ایران و مجارستان بر گسترش همکاری های علمی و دانشگاهی تاکید کردند

بلگراد-ایرنا- سفیر جمهوری اسلامی ایران در مجارستان و رئیس دانشگاه تکنولوژی بوداپست بر گسترش همکاری های علمی و دانشگاهی بین دو کشور تاکید کردند.

به گزارش ایرنا، 'غلامعلی رجبی یزدی' روز جمعه در ملاقات با 'یانوش یوشا' در این دانشگاه با اشاره به توانمندی های آموزشی و رتبه های علمی دانشگاه های ایران و مجارستان، ایجاد بستر برای توسعه همکاری های علمی و تحقیقاتی بین دانشگاه های دو کشور را مهم قلمداد کرد.
وی در این دیدار محورهای این همکاری ها را تبادل استاد، برگزاری دوره های آموزشی مشترک، تحقیقات در رشته های فنی و مهندسی خواند و افزود: روند رو به رشد روابط ایران و مجارستان بیانگر اراده سیاسی دو کشور برای تعمیق همکاری ها در زمینه های مختلف از جمله همکاری های علمی و دانشگاهی است.
'عباس هنربخش رئوف' رئیس دانشگاه سمنان نیز که در این نشست حضور داشت با تشریح فعالیت های این دانشگاه و توضیح پیرامون دانشکده ها و رشته های تحصیلی دانشگاه، اعلام آمادگی کرد تا در زمینه های مورد علاقه، همکاری علمی و تحقیقاتی مشترک بین اساتید و دانشجویان دو دانشگاه صورت پذیرد.
رئیس دانشگاه سمنان همچنین از شهر «ایگر» مجارستان دیدار و با رئیس دانشگاه این شهر ملاقات کرد.
دکتر هنربخش نیز در این دیدار از امضا یادداشت تفاهم همکاری بین دانشگاه سمنان و دانشگاه ایگر مجارستان استقبال کرده و اظهار امیدواری کرد که در آینده نزدیک با امضا این یادداشت تفاهم، همکاری بین دو دانشگاه گسترش یابد.
پروفسور یانوش یوشا رئیس دانشگاه تکنولوژی بوداپست نیز در این دیدار با اشاره به قدمت دانشگاه و اشتغال به تحصیل بالغ بر 20 هزار دانشجو در آن، تحقیقات در زمینه فنی و مهندسی را یکی از اولویت های این دانشگاه قلمداد کرده و اعلام آمادگی کرد که تحقیق و پژوهش در مورد پروژه های مشترک بین دو دانشگاه صورت بگیرد.
'کالمن لیپتای' رئیس دانشگاه شهر ایگر مجارستان نیز در این نشست ضمن ابراز علاقه به همکاری با دانشگاه سمنان امضا یادداشت تفاهم بین دو دانشگاه و تعیین محورهای همکاری را پیشنهاد کرد.
اروپام**436*شبس*1488 *انتشا دهنده: بهمن بامداد**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال