وزیر خارجه پاکستان:اظهارات آمریکایی ها به تامین صلح در منطقه آسیب می زند

اسلام آباد - ایرنا - خواجه محمد آصف وزیر امور خارجه پاکستان به مقامات آمریکایی هشدار داد که اظهارات آنها به اقدامات در حال انجام برای تامین صلح در منطقه آسیب می‌زند.

به گزارش ایرنا خواجه محمد آصف روز پنجشنبه در سخنانی در موسسه تحقیقاتی صلح ایالات متحده در واشنگتن با انتقاد از سخنان اخیر مقامات آمریکایی در خصوص اینکه واشنگتن آخرین فرصت را به اسلام‌آباد برای تغییر رویکرد در موضوع مبارزه با تروریسم می‌دهد، گفت: ما در مبارزه با تروریسم مسئولیت پذیر بوده و به همکاری با آمریکا ادامه می‌دهیم.
وی افزود: پاکستان این اظهارات را نمی‌پذیرید، زیرا وقار و حیثیت داریم.
وزیر امور خارجه پاکستان در ادامه سخنانش در پاسخ به پرسشی در خصوص مشکلات روابط ایالات متحده و پاکستان، گفت:با آمریکا مشکل داشته و در این زمینه بی اعتمادی حاکم بود که به دنبال کم کردن این فاصله هستیم.
خواجه آصف اضافه کرد: پاکستان و ایالات متحده آمریکا باید برای دستیابی به هدف مشترک یعنی تحقق صلح پایدار در منطقه تلاش کنند.
وزیر امورخارجه پاکستان در بخش دیگری از سخنانش اضافه کرد: آمریکا از قبل در جنگ افغانستان شکست خورده است و اکنون برای نجات خود تلاش می کند، سیاست جنگی واشنگتن بار دیگر آمریکا را در افغانستان با شکست روبه رو می کند.
'خواجه محمد آصف' وزیر امور خارجه پاکستان روز چهارشنبه گذشته در سفر به آمریکا با همتای خود 'رکس تیلرسون'دیدار و گفت و گو کرد.
خواجه محمد آصف وزیر امور خارجه پاکستان در دیدار با تیلرسون گفته است که اسلام آباد و واشنگتن تمایل مشترک برای گسترش صلح و ثبات در افغانستان و منطقه دارند.
وزیر امور خارجه پاکستان در دیدار خود در واشنگتن، به تیلرسون گفت که پاکستان، پیشتاز جنگ علیه تروریسم در منطقه است و حوادث تروریستی نیز در پاکستان به شدت کاهش یافته و تأثیری مثبت بر فعالیت های اقتصادی و تجاری داشته است.
بر اساس این گزارش، دو طرف موافقت کردند که با هدف دستیابی به اهداف مشترک صلح، ثبات و رونق اقتصادی در منطقه همکاری سازنده داشته باشند.
طی این نشست، وزیر امور خارجه ایالات متحده، مبارزه این کشور علیه تروریسم و قربانی شدن مردم و نظامیان پاکستانی در جنگ علیه تروریسم را تصدیق کرده است.
آساق*** 6125*شبس* 1488* سیدبهادر حسینی* انتشار دهنده: بهمن بامداد**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال