مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت:

چهار زائر ایرانی در حادثه ناصریه مجروح شدند

تهران- ایرنا- مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت گفت: 2 کاروان زائران ایرانی که تحت پوشش سازمان حج و زیارت بودند در زمان حادثه ناصریه عراق در محل حضور داشتند که از این کاروان ها چهار زائر مجروح شدند.

محسن نظافتی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا با بیان اینکه این حادثه حوالی ساعت چهار در ناصریه مسیر بصره به نجف اتفاق افتاده است، اظهار کرد: این زائران از کاروان های اعزامی از استان هرمزگان هستند.
وی اضافه کرد: جان باختگان احتمالی ایرانی توسط کاروان های آزاد ایرانی که خارج از پوشش سازمان حج و زیارت به عتبات سفر کردند، هنوز مشخص نیستند و در حال پیگیری هستیم تا آخرین اطلاعات را دریافت کنیم.
نظافتی گفت: طبق گزارش های محلی رسیده حدود 12 زائر در این حادثه از کاروان های آزاد جان خود را از دست داده اند؛ در حال بررسی این موضوع هستیم.
وی افزود: در این حادثه افراد مسلح با محافظ کاروان ایرانی درگیر شدند که منجر به جان باختن این محافظ عراقی شد.
مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت اظهار کرد: پزشکان حج و زیارت به محل اعزام شدند و به مرکز پزشکی حج و زیارت آماده باش دادیم تا به مجروحان احتمالی کاروان های غیرمجاز هم خدمات لازم ارائه شود.
وی با بیان اینکه این حادثه در 250 کیلومتری شهر نجف رخ داده است، گفت: با توجه به اینکه اتوبوس ها خسارت دیدند، 2 دستگاه اتوبوس برای انتقال بقیه زائران به محل فرستادیم و اکنون زائران از محل حادثه به نجف فرستاده شدند.
عصر امروز پنجشنبه حمله مسلحانه و انفجار خودروی بمب‌گذاری شده در مقابل یک رستوران در نزدیکی منطقه ناصریه در جنوب عراق منجر به کشته و مجروح شدن تعدادی از زائران و افراد حاضر در آن محل شد که هنوز آمار دقیقی از کشته شدگان و مجروحان در دست نیست.
اجتمام**1933/3229**1834
خبرنگار: بهروز سلطانیان** انتشار: ناهید شفیعی
*آگاهی از آخرین اخبار اجتماعی و حوادث ایران و جهان در کانال تلگرام گروه اجتماعی ایرنا:
@irnaej
https://t.me/irnaej

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال