تشکیلات خودگردان فلسطین سه هزار نیروی پلیس در غزه مستقر می کند

تهران- ایرنا- بر اساس توافق به عمل آمده میان جنبش فتح و حماس، قرار است به زودی سه هزار نیروی پلیس تشکیلات خودگردان فلسطین قرار است در نوار غزه در امتداد مرزهای رژیم صهیونیستی و مصر مستقر شوند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از رام الله، یک مقام مسئول در مذاکرات وحدت جنبش فتح و حماس که خواست نامش فاش نشود، دراین باره گفت: در پایان مذاکرات انجام شده میان جنبش های فتح و حماس، مقرر شد تا به منظور حفظ امنیت غیر نظامیان ساکن نوارغزه، تعداد سه هزار نیروی پلیس تشکیلات خودگردان فلسطین در نوار غزه مستقر شوند.
درهمین ارتباط، قرار است محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین تا یک ماه دیگر راهی غزه شود. در 10 سال گذشته این برای نخستین بار است که ابومازن راهی این منطقه می شود.
جنش حماس و فتح شامگاه سه شنبه در بیانیه ای مشترک پس از دور نخست گفت و گوی های آشتی ملی در مصر، مذاکرات را سازنده عنوان کردند.
در بیانیه مشترک حماس و فتح آمده است: در پاسخ به خواست ملت فلسطین برای تحقق وحدت ملی و پایان انشقاق ها، دو جنبش حماس و فتح نخستین دور از گفت و گوی ملی را با نظارت مصر در قاهره برگزار کردند.
فتح و حماس در بیانیه مشترک خود هدف از این مذاکرات را بر طرف کردن رنج های مردم فلسطین و کاهش مشکلات معیشتی مردم در نوار غزه عنوان کردند.
پیشتر حسام بدران از رهبران جنبش حماس تأکید کرده بود که ملت فلسطین ضامن حقیقی اجرای این آشتی هستند؛ و ما از فلسطینی ها به ویژه نخبگان، نیروهای فعال و گروه های ملی انتظار داریم که نقش عملی خود را در این آشتی ایفا کنند.
اروپام**9041** 1064
مترجم: منوچهر جعفری ** انتشار دهنده : فرشاد محسن زاده

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال