بمب افکن های آمریکا برای کره شمالی قدرت نمایی کردند

پکن- ایرنا- خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی گزارش کرد در حالی که دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا تلویحا به گزینه نظامی علیه کره شمالی اشاره کرده است بمب افکن های راهبردی این کشور با پرواز بر فراز منطقه در برابر این کشور قدرت نمایی کردند.

به گزارش ایرنا ستاد کل ارتش کره جنوبی روز پنجشنبه در بیانیه ای تایید کرده است که دو فروند از بمب افکن های آمریکایی شب گذشته بر فراز منطقه پرواز کرده اند.
بیانیه امروز این ستاد می افزاید که بمب افکن های راهبردی از پایگاه آمریکا در جزیره گوام واقع در اقیانوس آرام پرواز کردند و دو فروند جنگنده اف 15 کره جنوبی نیز در این ماموریت آنها را همراهی کردند.
این بمب افکن ها در جریان این ماموریت وارد منطقه شناسایی دفاعی کره جنوبی شده و سپس اقدام به تمرینات شبیه سازی پرتاب موشک های هوا به زمین کردند.
نزدیک به سه هفته پیش بود که بمب افکن های راهبردی آمریکا در سواحل نزدیک به کره شمالی پروازی کم سابقه انجام دادند که بشدت مورد انتقاد کره شمالی قرار گرفت.
کره شمالی آنچه را تمرینات بمب افکن های آمریکا برای پرتاب بمب های هسته ای توصیف کرده محکوم نموده و بر آمادگی خود برای آزمایش جدید هسته ای تاکید ورزیده است.
وزارت خارجه این کشور نیز در بیانیه ای آورده است که این کشور هر آن و در هر زمان و مکانی تصمیم بگیرد دست به چنین کاری خواهد زد.
در بیانیه تاکید شده است که کره شمالی آماده است تا برای هر حمله آمریکا دست به اقدامی مقابله جویانه بزند و در این زمینه تردیدی وجود ندارد.
همزمان این کشور به گزارش خبرگزاری شین هوا از چین تاکید کرده است که وضعیت شبه جزیره کره در نیم قرن گذشته هرگز به این وخامت نبوده است.
کره شمالی در یازده سال گذشته 6 آزمایش اتمی و دهها پرتاب موشکی بالستیک انجام داده و توانسته است قدرت باز دارندگی تسلیحاتی اتمی خود را بالا ببرد.
آساق**231**1904** 1064

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال