هزاران اسپانیایی علیه برگزاری همه پرسی‌ استقلال کاتالونیا تظاهرات کردند

مادرید- ایرنا- هزاران تن از مردم اسپانیا روز شنبه با تجمع مقابل شهرداری ها، علیه همه پرسی‌ استقلال کاتالونیا تظاهرات کردند.

به گزارش ایرنا، 10 هزار تن از مردم مادرید پایتخت اسپانیا با شرکت در این تظاهرات شعار «همه ما اسپانیایی هستیم، اسپانیای متحد هرگز شکست نخواهد خورد و «پوییجدمونت (رئیس دولت کاتالونیا ) باید زندانی شود» سر دادند .
در بارسلون نیز بیش از پنج هزار تن با تجمع در میدان 'سنت جائومه' مقابل ساختمان دولت ایالتی، ضمن رد جدایی کاتالونیا از اسپانیا ، شعارهای «پوییجدمونت به زندان» ، «رای نخواهیم داد» و «کاتالونیا اسپانیایی است» سر دادند.
این مخالفت ها با استقلال کاتالونیا از اسپانیا در حالی‌ صورت می گیرد که پلیس کاتالونیا روز شنبه بیش از نیمی از 1380شعبه اخذ رای که برای همه پرسی‌ تعیین شده ا‌ند را بازدید کرد تا صندوقی در آنها وجود نداشته باشد.
پلیس کاتالونیا اعلام کرد که 163 شعبه اخذ رای از سوی جدایی طلبان تسخیر شده و این افراد به انجام فعالیت های گوناگون هنری و اجتماعی در این اماکن می‌ پردازند تا مانع اقدامات پلیس برای جلوگیری از رای گیری شوند.
بنا بر این گزارش ، برگزاری همه پرسی استقلال کاتالونیا توسط دولت این ایالت هفت میلیون و 523 هزار نفری در شمال شرق اسپانیا برای فردا (یکشنبه) تعیین شده ‌است.
مخالفان همه پرسی معتقدند برگزاری این همه پرسی برخلاف قانون اساسی اسپانیا است. دادگاه قانون اساسی اسپانیا در 7 سپتامبر (16شهریور) این همه پرسی را غیر قانونی اعلام کرد.
در همین حال حکومت ایالتی کاتالونیا اعلام کرد که حکم دادگاه برای کاتالونیا معتبر نیست.
اروپام *5*491**شبس*1613*انتشار دهنده: عبدالله غفاری

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال