبه در شورای اداری بخش زرین دشت نهاوند با بیان اینکه یکی از مدیران کل برای این شهرستان 14 درصد اعتبار تخصیص داده و برای شهرستانی که کمترین جمعیت را نسبت به نهاوند دارد حدود 70 درصد اعتبار در نظر گرفته است تاکید کرد: در این زمینه فرمانداری و استانداری باید این موضوع را پیگیری و حق مردم را مطالبه کند.
وی افزود: این مساله باید پیگیری و مشخص شود که اگر این کار به شکل تعمدی انجام گرفته لذا باید مدیرکل پاسخگو باشد و توجیه این کار را عنوان کند.
بهرام نیا گفت: چرا مدیری که از اعتبارات منظور شده برای دستگاه متبوعش فقط 14 درصد دریافت می کند سکوت کرده و هیچ اعتراضی نمی کند.
وی افزود: شهرستان نهاوند سومین شهر بزرگ استان است که با وجود ظرفیت ها و پتانسیل های سرشاری که دارد در گذشته مورد کم توجهی قرار گرفته و حتی در مقایسه با سایر شهرستانها نسبت به آن اجحاف شده است.
نماینده مردم نهاوند در ادامه با اشاره به ضرورت جذب اعتبارات ملی برای پیشرفت طرحهای عمرانی از سوی اداره ها افزود: مدیران باید سعی کنند که برای پیشبرد فیزیکی طرحهای اعتباری مربوطه علاوه بر اعتبارات استانی تلاش مضاعفی را برای جذب اعتبارات ملی داشته باشند زیرا اعتبارات استانی 15 درصد است و مابقی آن به صورت ملی و متمرکز اختصاص داده می شود.
وی گفت: یکی از ارزیابی های مدیران شهرستانی نیز همین مساله یعنی میزان جذب اعتبارات ملی است که نشان می دهد یک مدیر چقدر برای پیشبرد برنامه هایش جدی است.
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تاکنون به شهرستان نهاوند مطابق با پتانسیل هایش امکانات داده نشده گفت: یکی از اقداماتی که به تازگی در این زمینه پیگیری شده تلاش برای جذب اعتبار 15 میلیارد ریالی از محل منابع وزارت نفت است که بر این اساس یک سالن بزرگ ورزشی در یکی از محلات محروم شهر مانند پای قلعه احداث می شود.
وی به پیگیری های صورت گرفته در زمینه دریافت قیر یارانه ای برای آسفالت معابر روستایی گفت: با پیگیری هایی که صورت گرفت 20 میلیارد ریال قیر یارانه ای و پنج میلیارد پول نقد از بنیاد مسکن انقلاب اسلامی جذب شد که با آن بسیاری از معابر روستایی آسفالت خواهد شد .
معاون فرماندار نهاوند نیز گفت: وحدت خوبی بین همه عوامل و مسئولان شهرستان وجود دارد که این مساله می تواند توسعه شهرستان را به دور از حاشیه زدگی و پرهیز از فرصت سوزی شتاب دهد.
رضا سلامتی افزود: بر اساس این سیاست که تاکنون در شهرستان حاکم بوده کارهای خوبی صورت گرفته و از جمله وضعیت موسسه علیمرادیان که سالها نامشخص مانده بود با تعامل همه مسئولان تعیین تکلیف شد.
وی گفت: به منظور مشخص شدن میزان تخصیص اعتبار به دستگاههای اجرایی شهرستان هماهنگی هایی به عمل آمده تا در صورت ناچیز بودن اعتبارات، پیگیری های لازم به عمل آید زیرا اگر نتوانیم سهم خودمان را بگیریم به خود و شهرمان ظلم کرده ایم.
وی ادامه داد: مدیرانی که تلاش کرده اند تا سهم بیشتری از اعتبارات ملی را جذب کنند هنگام توزیع اعتبارات استانی سهم بیشتری برای آنها منظور می شود و این سیاست تشویقی برای ایجاد انگیزه در مدیران شهرستانی است.
شهرستان نهاوند با دارا بودن چهار بخش مرکزی ،زرین دشت ، گیان و خزل و دارا بودن جمعیتی حدود 190 هزار نفر سومین شهر بزرگ استان و در 105 کیلومتری جنوب آن قرار دارد .
2087/7525 خبرنگار: وحید سیفی** انتشاردهنده: زهرا پیرنیا

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال