نماینده سعودی در سازمان ملل: برجام به ما ربطی ندارد اما از واکنش ترامپ حمایت می کنیم

نیویورک- ایرنا- نماینده دائم سعودی ها در سازمان ملل متحد در خصوص احتمال خودداری ترامپ از تایید پایبندی ایران به برجام گفت: کشور ما در مقامی نیست که در مورد برجام اظهار نظری کند اما از هرگونه واکنش دولت ترامپ حمایت کامل می کند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، «عبدالله معلمی» روز جمعه در نشست خبری که با حضور همتایان مصری و اماراتی خود در سازمان ملل متحد برگزار شد؛ این مطلب را در واکنش به سوال خبرنگاری درباره برجام مطرح کرد.
وی که این نشست را به خاطر گنجانده شدن نام ائتلاف سعودی در فهرست «شرم» یا همان «ناقضان حقوق کودک سازمان ملل» برگزار کرده بود تا بتواند جنایات عربستان در یمن را توجیه کند، ایران را به اقدامات تحریک آمیز و مخاصمه جویانه متهم کرد.
وی مدعی شد، ایران در اجرای وعده هایی که طبق توافقنامه هسته ای داده است، کوتاهی می کند.
معلمی درباره احتمال خودداری ترامپ از تایید پایبندی ایران به برجام هم گفت: برجام ارتباطی به ما ندارد، اما می توانم به یقین بگویم ایران آن گونه که انتظار می رفت با امضای این توافقنامه رفتار خود را تغییر داده و به جامعه متمدن جهانی بپیوندد، این کار را نکرده است .
وی ایران را به ادامه دخالت در امور کشورهای همسایه همچون عراق، بحرین، عربستان سعودی، یمن و سوریه متهم کرد و گفت، برخلاف انتظاراتی که با امضای این توافقنامه وجود داشت، ایران همچنان به ادبیات مخاصمه جویانه و آزمایشات موشکی ادامه می دهد.
نماینده سعودی ها در سازمان ملل که گویا تلاشش برای حذف نام ائتلاف سعودی در فهرست ناقضان حقوق کودک این بار با شکست مواجه شده است، نتوانست خشم دیرینه خود را از برجام پنهان کند و اضافه کرد: در صورتی که آمریکا یا هر کشور دیگری بخواهد به این گونه رفتارها توجه و واکنش نشان بدهد طبعا از آن حمایت کامل می کنیم.
در ورای این هیاهوی تبلیغاتی اما یک مقام آگاه در نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد اظهارات نماینده سعودی را نشان از عصبانیت این رژیم از گزارش سازمان ملل دانست و گفت: از این که سیاست های غلط سعودی ها به افراطی گری و خشونت منجر شده است و پاسخی برای جامعه بین المللی ندارند، مسایل را وارونه بیان می کنند.
سازمان ملل متحد در گزارش روز جمعه خود، 52 مورد حملات را به مدارس و بیمارستان ها تایید کرد که 33 مورد آن حمله به مدارس بوده است.
در این گزارش همچنین به 19 مورد حملات هوایی ائتلاف سعودی به بیمارستان ها هم اشاره شده است.
اروپام-4-541**1429*شبس*1613*انتشار دهنده: عبدالله غفاری

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال