زنگ سال تحصیلی ایران در مسکو نواخته شد

مسکو - ایرنا - زنگ سال تحصیلی 97-96 روز دوشنبه در مجتمع آموزشی پیام امام خمینی (ره) مسکو وابسته به سفارت جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه با دانش آموزانی از چند کشور مسلمان نواخته شد.

به گزارش ایرنا، در این مراسم که با قرائت قرآن و سرود جمهوری اسلامی آغاز شد، دانش آموزان نخستین روز تحصیلی امسال را با گذشتن از زیر قرآن کریم آغاز کردند.
مهدی سنایی سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه در این مراسم اظهار کرد: امیدوارم مسیر دانش آموزانی که حماسه‌ دفاع مقدس را رقم زدند، ادامه یابد.
سنایی در این آیین که آموزگاران، اولیای دانش‌آموزان و حجت الاسلام صابر اکبری جدی نماینده دفتر مقام معظم رهبری در روسیه حضور داشتند، با شادباش آغاز سال تحصیلی جدید به همزمانی این مناسبت با ایام محرم وهفته دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه عاشورا، مکتب اخلاق و فرهیختگی است و آموزه های این مکتب با دفاع مقدس ملت ما در هم آمیخته، امیدوارم این همزمانی عامل آموزش بیشتر دروس عاشورا به دانش آموزان کشور شود.
سنایی همچنین نقش دانش آموزان در دوران دفاع مقدس را ارزشمند خواند و اظهار امیدواری کرد، مسیر آنان که حماسه‌ دفاع مقدس را رقم زدند، برای نسل جدید دانش آموزان ادامه یابد.
در مجتمع آموزشی پیام امام خمینی (ره) مسکو که یکی از بزرگ ترین مدارس ایرانی خارج از کشور است، افزون بر دانش آموزان ایرانی، دانش آموزانی از چند کشور اسلامی به ویژه جمهوری آذربایجان، تاجیکستان و افغانستان درس می خوانند و مدرک تحصیلی این مرکز نیز به شرط تسلط به زبان روسی در نظام آموزشی روسیه رسمیت دارد.
علیرضا موحدنیا مدیر مجتمع آموزشی پیام امام (ره) به خبرنگار ایرنا گفت که امسال نزدیک 160 دانش آموز در مقاطع مختلف از کلاس اول تا پیش دانشگاهی پذیرش شده اند که حدود نیمی از آنان خارجی هستند و شمار دانش آموزان هم نسبت به سال گذشته 20 درصد بیشتر شده است.
نام این مجتمع آموزشی وابسته به سفارت جمهوری اسلامی ایران زیر نظر آموزش و پرورش، برگرفته از پیام تاریخی دی ماه 1367 امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران به «میخاییل گورباچف» آخرین صدر هیات رئیسه اتحاد جماهیر شوروی پیش از فروپاشی گرفته شده است.
اروپام 1516 ** انتشار دهنده: هادی مولوی نیا

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال