رونمایی از شناسنامه مهارت درگلستان

معاون وزیر: مهارت آموزی مطالبه ملی از دستگاه های آموزشی است

گرگان - ایرنا- معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش گفت: مهارت آموزی یک مطالبه ملی از همه دستگاه های آموزشی کشور بوده و در اسناد بالادستی تاکید شده است که دانش آموزان از دوره ابتدایی تا پایان متوسطه باید یک مهارت را فراگیرند.

به گزارش صبح پنجشنبه ایرنا از آموزش و پرورش علی زرافشان در مراسم رونمایی از شناسنامه مهارت دانش آموزان متوسطه گلستان در گرگان اظهارکرد: این طرح با هدف شناسایی و پرورش استعدادهای دانش آموزان اجرا می شود و انتظار می رود در پایان دوره آموزشی 3 ساله، دانش آموزان با حوزه های کسب و کار و خلاقیت آشنا شوند.
وی اضافه کرد که اطلاعات داخل شناسنامه در سامانه آموزشی فنی و حرفه ای ثبت خواهد شد و دانش آموزان متوسطه اول باید در یکی از 4 حوزه صنعت، خدمات، هنر و کشاورزی مهارت های لازم را کسب و با بازار کار و فرهنگ کار و کارآفرینی آشنا شوند.
زرافشان با اشاره به رونمایی شناسنامه مهارت فنی و حرفه ای در گلستان افزود که طرح مهارت آموزی برای 75 هزار دانش آموز متوسطه اول گلستانی اجرا و دانش آموزان طی یک دوره آموزشی سه ساله و در پایان دوره متوسطه اول با یک مهارت حرفه ای آشنا خواهند شد.
به گفته وی؛ این طرح با همکاری اداره کل فنی و حرفه ای استان اجرا می شود و هر دانش آموز دوره اول متوسطه باید یک شناسنامه داشته باشد که ضمن ثبت اطلاعات مهارت و ساعت گذرانده، وی را با کار، کارکردن، مهارت و بازار کار آشنا خواهد کرد، این دانش آموزان پس از پایان پایه نهم، با آگاهی بیشتری می توانند رشته تحصیلی خود را انتخاب نمایند.
معاون وزیر آموزش و پرورش به منظور شرکت در همایش سرگروه های آموزشی شهرستان های استان گلستان روز گذشته به گرگان سفر کرد.
1648
تنظیم و انتشار: پری سالارنیا

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال

گالری تصاویر