استاندار آذربایجان شرقی: اهر و هریس به راه آهن سراسری متصل می شوند

تبریز - ایرنا - استاندار آذربایجان شرقی از توسعه راه‌آهن به شهرستان‌های اهر و هریس در آینده‌ ای نزدیک خبر داد و گفت: راه‌آهن و بزرگراه در سرعت بخشی به توسعه منطقه نقش بسزایی ایفا می کند.

به گزارش ایرنا، مجید خدابخش روز پنجشنبه در نشست بررسی روند احداث بزرگراه اهر – هریس – تبریز افزود: شهرستان‌های اهر و هریس از نظر معادن ظرفیت بالقوه‌ای دارند که با توسعه راه‌آهن و بزرگراه می‌توان از این قابلیت ها بهتر استفاده کرد.
وی بر افزایش تعداد ماشین‌آلات سنگین در جهت سرعت بخشی در ساخت بزرگراه اهر - هریس تاکید و گفت: امسال حداقل باید 30 کیلومتر از این بزرگراه آسفالت‌ریزی شده و به زیربار ترافیکی برود.
وی با اشاره به اینکه از زمان آغاز به کار دولت تدبیر و امید پیشرفت فیزیکی بزرگراه اهر – هریس – تبریز از 17 درصد به 57 درصد افزایش‌ یافته است، اظهارکرد: با وجود کمبود منابع مالی دولت تدبیر و امید برای اینکه به مطالبات مردم این منطقه پاسخ دهد اهتمام ویژه ای برای اتمام این طرح دارد.
استاندار آذربایجان شرقی از اتمام کامل بزرگراه اهر – هریس – تبریز در سال 97 خبر داد و گفت: این جاده از جاده‌های مهم استان بوده و تنها مربوط به شهرستان‌های اهر و هریس نبوده بلکه شاهراه ارتباطی استان‌های اردبیل و آذربایجان شرقی و مسیر تردد گردشگران به جنگل‌های ارسباران و مشکین‌شهر است.
خدابخش ادامه داد: براساس گزارش سازمان برنامه‌ و بودجه جاده اهر – تبریز از پرحادثه خیرترین جاده‌های کشور محسوب می‌شود و به طور قطع هر شهروندی که در این جاده دچار جرح و فوت شود برای کشور خسارت است.
وی بر لزوم همکاری مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی در راستای سرعت بخشی در اتمام این طرح تاکید و اظهارکرد: مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی ظرفیتی برای استان بوده و امید است با همکاری نمایندگان وعده مدیرکل راه و شهرسازی در خصوص بزرگراه اهر – هریس – تبریز تحقق یابد.
مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی در این نشست با اشاره به اینکه شرکت ناورود احداث قطعه سه بزرگراه اهر – هریس – تبریز و قطعه 2 بزرگراه خواجه – ورزقان را برعهده دارد، گفت: ترانشه موجود در این بزرگراه نیاز به 220 هزار مترمکعب حجم خاکبرداری دارد که حدود 70 درصد آن انجام ‌شده و فقط 70 هزار مترمکعب باقی‌ مانده است.
توحید اخلاقی، از پیشرفت بیش از 50 درصدی بزرگراه اهر – هریس – تبریز خبر داد، و افزود: به طور قطع تلاش می‌ شود تا خاکبرداری ترانشه موجود در این بزرگراه تا پایان دی‌ ماه سال جاری به اتمام برسد.
به گزارش ایرنا، فرماندار هریس نیز در این جلسه گفت: بخش بزرگی از بزرگراه اهر – هریس – تبریز در حوزه سیاسی و جغرافیایی این شهرستان واقع ‌شده است، یادآوری کرد: تعدادی از مردم منطقه ارسباران به ویژه شهرستان‌های اهر و هریس و روستاهای تابعه به دلیل ناایمن بودن این جاده، خانواده خود را از دست‌ داده‌اند و در زمان کنونی تنها کاری که می‌توان برای التیام درد آن ها انجام داد، سرعت بخشی در روند احداث این طرح و اتمام کامل بزرگراه است.
صابر تقویمی ادامه داد: بزرگراه اهر – هریس – تبریز در محدوده‌های اهر و تبریز به اتمام رسیده ولی میزان قابل‌توجهی از این بزرگراه در حوزه شهرستان هریس باقی‌ مانده که باید در محدوده این شهرستان نیز اقدام های موثری انجام شود.
شهرستان هریس با حدود 70 هزار نفر جمعیت در 65 کیلومتری تبریز مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.
خبرنگار.ع: محمد طلوعیان ** تنظیم: پرویز بابائی ** انتشار: پرویز انصاری
7227/8023/3071

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال