قائم ‌مقام وزیرکشور: روند احداث بزرگراه اهر – تبریز امیدوار کننده است

تبریز - ایرنا - قائم‌ مقام وزیر کشور روند احداث بزرگراه اهر – هریس – تبریز را امیدوار کننده دانست و گفت: برای اینکه در این مسیر شاهد هیچ‌گونه حوادث رانندگی نباشیم باید این بزرگراه در سال 97 به بهره برداری برسد.

به گزارش ایرنا، سیدحسین هاشمی روز پنجشنبه در نشست بررسی روند احداث بزرگراه اهر – هریس – تبریز، گزارش‌های پیمانکاران در خصوص احداث این بزرگراه را بسیار خوب ارزیابی کرد و افزود: این جاده از جمله جاده‌هایی است که به لحاظ تردد مسافران و گردشگران برای دولت مهم است.
وی اظهارکرد: ساخت این بزرگراه برعهده وزارت راه و شهرسازی بوده و ما در وزارت کشور از نظر تصادفاتی که در این جاده رخ می‌دهد مسئول هستیم.
قائم‌ مقام وزیر کشور با اظهار امیدواری به بهره برداری کامل بزرگراه اهر – هریس – تبریز در سال آینده، پیگیری نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی برای تخصیص اعتبار این طرح را ضروری دانست .
هاشمی با تاکید بر اینکه در روند احداث بزرگراه اهر – هریس – تبریز هیچ‌گونه مشکلی ندیده‌ایم، ادامه داد: پیمانکاران با اراده‌ای که دارند سعی می‌کنند تا این طرح در سریعترین زمان به بهره‌برداری برسد .
نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه بر ضرورت اتصال اهر و هریس به راه‌آهن سراسری تاکید کرد، گفت: راه‌آهن از مطالبات جدی مردم این شهرستان‌ها است.
بیت‌الله عبداللهی افزود: استاندار جدید آذربایجان شرقی اولین سفر کاری خود را در استان به بازدید از بزرگراه اهر – هریس – تبریز اختصاص داده‌ که این موضوع به معنی اهمیت دادن به جان مردم است.
وی با اشاره به اینکه مزایای احداث بزرگراه اهر – هریس – تبریز تنها محدود به این شهرستان‌ها نمی‌شود، اظهارکرد: این بزرگراه مسیر تردد مردم برخی از شهرستان‌های استان اردبیل و منطقه ارسباران و مسافرانی از دورترین نقاط کشور است.
عبداللهی با بیان اینکه بزرگراه اهر – هریس – تبریز در دوران مدیریتی دولت تدبیر و امید پیشرفت قابل ‌توجهی داشته است، گفت: مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی قول آسفالت‌ریزی 30 تا 35 کیلومتر از این بزرگراه را داده که امید است شرایط جوی اجازه تحقق وعده مسئولان را بدهد.
عبدالهی اعلام کرد: امسال 190 میلیارد ریال اوراق مشارکت به بزرگراه اهر – هریس – تبریز اختصاص‌یافته و بیش از 50 میلیارد ریال نیز اعتبار در نظر گرفته شده که البته تا زمان حاضر تخصیص نیافته است.
نماینده مردم اهر و هریس در مجلس با تاکید بر اینکه این شهرستان‌ها جزو شهرستان‌های معدن خیز آذربایجان شرقی است، گفت: توسعه راه‌آهن در منطقه ارسباران به‌ویژه شهرستان‌های اهر و هریس علاوه بر توسعه منطقه بر توسعه معادن این شهرستان نیز تاثیر بسیاری خواهد داشت.
عبدالهی به مشکلات به وجود آمده در معدن مس انجرد نیز اشاره کرد و افزود: مشکل اجتماعی این معدن به‌طور کامل حل‌ شده و با همکاری سرمایه‌گذار و مدیران معدن مس انجرد مشکل عدم صدور مجوز زیست‌محیطی در آستانه حل شدن است.
وی با اشاره به اینکه راه‌آهن، جاده، آب، معادن و صنعت از جمله خواسته‌های مردم اهر و هریس است، گفت: مردم این منطقه به اهتمام دولت تدبیر و امید و استاندار آذربایجان شرقی باور دارند و معتقدند که مسئولان برای تحقق مطالباتشان از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کنند.
شهرستان هریس با حدود 70 هزار نفر جمعیت در 65 کیلومتری تبریز مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.
خبرنگار.ع: محمد طلوعیان ** تنظیم: پرویز بابائی ** انتشار: پرویز انصاری
7227/8023/

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال