سفیر هلند: همایش زوریخ بسیار مفید بود/ خبرهای خوبی از شرکت های هلندی شنیدم

وین - ایرنا - سفیر هلند در ایران برگزاری چهارمین همایش ایران و اروپا در زوریخ را بسیار مفید ارزیابی کرد و گفت: شرکت های هلندی علاقه وافری به کار در ایران دارند و من خبرهای خوبی از شرکت های هلندی شنیدم.

'سوزانا ترستال' (Susanna Terstal) سفیر هلند در ایران، در حاشیه برگزاری چهارمین مجمع ایران و اروپا در 'دولدر گراند هتل' زوریخ در گفت و گو با خبرنگار اعزامی ایرنا گفت: من برای دومین بار در این همایش شرکت کردم؛ این همایش را بسیار مفید یافتم .
وی افزود: در این همایش شمار زیادی از تصمیم گیرندگان و دست اندکاران صنعت و تجارت می توانند در محیطی غیر رسمی در خصوص شرایط کاری بحث و تبادل نظر کنند و برای شرکت ها هم بسیار اطلاعات خوبی دارد.
ترستال خاطرنشان کرد: نکته جالب برای من این بود که امسال شرکت های هلندی بسیار بیشتری حضور داشتند و در سه میزگرد برگزار شده در همایش - از جمله میزگرد سفیران - سخنران های هلندی هم حاضر بودند.
سفیر هلند تاکید کرد: شرکت های هلندی علاقه وافری به کار با ایران دارند ؛ آنها پیش از تحریم ها در ایران بسیار فعال بودند و اکنون خواستار بازگشت هستند و شرکت های جدیدی هم در راه ایران هستند و من در این یکی دو روز خبرهای خوبی از شرکت های هلندی شنیده ام .
وی افزود: چنانکه در جلسه روز 12 مهر هم گفتم، اگر خواستار حضور شرکت های بیشتر هستیم و برای ایران جذب سرمایه گذاری و کار با شرکت های اروپایی برای جذب دانش دارای اهمیت است، همچنین ایران نیز این تعهد را دارد که رویه های کاری خود را مورد بررسی قرار دهد زیرا کار کردن در ایران آسان نیست. به منظور اینکه شرکت های ایرانی و اروپایی بتوانند همکاری کنند ، ایران نیز می تواند در زمینه مقررات اقدامات زیادی انجام دهد.
سفیر هلند روز چهارشنبه این هفته در مجمع ایران و اروپا در زوریخ نیز ضمن دفاع از برجام گفت: از روز اجرای برجام تا کنون اتفاقات زیادی روی داده است و تا زمانی که برجام پا بر جا است و همه ما به آن متعهد هستیم ، این روند ادامه خواهد داشت.
وی افزود: دو سال پیش در آغاز کار خودم در ایران پیش از روز اجرای برجام در وزارت امورخارجه ایران با مقامات ایران صحبت کردم و آنان تاکید داشتند که شرکت های شل ، ک . ال . ام باید بازگردند و شما امروز می بینید که این شرکت ها در حال کار در ایران هستند و در این همایش حضور دارند اما کارهای بسیار بیشتری باید در زمینه های مختلف انجام شود.
به گزارش ایرنا، چهارمین مجمع ایران و اروپا پس از دو روز بحث و بررسی راههای ارتقای روابط اقتصادی و تجاری، عصر چهارشنبه در زوریخ سوئیس به کار خود پایان داد و به گفته موسس این مجمع ، چندین شرکت ایرانی جلسات خصوصی مهمی با شریکان خارجی برگزار کردند.
مجمع ایران و اروپا (EIF) چهار سال پیش با هدف تقویت و حمایت از دیپلماسی تجاری بین ایران و غرب تاسیس شد. این مجمع فرصت مهمی برای تبادل اطلاعات، شبکه سازی و ایجاد روابط کاری بین مقامات و مدیران بخشهای مختلف تجاری و صنعتی با سیاستگذاران، و همچنین فرصتی برای گردهمایی سالانه مقامات ارشد تجاری، دولتی و جامعه مدنی متعهد به توسعه اقتصادی ایران فراهم می سازد.
اروپام**1078*شبس*1613* خبرنگار: بابک جعفری*نتشار دهنده: عبدالله غفای

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال