معاون وزیر آموزش وپرورش اعلام کرد

رشد14 برابری باسوادی در کشور در 5 سال اخیر

زاهدان - ایرنا - معاون وزیر آموزش وپرورش و رئیس سازمان نهضت سوادآموزی گفت: در حالی که میانگین رشد باسوادی در جهان با وجود برنامه‌ های مختلف سازمان ملل در بین سال‌های 2000 تا 2015 تنها یک درصد برآورد شده، اما رشد باسوادی در ایران در پنج سال گذشته 14 برابر شده است.

به گزارش ایرنا علی باقرزاده روز شنبه در آیین زنگ «مهر و مقاومت» به مناسبت بازگشایی مدارس در دبیرستان دخترانه علوم و معارف اسلامی زاهدان، اظهار داشت: نرخ باسوادی در سیستان وبلوچستان در بین سالهای 91 تا 95، چهار و نیم درصد رشد کرده که قابل تقدیر است.
وی افزود: این میزان رشد باسوادی در سیستان وبلوچستان در حالی رخ داده که رشد باسوادی کشور در سالهای 86 تا 90، 2 دهم درصد بوده است.
وی بیان کرد: نرخ رشد باسوادی سیستان و بلوچستان در سالهای 90 تا 95 تقریبا بیش از 90 درصد نسبت به پنج سال گذشته خود رشد کرده است.
رئیس سازمان نهضت سوادآموزی گفت: نرخ باسوادی در گروه سنی 6 تا 9سال پنج و سه دهم درصد در سیستان و بلوچستان رشد کرده است.
باقر زاده اظهار داشت: این میزان رشد نرخ باسوادی در سیستان و بلوچستان ناشی از فراهم کردن زمینه تحصیل برای کودکان واجب التعلیم بوده است.
وی بیان کرد: نرخ باسوادی در بین افراد 10 تا 30 سال به طور میانگین در کشور یک درصد رشد کرده اما در سیستان و بلوچستان 3.8 دهم درصد در فاصله بین سالهای 91 تا 95 رشد کرده است.
وی افزود: سیستان و بلوچستان دستاوردهای بسیار زیادی در حوزه آموزشی در چند سال اخیر به دست آورده است.
وی ادامه داد: دولت تدبیر و امید، وزیر آموزش و پرورش و استاندار سیستان و بلوچستان توجه بسیار زیادی به ارتقای شاخص های آموزشی در این استان پهناور و با استعداد کشور دارند.
به گزارش ایرنا افزون بر 700 هزار دانش آموز سیستان و بلوچستان در 6 هزار و 800 مدرسه امروز /شنبه/ همزمان با سراسر کشور سال تحصیلی 96-97 را آغاز کردند.
سیستان و بلوچستان با وسعتی حدود 187 هزار و 502 کیلومترمربع (معادل 5/11 درصد مساحت کشور) و بیش از 2 میلیون و 775 هزار نفر جمعیت پهناورترین استان کشور محسوب می شود.
3213**6081 خبرنگار: اکبر نوری **انتشاردهنده: حیدر سرایانی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال