زنگنه وارد مسکو شد/ نشست گازی و امضای دو یادداشت تفاهم با روسیه

مسکو - ایرنا - بیژن زنگنه وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران در صدر یک هیات برای شرکت در نشست وزیران مجمع کشورهای صادر کننده گاز و رایزنی برای گسترش همکاری های نفتی با روسیه عصر سه شنبه وارد مسکو شد.

به گزارش ایرنا، زنگنه پس از ورود به فرودگاه ونوکووا مورد استقبال هیات روسی و مهدی سنایی سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه قرار گرفت.
وزیر نفت ایران در باره اهداف و برنامه های کاری سفر سه روزه خود به خبرنگاران در مسکو گفت: شرکت در نشست سالانه وزرای کشورهای صادر کننده گاز با موضوعات مختلف از جمله انتخاب دبیرکل جدید از برنامه های سفر است.
وی افزود: همچنین مذاکره با رییسان شرکت های متعدد نفتی روس برای توسعه همکاری ها از جمله توسعه و اکتشاف نفت و همچنین دو یادداشت تفاهم امضا می شود.
نشست وزیران مجمع کشورهای صادر کننده گاز برپایه برنامه اعلام شده فردا در مسکو با حضور وزیران اعضا و همچنین چند کشور نفتی گازی دیگر آغاز می شود.
ایران، روسیه، الجزایر، بولیوی، مصر، گینه استوایی، لیبی، نیجریه، قطر، ترینیداد و توباگو، ونزوئلا، امارات، اعضای اصلی این مجمع جهانی به شمار می روند و هلند، نروژ، عراق، عمان و پرو به عنوان اعضای ناظر در مجمع کشورهای صادرکننده گاز مطرح هستند.
کشورهای عضو این مجمع 70 درصد ذخایر گازی و 42 درصد تولید گاز جهان را در اختیار دارند.
اروپام 1516 ** انتشار دهنده: هادی مولوی نیا

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال