رسانه روسی: ائتلاف روسیه، سوریه، ایران و حزب الله سد راه آمریکایی ها است

مسکو - ایرنا - خبرگزاری اسپوتنیک نوشت: اگر نابودی داعش حتمی باشد، آمریکایی ها می خواهند نیروی دیگری را جایگزین کنند، اما ائتلاف نیرومند روسیه، ارتش سوریه، ایران و حزب الله راه آنها را سد کرده است.

به گزارش ایرنا، این رسانه روز شنبه افزوده است: سال جاری عملیات ضدتروریستی هوایی روسیه بیشتر در غرب سوریه اجرا شده است. تحرک در جبهه شرقی (پیرامون دیرالزور و رقه) کمتر بوده است، با این حال، عملیات انجام گرفته سبب شده داعش به آخرین روزهای عمر خود برسد، زیرا حمله ها تروریست ها را خفه کرده و نفس آنان را بند آورده است.
در ادامه گزارش آمده است: روسیه افزون بر وارد کردن ضربات دقیق به مواضع تروریست ها با حملات هوایی پر قدرت نیز از عملیات پیشروی ارتش سوریه و متحدانش پشتیبانی می کند. به این دلیل هیچ شکی نیست که عملیات نیروی هوایی روسیه تاکنون از جمله هنگام آزادی دیرالزور اهمیت راهبردی دارد.
رسانه روسی همچنین افزوده است: مشکل این است که آمریکا بدون دعوت وارد سوریه شده و از به اصطلاح نیروهای دموکراتیک حمایت و به سوی نواحی کردنشین و سپس رقه پیشروی می کند و هدف نیز کنترل مرز با عراق است که ناحیه ویژه ای محسوب می شود.
اسپوتنیک نوشته است: فراموش نکنیم که حضور نظامی آمریکا در سوریه غیرقانونی است. بشار اسد رئیس جمهوری و همچنین ولید المعلم وزیر خارجه این کشور نیز آن را اعلام کرده و پایان حضور نظامیان آمریکایی را خواستار شده اند.
«اما عملیات روسیه و حضور نظامیان روسی در سوریه کاملا قانونی و با اجازه حکومت این کشور است. در نتیجه آمریکایی ها حق حضور ندارند و نباید بمانند.»
به نوشته این رسانه، واشنگتن پس از شکست در مبارزه با داعش در سوریه و عراق به شگردی دیگر رو آورده است. ایالات متحده در رسانه های گروهی، تبلیغات ضدروسی را آغاز کرده و تلاش می کند وجهه و اعتبار مسکو را در محافل اجتماعی پایین آورد.
در بخش دیگری از گزارش آمده است: پیروزی های درخشان ارتش سوریه با حمایت فعالانه نیروی هوایی روسیه، ایران و رزمندگان حزب الله لبنان به عنوان متحدان وفادار (دمشق) خواب آرام را از آمریکایی ها گرفته است.
«از سوی دیگر، موفقیت نیروی هوافضای روسیه علیه داعش، خشم و نارضایتی واشنگتن را برانگیخته، زیرا این عملیات مانع بزرگی در راه اجرای طرح های آنها (آمریکایی ها) در رابطه با کل سوریه شده است.»
رسانه روسی تاکید کرده است: آمریکایی ها خواهان نابودی داعش نیستند، زیرا داعش ساخته دست خود آنها است و به این دلیل با اطمینان می توان گفت، خود آمریکایی ها سبب بالا گرفتن و گسترش بحران در سوریه شده اند.
اسپوتنیک در پایان نوشته است: حتی اگر نابودی داعش حتمی باشد، آمریکایی ها می خواهند نیروی دیگری را جایگزین کنند، اما ائتلاف نیرومند روسیه، ارتش سوریه، ایران و حزب الله راه آنها را سد کرده است.
«در نهایت، این گروه متحد بود که توانست توازن قوا را در جبهه سوریه کامل تعییر دهد و آغازگر پیشبرد سناریوی دیگری برای حل و فصل سوریه شود که اجرای آن به پایان خود نزدیک شده است.»
اروپام 1516 ** انتشار دهنده: هادی مولوی نیا

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال