در همایش بین المللی نفت در باکو:

معاون وزیر انرژی جمهوری آذربایجان : برای ثبات قیمت نفت سهم خود را ادا خواهیم کرد

باکو – ایرنا – معاون وزیر انرژی جمهوری آذربایجان درهمایش بین المللی نفت در باکو گفت که این کشور برای حفظ ثبات قیمت نفت سهم خود را ادا خواهد کرد.

به گزارش ایرنا ، 'ناطق عباس اف ' روز پنجشنبه در این همایش که برای بررسی تحولات بازار انرژی در حوزه خزر و با حضور کشورهای منطقه ، برگزار می شود ، افزود: پایبند بودن کشورهای عضو سازمان اوپک وکشورهای غیر عضو به تعهدات خود و روند رشد قیمت نفت در بازارهای جهانی از ماه ژانویه گذشته یعنی از زمان حصول توافق میان این کشورها ، نشا ن می دهد که گام های برداشته شده در راستای تامین قیمت عادلانه صحیح بوده است .
وی خاطرنشان کرد: کشورهای عضو سازمان اوپک و نیز کشورهای غیرعضو با تمدید توافق حاصله در پایان سه ماه اول سال 2018 میلادی به افزایش قیمت نفت در بازارهای جهانی کمک خواهند کرد .
ناطق عباس اف تصریح کرد: روند رشد و حفظ و ثبات در قیمت نفت در بازار های جهانی در واقع می توان دست آورد هر یک از کشورهای حاضر در مذاکرات تحت پوشش اوپک می باشد .
معاون وزیر انرژی جمهوری آذربایجان گفت : دولت ما از بدو حصول توافقات در قالب اوپک میان کشورهای عضو و غیر عضو ، تعهدات خود را تا امروز بطور کامل اجرا کرده است .
عباس اف افزود : جمهوری آذربایجان از این پس نیز در راستای حفظ ثبات قیمت نفت و نیز حل هر گونه مسایل مربوط به این موضوع سهم خود را ادا خواهم کرد .
همایش بین المللی نفت به ابتکار موسسه انگلیسی آرگوس با مساعدت شرکت دولتی نفت جمهوری آذربایجان 20 و 21 مهر ماه در باکو برگزار می شود .
در این همایش مسوولان و نمایندگان شرکت های نفتی ، حمل و نقل فراورده های نفتی ، بازرگانی ، پتروشیمی از جمهوری آذربایجان ، ایران ، روسیه ، انگلیس ، قزاقستان ، رومانی ، اوکراین ، ترکیه ، امارات متحده عربی ، سوییس ، ترکمنستان و گرجستان حضور دارند .
بررسی مسیرهای عمده حمل و نقل نفت و فراورده های نفتی ، تحولات بازارهای انرژی حوزه خزر ، گسترش ،مدرن سازی ظرفیت های حمل و نقل منطقه و نیز اجرای برخی پروژه های گازی در دستور کار این همایش است .
آساق ** 337** 1579 ** 1324
مرضیه فاتحی // انتشار دهنده: فردین پازوکی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال