اختصاصی ایرنا؛

دولت انگلیس درصورت خروج آمریکا از برجام به تعهدات خود پایبند می‌ماند

لندن-ایرنا- وزارت خارجه انگلیس روز پنجشنبه اعلام کرد که در صورت خروج واشنگتن از برجام، این کشور به تعهدات خود در چارچوب توافق هسته‌ای پایبند می‌ماند.

به گزارش پنجشنبه شب ایرنا، یک سخنگوی وزارت خارجه انگلیس در پاسخ به پرسش خبرنگار ایرنا مبنی بر اینکه 'چنانچه واشنگتن از برجام خارج شود، موضع دولت انگلیس چه خواهد بود'؟ اعلام کرد: 'لندن به ‌طور کامل به توافق هسته‌ای با ایران متعهد می‌ماند و از طریق همکاری نزدیک با جامعه جهانی اطمینان حاصل خواهد کرد که این توافق به موفقیت دست یابد.'
صبح امروز نیز 'ترزا می' نخست‌وزیر انگلیس در دیدار با 'رکس تیلرسون ' وزیر امور خارجه آمریکا که به لندن سفر کرده، بر اهمیت پایبندی به توافق هسته‌ای با ایران (برجام) تأکید کرد.
این در حالی است که مقام های کاخ سفید بارها ناخرسندی خود را از توافق هسته‌ای (برجام) اعلام کرده و به دنبال بهانه‌ای برای خروج از آن می‌گردند.
‏«نیکی هیلی» سفیر آمریکا در سازمان ملل، هفته گذشته ضمن متهم کردن ایران به نقض برجام، تایید پایبندی ایران به توافق هسته ای را منوط ‏به رعایت خود توافق، قطعنامه 2231 سازمان ملل و همچنین رابطه رئیس جمهوری آمریکا با کنگره این کشور دانست‎.‎
وی که در اندیشکده «امریکن اینترپرایز» وابسته به محافظه‌کاران سخنرانی می‌کرد، ‏برجام را توافقی پر اشتباه توصیف کرد و گفت: این توافق فقط درباره مساله هسته ای بود در حالی که اکنون قدرت و نفوذ ایران در ‏منطقه بیشتر شده است‎. ‎
آژانس بین المللی انرژی اتمی در هشتمین گزارش فصلی خود بار دیگر تایید کرد که ایران به تمامی تعهدات ‏خود در توافق هسته‌ای پایبند بوده است‎.
این سومین گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی پس از روی کار آمدن دولت ترامپ در آمریکا است که پایبندی ایران به توافق را ‏مورد تایید قرار می‌دهد‎.
شبد**اروپام ** هـ ن **1010
خبرنگار:هادی نادری **انتشار:حسن معظمی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال