دشمن در فضای مجازی و شبکه های ماهواره ای به دنبال فروپاشی خانواده ها است

سنندج - ایرنا - دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان گفت: دشمن در فضای مجازی و شبکه های ماهواره ای به دنبال فروپاشی کانون گرم خانواده ها است و در این میان مادران خانواده را نیز مورد هدف قرار داده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمود الله مرادی روز پنجشنبه در آیین اختتامیه برنامه های اوقات فراغت کانون های فرهنگی و هنری مساجد کردستان با عنوان اسمانی ها در سنندج افزود: دشمنان می خواهند با رخنه در ذهن و فکر زنان و مادران خانواده و به انحراف کشیدن آنان و ترغیب آنان به سمت فرهنگ غرب بنیان خانواده ها را در هم بریزد.
وی با بیان اینکه بدون شک هیچ کسی به اندازه مادر خانواده در تربیت و تعالی فرزندان نقش ندارد گفت: دشمن نیز بر همین اساس می خواهد از طریق زنان به درون خانواده ها نفوذ کرده و آنان را از اعتقاداتی که دارند دور کند و به سوی فرهنگ و اعتقادات غرب سوق دهد.
دبیرستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان ادامه داد: دشمن در برنامه ها و توطئه های خود علاوه بر برهم زدن نهاد خانواده ها در صدد است تا با هر روشی ارزش زنان مسلمان را پایین بیاورد.
به گفته وی اگر نقش تربیتی مادران در میان خانواده ها کمرنگ شود مشکلات و معضلات اجتماعی جامعه پررنگ تر شده و جوانان ما در دام آسیب های فراوانی قرار خواهند گرفت.
وی با تاکید بر تلاش برای جذب هرچه بیشتر آحد مختلف جامعه بخصوص جوانان به مساجد و مکان های دینی و فرهنگی گفت: کانون های فرهنگی و هنری مساجد در این راستا نقش تاثیرگذاری دارند و باید هدف این کانون ها تعالی فرهنگ و اخلاق و اندیشه نه در شعار بلکه در ارزش ها باشد.
الله مرادی ابراز امیدواری کرد خانواده های ما فرهنگ خود را به دست غربی ها ندهند و به فرهنگ اصیل و ارزشی خود احترام بگذارند و اجازه ندهند دشمنان به اهداف شوم خود دست پیدا کنند.
معاون فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در کردستان نیز گفت: راه زندگی صحیح الهی انسانی در نسخه ای است که روحانیت از سبک و روش پیامبر استخراج کرده اند و بر این اساس لازم است در جامعه اسلامی ارتباط با روحانی اصیل اهل عمل بیش از پیش تقویت شود تا مشکلات مردم حل شود.
حجت الاسلام مهدی فرزی با تاکید بر تقویت بنیه علمی و بصیرتی اعضای کانون های مساجد افزود: کسانی که در راس کانون های مساجد هستند باید بر روی تقویت بنیه علمی و بصیرتی خود کار کنند تا چند گام جلوتر از بقیه باشند و دچار روزمرگی نشوند.
در ادامه این آیین از مجریان طرح قرآنی 1451 و مربیان طرح اوقات فراغت کانون های فرهنگی و هنری مساجد کردستان با اعطای لوح تقدیر تجلیل شد.
به گزارش ایرنا، کانون های فرهنگی، هنری مساجد به عنوان حرکت ارزشمند فرهنگی با هدف احیا کارکردهای فرهنگی و تبلیغی در این مکان های مقدس راه اندازی و رساندن مسجد به طراز اسلامی هدف اصلی این کانون ها است.
هم اکنون 523 کانون فرهنگی هنری در سطح مساجد استان مشغول فعالیت هستند که با احتساب کانون‌های جدید التاسیس تعداد کانون‌های مساجد استان به 643 کانون فرهنگی هنری می‌ رسد.
خبرنگار: افسانه گلباغی**انتشاردهنده: عبدالله رحمانی
7348/ 3020

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال