گوترش: جایزه امسال صلح نوبل بازتاب اضطراب جهان از سلاح هسته ای است

نیویورک- ایرنا- دبیر کل سازمان ملل در بیانیه ای اعطای جایزه صلح نوبل امسال به کمپین مبارزه با سلاح های هسته ای را نشانه عزم راسخ جامعه مدنی در بازتاب بخشیدن به عواقب غیر قابل تصور استفاده از این سلاح ها توصیف کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، آنتونیو گوترش روز جمعه با صدور بیانیه ای اعطای جایزه صلح نوبل به کمپین بین المللی برای نابود کردن سلاح های هسته ای را تبریک گفت.
وی در این بیانیه نوشته است تحولات و وقایع چند ماه اخیر، خطرات فاجعه آمیزی را که بشریت به دلیل سلاح های هسته ای با آن ها روبرو است، به ما گوشزد کرده اند و این جایزه نیزانعکاس عزم راسخ جامعه مدنی در برجسته کردن عواقب انسانی و زیست محیطی غیر قابل تصوری است که استفاده از این سلاح ها به بار خواهند آورد.
دبیر کل سازمان ملل اشاره کرده است همین تلاش ها در ماه ژوئیه امسال به تصویب معاهده منع کامل سلاح های هسته ای که نخستین ابزار قانونی الزام آور دهه های اخیر در جهت خلع سلاح هسته ای است، کمک شایانی کرده است.
گوترش با بیان این که خلع سلاح هسته ای از زمان برگزاری نخستین مجمع عمومی این سازمان، مهم ترین هدف این نهاد بین المللی بوده است از رهبران جهان خواست تا در شرایطی که اضطراب و نگرانی در مورد اینگونه سلاح ها به بالاترین حد خود از زمان جنگ سرد رسیده است، با درایت و عزم راسخ تری در راه دستیابی به جهانی عاری از سلاح های هسته ای تلاش کنند.
اروپام-4-541

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال