دبیرکل فدراسیون والیبال: تیم ایران در جام قهرمانان مزد جنگندگی خود را گرفت

تهران-ایرنا- «محمود افشاردوست» دبیرکل فدراسیون والیبال گفت: تیم ایران در جام قهرمانان والیبال به واقع یک تیم بود و کادر فنی و بازیکنان، مزد این همکاری را با کسب عنوان سومی و مدال برنز که برای کشور و والیبال ایران بسیار اهمیت دارد، گرفتند.

افشاردوست پس از پایان این رقابت ها و کسب مدال برنز و عنوان سومی تیم ایران در این مسابقات با اشاره به حضور متوالی ایران طی سال های اخیر در لیگ جهانی به خبرنگار ورزشی ایرنا گفت: بازیکنان ایران طی سال های شرکت در مسابقات لیگ جهانی والیبال، تجربه خوبی کسب کرده و آبدیده شده اند.
وی با بیان اینکه کسب عنوان سومی و مدال برنز جام قهرمانان در راستای شرکت موفق در لیگ جهانی است، افزود: ملی پوشان از این رقابت ها یاد گرفتند که می توانند به روی سکو بروند.
این کارشناس والیبال اضافه کرد: آنان همچنین یاد گرفتند می توان به بازی برگشت آن هم پس از دو گیم شکست مقابل آمریکا که درکارنامه خود عنوان قهرمانی رقابت های المپیک را دارد.
افشاردوست با بیان اینکه آنان به واقع یاد گرفتند برای هر امتیازی باید بجنگند،عنوان کرد: ملی پوشان یاد گرفتند با توجه به توانایی و کوشش خود می توانند به آنچه که نتیجه اصلی است دست پیدا کنند و این برای فدراسیون و کادرفنی بیش از هر چیز دیگری اهمیت داشت.
وی در پاسخ به این پرسش که عملکرد «ایگور کولاکوویچ» سرمربی تیم ملی والیبال ایران را چگونه ارزیابی می کنید، اظهار داشت: این سومین مسابقاتی بود که این سرمربی هدایت تیم ملی ایران را برعهده داشت، بر این باورم کولاکوویچ تورنمنت به تورنمنت شرایط بهتری در تیم ملی داشته و بهتر شده است.
به گفته وی شرایط تیم نسبت به تورنمنت های گذشته بهتر شده از این رو عملکرد این سرمربی را در تیم ملی مثبت ارزیابی می کنم.
دبیر کل فدراسیون والیبال ادامه داد: این درحالی است که کولاکوویچ با روحیه آرامی که دارد در تنش های بازی به خوبی می تواند تیم را مدیریت کند و از تنش ها بکاهد، کولاکوویچ در اروپا به فهم تاکتیکی بالا معروف است و با فهم تاکتیکی خوبی که دارد می تواند به تیم کمک کند.
وی درباره عملکرد بازیکنان تیم ملی در این مسابقات نیز گفت: ملی پوشان ایران در پست های خود از بهترین های حال حاضر دنیا هستند و با تلاش کادرفنی و بازیکنان توانستیم به عنوان سومی و کسب مدال برنز برسیم.
افشاردوست اضافه کرد: تمامی مربیان حال حاضر دنیا «سعید معروف» را به عنوان یکی از بهترین پاسورهای دنیا قبول دارند و به آن اقرار می کنند، او در این تورنمنت به خوبی خط حمله را تغذیه کرد و به عنوان کاپیتان تیم رهبری خوبی درمیدان داشت.
همچنین باید ازعملکرد خوب «سید محمد موسوی» در دفاع و «امیر غفور» به عنوان بازیکن پشت خط زن که در این رقابت ها نیز در بین بهترین های ایران بودند، نباید گذشت.
وی با بیان اینکه تیم ایران با کسب این عنوان خود را بار دیگر به عنوان یک مدعی در والیبال دنیا معرفی کرد، گفت: هرچند این تیم در رقابت های قهرمانی جهان در سال آینده کار دشواری پیش رو دارد، اما معتقدم این تیم می تواند حتی به عنوانی بهتر از ششمی که پیش ازاین به آن دست پیدا کرده بود، برسد.
تیم والیبال ایران روز یکشنبه در آخرین روز بازی های جام قهرمانان 2017 ژاپن پس از تیم های برزیل و ایتالیا در رده سوم ایستاد و برنز گرفت و تاریخ ساز شد.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید
ورزشی.**9144**1368
خبرنگار:سعید قهرمانی**انتشار: خیراله شفیعی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال