دو سناتور ارشد آمریکایی خواستار اجرای تحریم ایران، روسیه و کره شمالی شدند

تهران – ایرنا – دو سناتور ارشد آمریکایی در نامه ای از رئیس جمهوری این کشور خواستند قانون تحریم ایران، روسیه و کره شمالی را که دو ماه پیش به تصویب کنگره رسید، اجرایی کند.

به گزارش بامداد شنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز، «جان مک کین» و «بن کاردین» دو سناتور ارشد آمریکایی در نامه ای به دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور از اجرایی نشدن تحریم های تصویبی کنگره علیه ایران، روسیه و کره شمالی انتقاد کردند.
تحریم ایران، روسیه و کره شمالی طی قانونی موسوم به «مقابله با دشمنان آمریکا از طریق تحریم» پس از تصویب در مجلس نمایندگان آمریکا در 28 ژوئیه سال جاری میلادی (6 مرداد 96) به تصویب سنا رسید و دولت ترامپ تا اول اکتبر (فردا 9 مهر) فرصت دارد که درخصوص اجرای آن تصمیم بگیرد.
این دو سناتور در نامه خود نوشتند: اقدام سریع و متحد کنگره و امضای شما، پیامی محکم به متحدان و دشمنان ما، به ویژه کشورهایی چون روسیه که در پی تضعیف دمکراسی ما بودند، فرستاد.
این نامه همچنین با اشاره به نزدیک شدن ضرب العجل اجرای این قانون، خواستار اجرای کامل آن برای حفاظت از منافع آمریکا شد.
به نوشته رویترز، اگرچه کاخ سفید هنوز براساس آنچه قانون مذکور ملزم کرده، اطلاعاتی پیرامون بخش های اطلاعاتی و دفاعی روسیه در اختیار کنگره برای تحریم افراد و نهادهای وابسته نگذاشته، اما روز جمعه در یادداشتی وزارتخانه هایی را که وظیفه اجرای این قانون را بر عهده خواهند داشت، تعیین کرد.
این قانون تحریم های سختی علیه روسیه به دلیل دخالت ادعایی در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 آمریکا که مسکو آن را رد می کند، و ایران به دلیل برنامه موشک های بالستیک و همچنین کره شمالی به خاطر برنامه تسلیحات هسته ای این کشور اعمال می کند.
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا این قانون را با بی میلی امضا و از تاثیر آن بر سیاست دولت او در ارتقای روابط با روسیه انتقاد کرد.
دولت ترامپ همچنین مخالف بخشی از این قانون بود که اختیار تخفیف یا کاهش تحریم ها علیه روسیه را از ترامپ و هر رئیس جمهوری دیگری سلب کرده و آن را منوط به اجازه کنگره می داند.
شبد**9416**9122**مترجم: علیرضا آقازاده**انتشار دهنده: مهدی نعمتی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال