شهرهای میزبانان مشترک والیبال قهرمانی مردان جهان مشخص شد

تهران- ایرنا- شهرهای دو کشور ایتالیا و بلغارستان به عنوان میزبانان مشترک رقابت های والیبال قهرمانی جهان در سال 2018مشخص شد که بر این اساس ،این دیدار ها در 9شهر برگزار می شود.

به گزارش رروز جمعه ایرنا از فدراسیون والیبال ، نوزدهمین دوره رقابت‌های والیبال قهرمانی مردان جهان ۱۹ شهریور تا ۸ مهر سال ۹۷ برگزار می‌شود و رم، میلان، فینرنزه، باری، بولونیا و تورین 6شهر از ایتالیا و روس، وارنا و صوفیه سه شهر از بلغارستان میزبان 24 کشور جهان خواهند بود.
اکنون 19 تیم، جواز حضور در رقابت های قهرمانی جهان را کسب کرده اند و که پنج تیم دیگر از منطقه آمریکای شمالی و مرکزی و قاره آفریقا خواهند بود.
تیم ملی والیبال ایران نیز جواز حضور در این رقابت ها در رقابت های انتخابی قهرمانی جهان به میزبانی شهر اردبیل کسب کرد.
در این رقابت ها 24 تیم راه یافته به مسابقات به چهارگروه 6تیمی تقسیم می شوند که به صورت دوره ای با هم رقابت خواهند کرد .
در مرحله گروهی، 2 گروه در بلغارستان و 2 گروه در ایتالیا دیدار های خود را برگزار می کنند که در پایان مرحله نخست، 4 تیم برتر هر گروه به مرحله دوم راه می یابد و به 2 گروه 8 تیمی تقسیم می شوند.
همچنین رقابت آنها در هر 2 کشور ایتالیا و بلغارستان انجام خواهد شد.
سه تیم از هر گروه در پایان مرحله دوم نیز به مرحله بعد (6 تیم نهایی) راه خواهد یافت که رقابت آنها در 2 گروه پیگیری خواهد شد تا در نهایت 2 تیم برتر هر گروه به مرحله نیمه نهایی راه می یابند. مسابقات این مرحله در شهر تورین ایتالیا برگزار می شود.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی**9250** 1776
خبرنگار:گلی سفیدزاده ** انتشار : لیلا خطیب زاده

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال