درآیین اختتامیه یازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان

معاون هنری وزیر ارشاد: هویت موسیقی ایرانی در گرو تربیت جوانان هنرجو است

تهران- ایرنا- معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درآیین اختتامیه یازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان گفت: هویت موسیقی ما در گرو تربیت جوانان هنرجو و علاقمند است، اگر می خواهیم به آینده موسیقی امیدوار شویم باید این جوانان را تربیت کنیم.

به گزارش خبرنگار ایرنا، علی مرادخانی دوشنبه شب در آیین اختتامیه یازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان در تالار وحدت تهران که تا دقایقی پیش از بامداد سه شنبه طول کشید، افزود: برگزاری این جشنواره، باعث می‌شود خستگی ما سالی یک بار رفع شود. این اتفاق مهمی است که در حوزۀ موسیقی کشور می‌افتد.
یازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان که از هشتم شهریور ماه آغاز شده بود، دوشنبه شب با معرفی 258 برگزیده در سه شاخه پایان یافت.
در این مراسم علی مرادخانی معاون هنری وزیر ارشاد، فرزاد طالبی مدیرکل دفتر موسیقی ارشاد، بهرام جمالی مدیرعامل انجمن موسیقی ایران، دبیران جشنواره و جمعی از بزرگان موسیقی کشور حضور داشتند.
مرادخانی اظهار کرد: در طول سال‌هایی که گذشت یکی از مهمترین مزیت های این جشنواره این بود که از همان دور اول، هیات داوران، شاکله و استخوان‌بندی آن بود و حضور این عزیزان موجب پایداری جشنواره شد هر چند که متأسفانه این جشنواره چهار سال تعطیل شده بود.
مرادخانی ادامه داد: در این شرایط اتفاقات خوبی رقم می‌خورد و با ادامه روند این جشنواره شاهدیم که نوجوانان ما چگونه با آینده ای درخشان در حال کار در حوزه موسیقی هستند.
معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: پیشنهادم به دوستان این بود که موسیقی نواحی نیز به این جشنواره اضافه شود چرا که هر چه در این زمینه کار کنیم باز هم در استان‌ها نیازمند حرکت‌های اساسی هستیم.
مرادخانی ادامه داد: موسیقی ما در برخی نقاط دستخوش مشکلاتی است که باید این مسائل را آهسته به واسطه جوانانی که در راه درست موسیقی هستند رفع کنیم. این جشنواره یک ماراتن نفس‌گیر بود و ممنون هستم که دوستان پایداری کرده و با همت و حضور خود باعث انگیزه شدند.
وی اضافه کرد: هویت موسیقی ما در گرو تربیت این علاقه مندان می باشد و باهمت عالی استادان این مهم بدست می آید.
مرادخانی ادامه داد: ما به عنوان دولت تلاش‌مان بر این است که شرایط را به گونه ای فراهم کنیم که این نوجوانان با امنیت خاطر و فراغ بال کار خود را پیش ببرند.
وی گفت: در حال حاضر جوانانی که در زمینه موسیقی کار می‌کنند مطالبه‌هایی دارند و نیازمند آینده امن برای خود هستند. می خواهند به عنوان هنرمند بدون دغدغه به موضوعات اصلی بپردازند، به همین خاطر ما تلاش‌ کردیم که بیمه و وضعیت شغلی آنها در خانه موسیقی و صندوق هنر به گونه‌ای فراهم شود که در آینده، موسیقی موضوع تفننی نباشد بلکه اقدامی در راستای صیانت و کار اساسی در این حوزه باشد که البته فکر می‌کنم شالوده های خوبی در این زمینه ریخته می‌شود.
وی گفت: به امید خدا در آینده افق خوبی برای موسیقی کشور شاهد باشیم، ما هم تا زمانی که می‌توانیم، این کارها را انجام خواهیم داد. امکان دارد آن‌طور که لازم است نتوانیم همه مطالبات را به جایی برسانیم اما با کمک دیگر نهادها و همکاری شهرداری و وزارت ورزش و جوانان و در نهایت با همت خود هنرمندان این امور را به سامان برسانیم.

**ثروت هنر ایرانی غنی تر از نفت است
حسین علیزاده استاد موسیقی نیز در این آیین گفت: به نمایندگی از طرف هنرمندانی که زحمت کشیده‌ا‌ند سخن می گویم. دوست دارم احساسم را بیان کنم، زیرا این احساسِ بخش زیادی از مردم ایران و اهالی فرهنگ و هنر است.
وی افزود: ما در این جشنواره، شمه‌ای واقعی از ایران را دیدیم. کشوری که دارای فرهنگ و اقوام مختلفی است، این موسیقی ملت ایران است که هر جا نشان داده شود، اسلحه ها بر زمین گذاشته می شود.
این نوازنده تار با بیان اینکه وجدی در دل همه است، گفت: باید به معلمان و خانواده های این کودکان تبریک گفت، چهره هایی بین این کودکان، نوجوانان و جوانان وجود دارد که می توانند در عرصه های جهانی مطرح شوند.
علیزاده در مورد جشنواره اظهار کرد: باید به کسانی که باعث و بانی این جشنواره هستند تبریک گفت، حتی اگر با آنها اختلاف نظر داشته باشیم. این جشنواره عنوان ملی دارد و سال های بسیاری طول کشید تا این عنوان را به دست آورد، هیچ روزی به طراوت روزهای جشنواره موسیقی جوان در وزارتخانه نیست، زیرا فرشته‌هایی می‌آیند و می‌گویند پاس می‌داریم آنچه را که نگرانش هستید.
وی ادامه داد: دولت در همه جا تعریف شده و برابر ملت وظیفه دارد. نفت زیرپای همه است و همه در آن سهیم هستند اما ثروتِ هنرِ ایرانی غنی‌تر از نفت است.
علیزاده ادامه داد: تقریبا طی 50 سالی کار در عرصه موسیقی، هیچ جای ایران ندیدم که این تعداد هنرمند کنار هم قرار گیرند و برای یک کار مهم تصمیم گیری کنند. اینجا کار به کاردان سپرده شده لست.
علیزاده در مورد دبیر جشنواره گفت: فکر می‌کردم هومان اسعدی به دلیل حساسیتش نمی‌تواند در جشنواره دوام بیاورد، اما به شوق این اتفاق، مقاومت کرده و او دلیل همکاری هنرمندان با این جشنواره است. وقتی کار به کاردان سپرده می‌شود، می‌توانیم مسائل خودمان را حل کنیم و نیازی نیست کسی بالای سر‌مان باشد. چیزی که باید باشد امکاناتی است که باید در اختیار جشنواره قرار گیرد.
استاد موسیقی گفت: اگر تمام رشته‌ها از زیر بار فشار تصمیم‌گیری‌های دولتی بیرون آیند شکوفا می‌شوند. این جشنواره یکی از موفق‌ترین، معنوی‌ترین و آینده‌نگرترین جشنواره های کشور است. با تمام مشکلاتی که در ایران وجود دارد در جهان بی‌نظیر است. به اتحادی که سالی یک بار در این جشنواره پیش می‌آید تبریک می‌گویم. در طول آن به‌هیچ‌وجه خسته نشدیم و حتی گاهی ار اتفاقات روی صحنه از شوق گریستیم.

**هومان اسعدی دبیر دوازدهمین جشنواره موسیقی جوان شد
در این آیین علی مرادخانی معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، هومان اسعدی را به عنوان دبیر دوازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان منصوب کرد.
هومان اسعدی دبیر یازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان نیز گفت: بعد از ۲۰ روز کاریِ بسیار فشرده شاهد مراسم اختتامیه این جشنواره هستیم و معرفی برگزیدگان را جشن می‌گیریم.
وی افزود: سال گذشته بخش موسیقی نواحی به این جشنواره بزرگ اضافه شد. امسال نیز رشد خوبی داشت، به طوری که امسال نیمی از جشنواره به بخش موسیقی نواحی اختصاص داشت.
اسعدی یاد آورشد: این جشنواره در واقع سه فستیوال بزرگی است که در دل یکدیگر ادغام شده‌اند.
دبیر جشنواره موسیقی جوان ادامه داد: دربارۀ نحوۀ حمایت از برگزیدگان نیز می‌بایست توجه ویژه‌ای به بخش نرم‌افزار و سخت‌افزارهای حمایتی داشت. اساتید ما حمایت‌های لازم خود را انجام داده‌اند که این بخش نرم‌افزاری ماجرا محسوب می‌شود، اما در مورد امکانات لازم که بخش سخت‌افزاری می باشد نیاز به توجه ویژه وزارت ارشاد است که امیدوارم به شکل جدی‌تری این مساله لحاظ شود.

فهرست برندگان یازدهمین جشنواره‌ موسیقی جوان به این شرح است:
**برگزیدگان بخش موسیقی نواحی ایران
در ادامه با حضور دبیر جشنواره و داوران بخش موسیقی نواحی، برگزیدگان بخش موسیقی آذربایجان معرفی و تندیس، لوح تقدیر و جایزه خود را دریافت کردند، در بخش تار آذری، رده سنی 'الف'، آراز وجودی رتبه اول، و آراز قاسمی و فواد مصلحت‌جو به طور مشترک رتبه سوم را کسب کردند. هیات داوران هیچ یک از شرکت‌کنندگان این بخش را حائز رتبه دوم تشخیص نداد.
در رده سنی 'ب'، پویا جلالی و مهران بهروزی به طور مشترک رتبه سوم را کسب کردند و هیات داوران هیچ یک از شرکت‌کنندگان این بخش را حائز رتبه اول و دوم تشخیص نداد.
در بخش تکنوازی ساز کمانچه آذری، رده سنی الف، رضا محمدی رتبه اول را کسب کرد و هیات داوران هیچ یک از شرکت‌کنندگان این بخش را حائز رتبه دوم و سوم تشخیص نداد.
در گروه سنی ' ج '، مسعودرضا قلی‌زاده رتبه دوم و آیلار جهانگیری رتبه سوم را کسب کردند
هیات داوران هیچ یک از شرکت‌کنندگان این بخش را حائز رتبه اول تشخیص نداد.
در بخش تکنوازی ساز گارمون، رده سنی 'ب'، الهام ساعی رتبه دوم را کسب کرد. هیات داوران هیچ یک از شرکت‌کنندگان این بخش را حائز رتبه اول و سوم تشخیص نداد.
در رده سنی ج، سینا حسن‌زاده رتبه دوم را کسب کرد و هیات داوران هیچ یک از شرکت‌کنندگان این بخش را حائز رتبه اول و سوم تشخیص نداد.
در بخش تکنوازی ساز قوپوز، رده سنی الف، شاهین هاشم‌نژاد رتبه اول، ابراهیم راثی رتبه دوم، و عرفان باقری رتبه سوم را کسب کردند.
در رده سنی 'ج'، علی رجبی و محمد علیزاده به طور مشترک رتبه سوم را کسب کردند و هیات داوران هیچ یک از شرکت‌کنندگان این بخش را حائز رتبه اول و دوم تشخیص نداد.
هیات داوران بخش موسیقی شرق و جنوب خراسان، ضمن تقدیر از علی پورعطایی نوازنده دایره، برگزیدگان این بخش را به شرح ذیل اعلام کرد:
در بخش تکنوازی ساز دوتار شرق و جنوب خراسان، در رده سنی 'الف'، یاسمین تنها و امین دامن‌پاک به طور مشترک رتبه اول، مهناز رضایی رتبه دوم، و مهدیس ابراهیمیان و امیر الهی نیز رتبه سوم را کسب کردند.
در رده سنی 'ب'، مصطفی تیموری و همایون حامدی رتبه اول، و محمدامین شیری رتبه دوم را کسب کردند. هیات داوران هیچ یک از شرکت‌کنندگان این بخش را حائز رتبه سوم تشخیص نداد.
در گروه سنی 'ج'، محمد سلیمانی و سلمان سلیمانی رتبه اول، علی شیری و سجاد رضایی‌نسب نیز به طور مشترک رتبه دوم، و علی پورعطایی رتبه سوم را کسب کردند.
برگزیدگان آواز شرق و جنوب خراسان در رده سنی 'الف' (1)، مبین دُرپور رتبه اول، محمدامین امینی رتبه دوم، و محمدمهدی محفوظی‌فرد رتبه سوم را کسب کرد.
در گروه سنی 'الف' (2)، عبدالرحمان باطوری رتبه اول، و کیان واحدی رتبه سوم را کسب کردند. هیات داوران هیچ یک از شرکت‌کنندگان این بخش را حائز رتبه دوم تشخیص نداد.
در گروه سنی 'ب'، محسن کریمی رتبه سوم را کسب کرد و هیات داوران هیچ یک از شرکت‌کنندگان این بخش را حائز رتبه اول و دوم تشخیص نداد.
در گروه سنی 'ج'، علی پورعطایی رتبه سوم را کسب کرد و هیات داوران هیچ یک از شرکت‌کنندگان این بخش را حائز رتبه اول و دوم تشخیص نداد.
برگزیدگان بخش موسیقی شمال خراسان از سوی هیات داوران به شرح ذیل اعلام شدند.
در بخش تکنوازی ساز دوتار شمال خراسان، در رده سنی 'الف'، مصطفی اسلامی رتبه اول، و آریا صادقی قهرمانلو رتبه سوم را کسب کردند. هیات داوران هیچ یک از شرکت‌کنندگان این بخش را حائز رتبه دوم تشخیص نداد.
در گروه سنی 'ب'، جابر دلربائی رتبه اول، فرشاد علی‌نژاد و مجتبی حیدری رتبه دوم، و محمدحسین اکبرزاده رتبه سوم را کسب کردند.
در گروه سنی 'ج'، اعظم کارگرفلاح و امیرپاشا آذری رتبه دوم، و عمید غفاری رتبه سوم را کسب کردند. هیات داوران هیچ یک از شرکت‌کنندگان این بخش را حائز رتبه اول تشخیص نداد.
همچنین برگزیدگان آواز و دوتار شمال خراسان از سوی هیات داوران اعلام شد.
در گروه سنی 'الف'، جلیل خانی و فرهاد اسلامی به طور مشترک رتبه دوم، و علی انصاری رتبه سوم را کسب کرد. همچنین هیات داوران هیچ یک از شرکت‌کنندگان این بخش را حائز رتبه اول تشخیص نداد.
در گروه سنی 'ب'، سعید هوشمند رتبه دوم را کسب کرد و هیات داوران هیچ یک از شرکت‌کنندگان این بخش را حائز رتبه اول و سوم تشخیص نداد.
در گروه سنی 'ج'، علی حیدرطلب رتبه دوم را کسب کرد و هیات داوران هیچ یک از شرکت‌کنندگان این بخش را حائز رتبه اول و سوم تشخیص نداد.
در بخش موسیقی ترکمن، هیات داوران این بخش، ضمن تقدیر از آقایان پویا پورقاز و پیمان اونَق نوازندگان ساز دوتار ترکمن، برگزیدگان این بخش را به شرح ذیل اعلام کرد:
برگزیدگان تکنوازی ساز دوتار ترکمن، در گروه سنی ج، سولماز تِکِه رتبه دوم، و هِمرا پورقاز رتبه سوم را کسب کرد و همچنین هیات داوران هیچ یک از شرکت‌کنندگان این بخش را حائز رتبه اول تشخیص نداد.
برگزیدگان تکنوازی ساز کمانچه ترکمن، در گروه سنی 'ج'، گل‌محمد کم رتبه سوم را کسب کرد و هیات داوران هیچ یک از شرکت‌کنندگان این بخش را حائز رتبه اول و دوم تشخیص نداد.
برگزیدگان بخش آواز ترکمن، در گروه سنی 'ب'، ایوب کم رتبه دوم را کسب کرد و هیات داوران هیچ یک از شرکت‌کنندگان این بخش را حائز رتبۀ اول و سوم تشخیص نداد.
در بخش ساز دوتار موسیقی مازندران هیات داوران در ردۀ سنی الف رتبه اول محمدرضا محمدی، و رتبه دوم محمدحسین طیبی. هیات داوران هیچ یک از شرکت‌کنندگان این بخش را حائز رتبه سوم تشخیص نداد.
در رده سنی 'ب'، رضا احمدی رتبه دوم را کسب کرد. هیات داوران هیچ یک از شرکت‌کنندگان این بخش را حائز رتبه اول و سوم تشخیص نداد.
برگزیدگان تکنوازی ساز کمانچه مازندران معرفی و تندیس، لوح تقدیر و جایزۀ خود را دریافت کردند به طوری که در بخش ساز کمانچۀ موسیقی مازندران هیئت داوران در ردۀ سنی 'الف'، محمدرضا محمدی رتبۀ دوم، و حسام بَتیار رتبۀ سوم را کسب کردند. هیئت داوران هیچ یک از شرکت‌کنندگان این بخش را حائز رتبۀ اول تشخیص نداد.
در ردۀ سنی 'ج'، سعدی صادقی رتبۀ اول را کسب کرد و هیئت داوران هیچ یک از شرکت‌کنندگان این بخش را حائز رتبۀ دوم و سوم تشخیص نداد.
برگزیدگان تکنوازی ساز لَلِه‌وا، در ردۀ سنی 'الف'، محراب قیاسی رتبۀ اول، حسین جهانی‌نسب رتبۀ دوم، و سامی گل‌زاده رتبۀ سوم را کسب کردند.
در گروه سنی 'ب'، حمیدرضا قیاسی رتبۀ اول را کسب کرد و هیئت داوران هیچ یک از شرکت‌کنندگان این بخش را حائز رتبۀ دوم و سوم تشخیص نداد.
در گروه سنی 'ج'، پویا محسنی رتبۀ اول را کسب کرد و هیئت داوران هیچ یک از شرکت‌کنندگان این بخش را حائز رتبۀ دوم و سوم تشخیص نداد.
برگزیدگان تکنوازی ساز دوسَرکوتِن، در ردۀ سنی 'الف'، محمدرضا کاظمی رتبۀ اول، امیررضا محمدی رتبۀ دوم، و امیررضا طیبی رتبۀ سوم را کسب کرد.
برگزیدگان بخش آواز مازندران، در ردۀ سنی 'الف'، یونس قریشی رتبۀ دوم را کسب کرد و هیئت داوران هیچ یک از شرکت‌کنندگان این بخش را حائز رتبۀ اول و سوم تشخیص نداد.
برگزیدگان بخش موسیقی سیستان و بلوچستان معرفی و تندیس، لوح تقدیر و جایزۀ خود را دریافت کردند، به طوری که برگزیدگان بخش تکنوازی ساز دونلی در گروه سنی 'ج'، تاج‌محمد جنگی‌پور رتبۀ سوم را کسب کرد و هیئت داوران هیچ یک از شرکت‌کنندگان این بخش را حائز رتبۀ اول و دوم تشخیص نداد.
در بخش ساز قیچک، هیئت داوران ضمن تقدیر از آقای محمدشریف شَکّل‌زهی نوازندۀ قیچک، برگزیدگان این بخش را به شرح ذیل اعلام کرد.
در گروه سنی 'الف'، سهیل زنگی‌شاهی رتبۀ اول را کسب کرد. هیئت داوران هیچ یک از شرکت‌کنندگان این بخش را حائز رتبۀ دوم و سوم تشخیص نداد.
برگزیدگان تکنوازی ساز بِنجو، در گروه سنی 'ب'، حبیب‌الله داودی رتبۀ سوم را کسب کرد و هیئت داوران هیچ یک از شرکت‌کنندگان این بخش را حائز رتبۀ اول و دوم تشخیص نداد.
برگزیدگان تکنوازی ساز دُهُلک، در گروه سنی 'ب'، مسعود داودی رتبۀ سوم را کسب کرد و هیئت داوران هیچ یک از شرکت‌کنندگان این بخش را حائز رتبۀ اول و دوم تشخیص نداد.
برگزیدگان بخش آواز سیستان و بلوچستان، در گروه سنی 'ج'، داود بامری رتبۀ اول را کسب کرد و هیئت داوران هیچ یک از شرکت‌کنندگان این بخش را حائز رتبۀ دوم و سوم تشخیص نداد.
همچنین برگزیدگان تکنوازی ساز نی قشقایی از سوی هیئت داوران مشخص شدند به طوری که در گروه سنی 'ب'، محمدرضا چریکی رتبۀ دوم را کسب کرد و هیئت داوران هیچ یک از شرکت‌کنندگان این بخش را حائز رتبۀ اول و سوم تشخیص نداد.
در بخش تکنوازی نی‌انبان، گروه سنی 'ب'، مهدی حیدری منفرد رتبۀ دوم را کسب کرد و هیئت داوران هیچ یک از شرکت‌کنندگان این بخش را حائز رتبۀ اول و سوم تشخیص نداد.
در گروه سنی 'ج'، ساناز یوسفی بوشهری رتبه سوم را دریافت کرد و هیئت داوران هیچ یک از شرکت‌کنندگان این بخش را حائز رتبۀ اول و دوم تشخیص نداد.
برگزیدگان بخش موسیقی کردی معرفی و و تندیس، لوح تقدیر و جایزۀ خود را دریافت کردند، به طوری که در بخش تکنوازی ساز نرمه‌نای، در گروه سنی 'الف'، آروین دباغی و پارسا احمدزاده به طور مشترک رتبۀ اول را کسب کردند و هیئت داوران هیچ یک از شرکت‌کنندگان این بخش را حائز رتبۀ دوم و سوم تشخیص نداد.
در گروه سنی 'ج'، مژگان سیدی‌بوکانی رتبۀ اول، و کریم صالحی رتبۀ دوم را کسب کرد. هیئت داوران هیچ یک از شرکت‌کنندگان این بخش را حائز رتبۀ سوم تشخیص نداد.
در بخش تکنوازی ساز شمشال، در ردۀ سنی 'الف'، میلاد شمس‌الدینی رتبۀ سوم را کسب کرد و هیئت داوران هیچ یک از شرکت‌کنندگان این بخش را حائز رتبۀ اول و دوم تشخیص نداد.
در گروه سنی 'ج'، عبدالباسط مرادی رتبۀ دوم را دریافت کرد و هیئت داوران هیچ یک از شرکت‌کنندگان این بخش را حائز رتبۀ اول و سوم تشخیص نداد.
در بخش تکنوازی ساز سُرنای کردی، در گروه سنی 'ب'، محراب قیطاسی رتبۀ دوم را کسب کرد و هیئت داوران هیچ یک از شرکت‌کنندگان این بخش را حائز رتبۀ اول و سوم تشخیص نداد.
در بخش ساز ضرب کردی، در گروه سنی 'الف'، مژده سیدی‌بوکانی و آلان فاروقی به طور مشترک رتبۀ اول را کسب کردند. هیئت داوران هیچ یک از شرکت‌کنندگان این بخش را حائز رتبۀ دوم و سوم تشخیص نداد.
در گروه سنی 'ب'، امید دباغی رتبۀ اول را کسب کرد و هیئت داوران هیچ یک از شرکت‌کنندگان این بخش را حائز رتبۀ دوم و سوم تشخیص نداد.
در بخش آواز کردی، گروه سنی 'الف'، فواد استاد قادر رتبۀ اول را دریافت کرد و هیئت داوران هیچ یک از شرکت‌کنندگان این بخش را حائز رتبۀ دوم و سوم تشخیص نداد.
در بخش موسیقی لرستان؛ ساز کمانچه لری، ردۀ سنی'الف'، محمد امینی‌راد رتبۀ اول، سهراب بحیرائی رتبۀ دوم، و ماهور جوزائی رتبه سوم را کسب و تندیس، لوح تقدیر و جایزۀ نقدی خود را دریافت کردند.
در ردۀ سنی 'ب'، حسن سالاروند رتبۀ اول، پوریا قلاوند رتبۀ دوم، و محمد زرین‌قلم و رضا جایدَری رتبه سوم را کسب و تندیس، لوح تقدیر و جایزه‌ی نقدی خود را دریافت کردند.
در رده سنی 'ج'، هیات داوران هیچ یک از شرکت‌کنندگان این بخش را شایستۀ رتبۀ سوم ندانست و تندیس، لوح تقدیر و جایزۀ نقدی را به میلاد فلاحی به عنوان رتبۀ اول، و سجاد لیریائی به عنوان رتبه دوم اهدا کردند.
در بخش سُرنای لرستان، ردۀ سنی 'الف'، تندیس، لوح تقدیر و جایزه‌ی نقدی هیئت داوران به امیرحسین بسطامی به عنوان رتبۀ اول تعلق گرفت. هیئت داوران هیچ یک از شرکت‌کنندگان این بخش را شایستۀ رتبۀ دوم و سوم ندانست.
در گروه سنی 'ب'، علی الواری رتبه دوم را کسب کرد و هیات داوران هیچ یک از شرکت‌کنندگان این بخش را شایستۀ رتبۀ اول و سوم ندانست.
در بخش تکنوازی ساز تنبک لرستان، گروه سنی 'ب'، فرهاد امرایی رتبۀ سوم را کسب کرد و هیئت داوران هیچ یک از شرکت‌کنندگان این بخش را شایستۀ رتبۀ اول و دوم ندانست.
در بخش تکنوازی ساز دهل لرستان، گروه سنی 'ج'، خسرو عینی تاری رتبۀ سوم را کسب کرد و هیات داوران هیچ یک از شرکت‌کنندگان این بخش را شایستۀ رتبۀ اول و دوم ندانست.
همچنین برگزیدگان تکنوازی ساز دف معرفی و تندیس و لوح تقدیر و جایزه‌ی نقدی خود را دریافت کردند. در گروه سنی 'الف'، محمد مرادی رتبۀ اول، فاطمه حاجی‌نجفی رتبۀ دوم و پرنیان سلیمانی و ثناء صمدی حائز رتبۀ سوم شدند.
در گروه سنی 'ب'، مریم هادی‌زاده رتبۀ اول، هیوا رنجبر رتبۀ دوم، و صبا صالحی و پویا رحمَنی به طور مشترک رتبۀ سوم را کسب کردند.
در گروه سنی 'ج'، پژمان نقشبندی رتبۀ اول، عرفان مرادی رتبۀ دوم، و نگار حقیقیان و حامد سهرابی به طور مشترک رتبۀ سوم را کسب کردند.
برگزیدگان بخش ساز تنبور معرفی و تندیس، لوح تقدیر و جایزۀ خود را دریافت کردند، به طوری که در گروه سنی 'الف'، مهدی مریدی و حافظ کریمی به طور مشترک نفر اول، نگین قبادی و وریا کریمی به طور مشترک نفر دوم، و داریوش قبادی و تارا افضلی به طور مشترک نفر سوم شدند. همچنین از رها افضلی هنرمند گروه سنی الف تقدیر شد.
در گروه سنی 'ب'، امین ملک‌زاده نفر دوم و همایون کاکی نفر سوم شد و و هیئت داوران هیچ یک از شرکت‌کنندگان این بخش را شایستۀ رتبۀ اول ندانست.
در گروه سنی 'ج'، سیروان شیرویی و ادریس غلامی‌بیامه به طور مشترک نفر سوم شدند و هیئت داوران هیچ یک از شرکت‌کنندگان این بخش را شایستۀ رتبۀ اول و دوم ندانست.
در بخش آواز و تنبور، ردۀ سنی 'الف'، شهریار قبادی نفر دوم شد و هیئت داوران هیچ یک از شرکت‌کنندگان این بخش را شایستۀ رتبۀ اول و سوم ندانست.
در گروه سنی 'ب'، سعید کرمی‌راد و فرزین زهری صحنه به طور مشترک دوم شدند و هیئت داوران هیچ یک از شرکت‌کنندگان این بخش را شایستۀ رتبۀ اول و سوم ندانست.
در گروه سنی 'ج' نیز، سجاد علائی‌فر رتبۀ دوم را کسب کرد و هیئت داوران هیچ یک از شرکت‌کنندگان این بخش را شایستۀ رتبۀ اول و سوم ندانست.

**برگزیدگان بخش موسیقی کلاسیک
بعد از اهدای جوایز برگزیدگان بخش موسیقی نواحی، کلیپی از ایام برگزاری جشنوارۀ یازدهم موسیقی جوان پخش شد. و سپس با حضور هیئت داوران بخش موسیقی کلاسیک برگزیدگان این بخش معرفی شدند، به طوری که در شاخۀ در شاخه‌ی ساز فلوت، هیئت داوران هیچ یک از شرکت‌کنندگان این بخش را شایستۀ رتبۀ اول تا سوم تشخیص نداد و کیمیا شیدایی در ردۀ سنی الف از سوی هیئت داوران تقدیر شد.
ساز ویلن رده سنی 'الف'، ارس سان‌ احمدی از تهران رتبۀ اول و صبا بنائیان از مشهد رتبۀ دوم، و سارا نادری از اصفهان و علیرضا آذربو از تهران به طور مشترک رتبۀ سوم را به همراه تندیس، لوح تقدیر و جایزۀ نقدی کسب کردند.
در ردۀ سنی 'ب'، بهزاد جعفریان از اصفهان رتبۀ اول، و نگارالسادات میرلوحی فلاورجانی از اصفهان رتبه‌ی دوم، و مصباح کرم‌بخش از شاهین‌شهر و هادی هادی‌لو از گرگان به‌طور مشترک رتبۀ سوم را به همراه تندیس، لوح تقدیر و جایزۀ نقدی دریافت کردند.
در ردۀ سنی 'ج'، سامان نافعی‌کوهی از لنجان رتبۀ اول، و فرشاد شیرانی از اصفهان و فرمهر حسن‌بیگلو به طور مشترک رتبۀ دوم را به همراه تندیس، لوح تقدیر و جایزۀ نقدی کسب کردند. هیئت داوران هیچ‌یک از شرکت‌کنندگان این بخش را شایستۀ رتبۀ سوم تشخیص ندادند.
در شاخۀ ساز ویولا، ردۀ سنی 'الف'، شرکت‌کننده‌ای به مرحلۀ نهایی راه پیدا نکرد. در گروه سنی 'ب'، هیئت داوران هیچ‌یک از شرکت‌کنندگان این بخش را شایستۀ رتبۀ اول تشخیص نداد. روزبه حجت‌پناه از تهران رتبۀ دوم و آریان زمانی‌علویجه و سیدعلیرضا نمکیان‌یزدی به طور مشترک رتبۀ سوم را کسب کردند. در گروه سنی 'ج'، تنها وحید دلاور از شیراز از سوی هیئت داوران تقدیر شد.
در شاخۀ ساز گیتار، ردۀ سنی 'الف'، هیئت داوران هیچ یک از شرکت‌کنندگان این بخش را شایستۀ رتبۀ اول تشخیص نداد. تارا آقاخانی از تهران و هستی بیرقی از فیروزکوه به طور مشترک رتبۀ دوم، و ملیکا بلندهمتی رتبۀ سوم را به همراه تندیس، لوح تقدیر و جایزه‌ی نقدی کسب کردند.
در ردۀ سنی 'ب'، هیئت داوران هیچ‌یک از شرکت‌کنندگان این بخش را شایسته‌ی رتبه‌ی اول تشخیص نداد و تندیس، لوح تقدیر و جایزۀ نقدی جشنواره را مشترکاً به پرهام پاک‌نژاد از نیشابور، و رضا نیکزاد از شهرکرد به‌عنوان رتبۀ دوم اهدا کردند. سینا درخشی چوان‌علیا از تبریز و محمد سُلگی از قم به طور مشترک رتبۀ سوم را دریافت کردند.
در گروه سنی 'ج'، نیز هیئت داوران هیچ‌یک از شرکت‌کنندگان این بخش را شایستۀ رتبۀ اول تشخیص نداد و تندیس، لوح تقدیر و جایزه‌ی نقدی جشنواره به عطا رستگار از تهران به عنوان رتبه‌ی دوم و مجید رادمرد از تهران به عنوان رتبۀ سوم اهدا کردند.
در شاخۀ ساز کلارینت، در گروه سنی 'ج'، یلدا احسانی از تهران از سوی هیات داوران تقدیر شد.
در شاخۀ ساز اُبوا، هیات داوران هیچ‌یک از شرکت‌کنندگان این بخش را شایسته رتبه تشخیص ندادند و پارمیدا سلطانی از تهران در ردۀ سنی الف از سوی هیئت داوران تقدیر شد.
در شاخۀ ساز هورن، گروه سنی 'الف'، بهار اکبری از تهران از سوی هیئت داوران تقدیر شد.
در ساز پیانو، ردۀ سنی الف، هیات داوران هیچ‌یک از شرکت‌کنندگان این بخش را شایستۀ رتبۀ اول تشخیص نداد. مهتاب روح صداقت و شیدا فرزین رتبۀ دوم و کوروش بت‌فریب رتبۀ سوم را با تندیس، لوح تقدیر و جایزه‌ نقدی کسب کردند.
در ردۀ سنی 'ب'، تندیس، لوح تقدیر و جایزۀ نقدی از سوی هیئت داوران به یاسمین حسین‌زاده از اصفهان به عنوان رتبۀ اول و سارا صوفی‌سیاوش از تهران به عنوان رتبۀ دوم تعلق گرفت. همچنین هیئت داوران هیچ‌یک از شرکت‌کنندگان این بخش را شایستۀ رتبۀ سوم تشخیص نداد.
در ردۀ سنی 'ج'، رتبۀ اول از سوی هیئت داوران به متین (رضا) لادانی از تهران و رتبۀ دوم به حسین برادران از تهران به همراه تندیس، لوح تقدیر و جایزۀ نقدی تعلق گرفت. همچنین هیئت داوران هیچ‌یک از شرکت‌کنندگان این بخش را شایستۀ رتبۀ سوم تشخیص نداد.
در شاخه‌ی ساز ویُلنسل، ردۀ سنی 'الف'، صبا فردوسی و پریا مولایی از تهران به طور مشترک رتبۀ اول را به‌همراه تندیس، لوح تقدیر و جایزۀ نقدی کسب کردند. نیلوفر میرزانبی‌خانی از تهران رتبۀ دوم، و ثنا شهمیری از تهران رتبۀ سوم را کسب کردند.
در گروه سنی 'ب'، هیئت داوران هیچ‌یک از شرکت‌کنندگان این بخش را شایستۀ رتبۀ اول و دوم تشخیص نداد. مُنا ایقانی و یاسمن کوزه‌گر به‌طور مشترک رتبۀ سوم را همراه با تندیس، لوح تقدیر و جایزه‌ی نقدی کسب کردند.
در ردۀ سنی 'ج'، هیئت‌داوران هیچ‌یک از شرکت‌کنندگان این بخش را شایسته رتبۀ اول و دوم تشخیص نداد. سیده‌هنگامه حسینی از کرج رتبۀ سوم را به همراه تندیس، لوح تقدیر و جایزه‌ی نقدی کسب کرد.

**برگزیدگان بخش موسیقی دستگاهی
یازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان با اهدای جوایز برگزیدگان بخش موسیقی دستگاهی به پایان رسید، با حضور هیئت داوران تندیس، لوح تقدیر و جایزه نقدی در شاخه ساز تار، رده سنی 'الف'، سیدعلی نظام‌الدینی از اراک رتبۀ اول، اشکان نایبی از میانه رتبۀ دوم، و علیرضا غلامیان از تهران و آرمان سیف‌نژاد از اصفهان رتبه سوم را به همراه تندیس، لوح تقدیر و جایزۀ نقدی دریافت کردند.
در ردۀ سنی 'ب'، محمدرضا یونسی از آباده رتبۀ اول، آرمان توکلی از تهران و سینا غمگسار از مراغه رتبۀ دوم، و آناهیتا جزء رمضانی از تهران و بیتا مالکی از اصفهان نیز رتبۀ سوم را به همراه تندیس، لوح تقدیر و جایزۀ نقدی دریافت کردند.
در رده سنی 'ج' تندیس، هیات داوران هیچ‌یک از شرکت‌کنندگان این بخش را شایستۀ رتبۀ اول و دوم تشخیص نداد و سیدحسین آستانداری از یزد رتبۀ سوم را کسب کرد.
در ساز نی، ردۀ سنی 'الف'، تندیس، لوح تقدیر و جایزۀ نقدی به علیرضا محمدی از قم به عنوان رتبۀ اول، سینا صائبی‌راد از مشهد به عنوان رتبۀ دوم، و مریم توکلی از خمینی‌شهر، نیما صدیق‌زاده دلوی از تبریز و مهدی نوروزی از فلاورجان به عنوان رتبۀ سوم اهدا شد.
در ردۀ سنی 'ب'، تندیس، لوح تقدیر و جایزۀ نقدی به عباس کرمی از تهران به عنوان رتبۀ اول، حامد انصاری از قزوین رتبه‌ی دوم، و آرمان خوشبویی از اصفهان به عنوان رتبۀ سوم تعلق گرفت.
در رده‌ی سنی 'ج'، امین کُریوند از الیگودرز رتبۀ اول را به همراه تندیس، لوح تقدیر و جایزۀ نقدی دریافت کرد. هیئت داوران هیچ یک از شرکت‌کنندگان این بخش را شایسته رتبه‌ دوم و سوم تشخیص نداد.
در شاخه ساز سنتور رده سنی 'الف'، تندیس، لوح تقدیر و جایزه نقدی جشنواره به کارن احمدی از سنندج و سروش حاجی‌طالب از تهران به عنوان رتبه اول، مهران آقاخانی از شهر ری به عنوان رتبۀ دوم، و ملیکا قیطاسوند از کرج به عنوان رتبه سوم اهدا شد.
در رده سنی 'ب'، فرهاد امینی‌ملکی از تهران رتبه اول، سهیل دیاری‌بیدگلی از تهران رتبۀ دوم، و بهزاد حمیدیان از اهواز رتبۀ سوم را به همراه تندیس، لوح تقدیر و جایزۀ نقدی دریافت کردند.
در رده سنی 'ج'، تندیس، لوح تقدیر و جایزۀ نقدی جشنواره به حسین حاج‌اله‌یاری از قم به عنوان رتبۀ اول و مریم رشیدفرخی از کرمان و بهزاد شایان‌فر از تهران رتبۀ دوم، و احمد ایروانی محمدآبادی از اصفهان رتبۀ سوم تعلق گرفت.
در شاخۀ ساز قانون، ردۀ سنی 'الف'، تندیس، لوح تقدیر و جایزۀ نقدی جشنواره به آتنا عبدالهی‌دهکردی از شهرکرد به عنوان نفر اول، سارا مجیدی‌نژاد از تهران نفر دوم، و پریا فرهادی از اصفهان به عنوان نفر سوم رسید.
در گروه سنی 'ب'، هیئت داوران هیچ یک از شرکت‌کنندگان را شایسته‌ی رتبه تشخیص نداد و ارشیا آغنده از تهران از سوی هیئت داوران تقدیر شد.
در شاخۀ ساز کمانچه، ردۀ سنی 'الف'، امیرحسین بیگی از زرین‌شهر رتبۀ اول را کسب کرد. هیئت داوران هیچ یک از شرکت‌کنندگان این بخش را شایستۀ رتبۀ دوم تشخیص نداد. همچنین علی کهن‌کن از تهران و دامون قاسمی از تهران رتبۀ سوم را دریافت کردند.
در ردۀ سنی 'ب'، بهنام بیات از همدان و پیام سرپرست یکتا از تهران رتبۀ اول، رسول رشید از مشهد رتبه‌ دوم، و دل‌آرام زمانی‌مدنی از تهران رتبۀ سوم را به همراه تندیس، لوح تقدیر و جایزه‌ی نقدی دریافت کردند.
در ردۀ سنی 'ج'، تندیس، لوح تقدیر و جایزۀ نقدی جشنواره به سیدمحمدصادق شاه‌ولایتی از خوانسار به عنوان رتبۀ اول، سیاوش طاهریان از کرج رتبۀ دوم، و متین آهنگری از تهران رتبۀ سوم تعلق گرفت.
در شاخۀ ساز عود، ردۀ سنی 'الف'، تندیس، لوح تقدیر و جایزه نقدی جشنواره به صدرا ساعی‌دهقان از کرج به عنوان رتبۀ اول، و آرمین صفاتی از مراغه به عنوان رتبۀ دوم، و امین پیرینه از بابل به عنوان رتبه سوم تعلق گرفت.
در ردۀ سنی 'ب'، نیز آوا ارّه‌سازان از تهران رتبه اول، بهادر قدیمی از کرج رتبۀ دوم، و آریا لطیف‌پور از تهران رتبه سوم را به همراه تندیس، لوح تقدیر و جایزۀ نقدی دریافت کردند. همچنین در گروه 'ج' هیچ شرکت‌کننده‌ای به مرحله نهایی راه نیافته بود.
در شاخۀ آواز، ردۀ سنی 'الف'، هیات داوران هیچ‌یک از شرکت‌کنندگان را شایسته رتبۀ اول و دوم تشخیص نداد و سجاد حسین‌زاده از اهر رتبۀ سوم را دریافت کرد.
در ردۀ سنی 'ب'، امیرعلی خیاط‌زاده از آمل رتبۀ اول، و پوریا عابدینی از ابهر و سیدجواد موسوی از خمینی‌شهر رتبۀ دوم، و مسعود آزین و امین جباری از تهران رتبۀ سوم را به همراه تندیس، لوح تقدیر و جایزۀ نقدی دریافت کردند.
در ردۀ سنی ج، عماد توکلی از الیگودرز رتبۀ اول، مسعود رزاز زاده از اصفهان رتبۀ دوم و شهریار کریمی از تبریز رتبۀ سوم را به همراه تندیس، لوح تقدیر و جایزۀ نقدی دریافت کردند.
در شاخۀ ساز تنبک، ردۀ سنی'الف' (1)، محمدحسین سجادی از اراک و صدرا شاه نظری از اصفهان رتبۀ اول، محمدجواد شریف از شهررضا رتبۀ دوم، و محمدامین گنجی از الیگودرز رتبۀ سوم را به همراه تندیس، لوح تقدیر و جایزه نقدی دریافت کردند.
در شاخۀ ساز تنبک، ردۀ سنی 'الف' (2)، مجید رضا دوست از نیشابور رتبۀ اول، محمدسجاد شیرعلی از شهرضا رتبۀ دوم، و مرتضی زارعی از کرج و شیوا واحدی از مبارکه رتبۀ سوم را به همراه تندیس، لوح تقدیر و جایزه نقدی دریافت کردند.
در ردۀ سنی 'ب'، بهنام میرزاهاشمی از شیراز رتبۀ اول، امین صانعی از زرقان و ستار محمدی از بهارستان رتبۀ دوم را به همراه تندیس، لوح تقدیر و جایزه نقدی کسب کردند. همچنین هیئت داوران هیچ یک از شرکت‌کنندگان این بخش را شایستۀ رتبۀ سوم تشخیص نداد.
در ردۀ سنی 'ج'، نیز تندیس، لوح تقدیر و جایزۀ نقدی به محسن جزی از اصفهان به عنوان رتبۀ اول، سینا باقری از شهرضا و مصطفی هاشم‌زاده از اصفهان مشترکاً به عنوان رتبۀ دوم تعلق گرفت. هیئت داوران هیچ یک از شرکت‌کنندگان این بخش را شایستۀ رتبۀ سوم تشخیص نداد.
در شاخۀ ساز سه‌تار ردۀ سنی 'الف'، تندیس، لوح تقدیر و جایزۀ نقدی جشنواره مشترکاً به ایلیا بازیاری از بوشهر و علی قنبری‌ایلخچی از ایلخچی به عنوان رتبۀ اول، و امیرمحمد عسگری‌نژاد از قزوین به عنوان رتبۀ دوم، و حافظ کریمی از کرمانشاه تعلق گرفت.
در ردۀ سنی 'ب'، هیئت داوران هیچ یک از شرکت‌کنندگان این بخش را شایستۀ رتبۀ اول تشخیص نداد. محمدجواد احمدزاده از تهران و سارا ایمانی از همدان رتبۀ دوم، و نیما ابراهیمی از تهران و محمدامین مولایی از ملارد رتبۀ سوم را به همراه تندیس، لوح تقدیر و جایزۀ نقدی دریافت کردند.
در رده سنی 'ج'، هیات داوران هیچ یک از شرکت‌کنندگان این بخش را شایسته رتبه اول تشخیص نداد. حمیدرضا عبادی از رشت رتبه دوم، و میثم ثقفی از یزد و آمنه رجبی از تهران رتبه سوم را به همراه تندیس، لوح تقدیر و جایزۀ نقدی دریافت کردند.
در بخش ویژه موسیقی دستگاهی (حفظ کل ردیف) آریا طبیب‌زاده قمصری از همدان، نفر اول، عارف شاهدی‌نواز خلجان و فردین میرزاحسینی به‌طور مشترک رتبه دومو محسن تقی‌پور، کاوان کریمی و کسرا منصور رتبۀ سوم را کسب کردند.
فراهنگ**٩٠١٢ *شبس *1488 * خبرنگار:زهرا امیری××انتشار دهنده: بهمن بامداد**

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال