آیت الله مظاهری بر وحدت کلمه و همدلی بین مسئولان تاکید کرد

اصفهان - ایرنا - آیت الله حسین مظاهری از مراجع تقلید و رئیس حوزه علمیه اصفهان بر تقویت بیش از پیش اتحاد کلمه و همدلی بین مسئولان و پرهیز از تنش و تشنج در بین آنها تاکید کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از دفتر این مرجع تقلید، آیت الله مظاهری روز پنجشنبه در دیدار عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: اتّحاد کلمه و همدلی مسئولان برای برطرف شدن معضلات گوناگون داخلی و حل مشکلات زندگی مردم خصوصاً اقشار آسیب‌پذیر ضروری است.
وی افزود: حفظ وحدت میان مسئولان و پرهیز از تنش‌ ها و تشنّج‌‌ های میان آنها عامل بسیار مؤثّری در برطرف شدن مشکلات و حلّ معضلات خواهد بود.
آیت الله مظاهری اضافه کرد: اگر مسئولان قوا، وحدت و یکپارچگی خود را حفظ کنند و در برابر مخالفان و بدخواهان نظام جمهوری اسلامی ایران یک صدا باشند، با فضل خداوند و همّت مسئولان، بسیاری از مشکلات مردم و کشور حلّ و فصل خواهد شد.
وی در ادامه با اشاره به ادغام وزاتخانه‌های مسکن و شهرسازی و راه و ترابری، مسئولیّت و وظایف وزارت راه و شهرسازی را بسیار گسترده و با اهمیّت خواند و خاطرنشان کرد: امروز موضوع مسکن و شهرسازی و همچنین موضوع گسترش و ایمنی راه‌ های کشور و تطبیق خصوصیّات فنّی این فناوری روز دنیا، بیش از گذشته اهمیّت پیدا کرده و توجّه به این موضوعات برای امنیّت جانی و روانی مردم نیز ضروری است.
رئیس حوزه علمیه اصفهان با بیان اینکه مشکل بسیار مهمّ مسکن در کشور یکی از معضلات بزرگ و تأثیرگذار بر همۀ ابعاد زندگی مردم است و نیاز به برطرف شدن موانع فراوان و قدرت زیاد مالی دارد، تصریح کرد: اقشار مستضعف جامعه همچنان از نداشتن مسکن مناسب رنج می‌برند و شایسته است مسئولان وزارت راه و شهرسازی، با وجود همۀ مشکلات مالی و اقتصادیِ دولت، تا حدّ امکان در زمینه تامین مسکن اقشار ضعیف جامعه برنامه ‌ریزی و بیش از پیش اقدام کنند.
آیت الله مظاهری افزود: یکی از مشکلات بخش مسکن، افزایش بی‌ رویّۀ نرخ زمین و مسکن است که در دو دهۀ اخیر به شکل افسار گسیخته‌ ای درآمده است.
پیش از سخنان این مرجع تقلید، عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی با تبیین کلّیات برنامه‌ های وزارت راه و شهرسازی، برنامه‌ های اخیر این وزارتخانه برای استان اصفهان را تشریح کرد.
به گزارش ایرنا، وزیر راه و شهرسازی بعدازظهر چهارشنبه در سفری سه روزه به منظور بازدید و افتتاح چند طرح عمرانی وارد اصفهان شد.
وی در نخستین روز سفر خود به اصفهان از طرح های توسعه فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان و عملیات اجرایی آزادراه شرق اصفهان بازدید کرد.
بازدید از طرح 2 بانده شدن محور اصفهان - اردستان و افتتاح روکش آسفالت در سطح استان و افتتاح WIM 'توزین درحال حرکت' از دیگر برنامه های سفر وزیر راه و شهر سازی به اصفهان بود.
آخوندی همچنین روز پنحشنبه از طرح بازسازی و پیاده راه سازی خیابان چهارباغ اصفهان بازدید کرد و در ستاد بازآفرینی پایدار شهری استان اصفهان شرکت کرد.
افتتاح 15 کیلومتر از آزاد راه غرب اصفهان، بازدید از طرح قطارشهری بهارستان، افتتاح ایستگاه راه آهن ریز و 12 کیلومتر خط اتصال به فولاد مبارکه و بازدید از طرح 2 خطه شدن مسیر ریلی زرین شهر به بافق از دیگر برنامه های سفر وزیر راه و شهرسازی به اصفهان است.
بر اساس برنامه پیشنهادی سفر وزیر راه و شهرسازی، وی روز جمعه نیز از فلاورجان و طرح قطار سریع السیر اصفهان - تهران بازدید می کند.
2093 ** خبرنگار و انتشاردهنده: اصغر دواتگر

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال