محمود عباس به غزه می رود

تهران- ایرنا- یک مسئول جنبش فتح روز پنجشنبه اعلام کرد رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین تا یک ماه دیگر برای دیدار و گفتگو با مقامات جنبش مقاومت اسلامی فلسطین 'حماس' به غزه سفر می کند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از غزه، 'زکریا ال آغا' مسئول جنبش فتح در نوار غزه اعلام کرد محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین تا یک ماه دیگر ه غزه می آید.
این خبر در حالی منتشر می شود که نشست مشترک مقامات حماس و فتح هفته گذشته در غزه برگزار شد و به نظر می رسد این سفر،یکی از نتایج نشست فوق می باشد. مسئولان جنبش حماس و فتح که این نشست را نشستی موفق اعلام کرده اند، قرار است به زودی مفاد اولین این توافق را که درباره شرایط آشتی دو جنبش برگزار شد، منتشر کنند.
تشکیلات خودگردان فلسطین به ریاست رامی حمدالله هفته گذشته برای نخستین بار از سال 2014، در نوار غزه تشکیل جلسه داد تا نخستین گام مهم در روند آشتی میان جنبش حماس و تشکیلات خودگردان فلسطین برداشته شود.
در این نشست، رامی حمدالله تمام تلاش خود را به کار بست تا سران دو رقیب سیاسی فلسطینی را که حدود یک دهه است روابط تیره ای دارند را به هم نزدیک کند.
در 10 سال گذشته، این نخستین بار است که محمود عباس به عنوان رئیس جنبش فتح و تشکیلات خودگردان فلسطین، تصمیم گرفته است برای پیشبرد روند صلح میان دو جنبش رقیب فلسطینی به نوار غزه سفر کند.
بسیاری از کشورها اختلافات عمیق میان حماس و فتح را مانع حل و فصل مناقشه میان اسرائیل و فلسطین و تاسیس دو کشور مستقل می دانند.
جنبش حماس در انتخابات پارلمانی سال 2006 به پیروزی رسید اما پس از مخالفت های فراوان جامعه بین المللی، از قدرت کنار گذاشته شد.
اروپام**9041** 1064
مترجم: منوچهر جعفری ** انتشار دهنده : فرشاد محسن زاده

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال