معاون استاندار کرمانشاه:

شوراهای اسلامی و دهیاران پتانسیل بزرگی برای آموزش های ترافیکی هستند

کرمانشاه- ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه با اشاره به فعالیت حدود چهار هزار و 500 عضو شوراهای شهرو روستا و هزار و 700 دهیار در استان گفت: این میزان نیروی انسانی پتانسیل و ظرفیت بسیار خوبی برای ارائه آموزش های ترافیکی در راستای کاهش تصادفات به مردم هستند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مجتبی نیک کردار روز سه شنبه در همایس راهوران محله استان در سرسرای اجتماعات بعثت کرمانشاه افزود: دولت اکنون مدیریت شهرها و روستاها را به خود مردم در قالب اعضای شوراهای اسلامی و دهیاران واگذار کرده و تاکنون نیز به خوبی توانسته اند مدیریت های لازم را اعمال کنند و باید از این ظرفیت بزرگ در راستای آموزش و فرهنگی در جامعه استفاده شود.
وی با بیان اینکه با نیروی انتظامی در راستای استفاده از ظرفیت شوراها و دهیاران برای آموزش و فرهنگ سازی در حوزه ترافیکی به نتیجه رسیده ایم، گفت: قرار است برنامه های مشترکی در این ارتباط در سطح استان برگزار کنیم که به طور قطع می تواند در کاهش حوادث رانندگی و ارتقای سطح آگاهی و دانش مردم موثر باشد.
او به جمعیت 550 هزار نفری ساکنان روستاهای کرمانشاه نیز اشاره کرد و گفت: اکنون بیش از 70 درصد از راه های روستایی استان آسفالت است و این به معنای سرعت گرفتن خودروها می باشد و از این رو آموزش های ترافیکی در روستاها امروز یکی از نیازهای اصلی است.
رئیس کمیته زیرساخت های ستاد اربعین استان کرمانشاه در ادامه سخنان خود به اعزام حدود 500 هزار نفر از زائران اربعین حسینی از مرز خسروی استان کرمانشاه اشاره کرد و گفت: تدابیر لازم برای عبور این تعداد زائر از استان اندیشیده شده و اکنون مشکلی در این ارتباط نداریم.
نیک کردار افزود: تا هفته آینده هشت کیلومتر دیگر از بزرگراه کربلا در محدوده شهرستان کرند غرب زیربار ترافیک می رود و 2 کیلومتر از سرپل ذهاب تا 2 راهی قره بلاغ نیز افتتاح می شود وعملا بزرگراه کربلا برای تردد زائران اربعین کاملا آماده می شود.
وی در ادامه از آماده سازی 140هکتار زمین به منظور توقفگاه خودرو با ظرفیت 50 هزار دستگاه خودرو در شهرستان قصرشیرین اشاره کرد و گفت: اکنون آنچه که مورد نیاز باشد در مرز خسروی و شهرستان قصرشیرین فراهم شده است.
او روشنایی محور قصرشیرین به خسروی و روکش آسفالت این مسیر را از دیگر اقدام های انجام شده ذکر کرد و افزود: برای جلوگیری از بروز حوادث ترافیکی و جاده ای نیازمند همکاری راهوران محله در طول زمان برگزاری مراسم اربعین و عبور زائران از استان هستیم.
استان کرمانشاه 371 کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد و امسال زائران اربعین حسینی (ع) برای اولین بار از طریق مرز خسروی این استان عازم کربلای معلا می شوند.
مرز خسروی نزدیکترین نقطه از کشورمان به بغداد، کربلا، کاظمین و سامراست که این مرز رسمی تا بغداد پایتخت کشور عراق 190، نجف 380، کربلا 300، کاظمین 203 و تا سامرا 326 کیلومتر فاصله دارد.
قصرشیرین با 27 هزار تن جمعیت در غرب کرمانشاه، بیش از 186 کیلومتر مرز مشترک با عراق دارد و در امتداد این مرزهای طولانی 2 مرز رسمی خسروی و پرویزخان قرار دارد که اولی هم مرز با حوزه حکومت مرکزی (بخش عربی) و دومی هم مرز با اقلیم کردستان عراق است.
مرز خسروی در 20 کیلومتری شهر قصرشیرین واقع شده است.
در نیمه اول امسال 6 هزار و 184 فقره تصادف در استان کرمانشاه رخ داده و 229 نفر در تصادفات جان خود را از دست دادند.
در نیمه ابتدایی امسال 229 نفر براثر تصادفات جاده ای در استان کشته شدند که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته با فوت 242 نفر، پنج درصد کاهش داشته است.
استان کرمانشاه با 2 میلیون نفر جمعیت، حدود هشت هزار کیلومتر راه اصلی، فرعی و روستایی دارد.
3033/8066 خبرنگار:فرزاد نویدی ** انتشار دهنده:علی مولوی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال