اعلام حالت فوق العاده در بصره/ اوضاع در ذیقار تحت کنترل است

بغداد - ایرنا - در پی حمله مسلحانه به دو رستوران و یک پست ایست و بازرسی در استان ذیقار که تعدادی کشته از جمله سه ایرانی و چندین تن زخمی برجای گذاشت،مسئولان این استان تاکید کردند که اوضاع تحت کنترل است و همزمان در بصره نیز حالت فوق العاده اعلام شد.

به گزارش ایرنا، پلیس استان ذیقار امروز پنجشنبه در پی حمله افراد مسلح به دو رستوران و یک پست ایست و بازرسی در نزدیکی شهر ناصریه مرکز استان ذیقار در 380 کیلومتری جنوب بغداد اعلام کرد که اوضاع تحت کنترل است.
یک منبع در پلیس ذیقار به پایگاه خبری 'اخبار ناصریه' گفته است که به زودی پلیس ذیقار گزارش کاملی از این حادثه منتشر می کند.
این منبع اعلام کرد: افراد مسلح در دو دستگاه خودرو نخست به رستوران بین راهی فدک حمله کرده و سپس به رستوران 'ارز لبنان' در بزرگراه بین المللی ناصریه به بصره حمله کردند و در نتیجه مداخله پلیس، افراد مسلح درصدد فرار از منطقه بودند که یکی از خودروهای مسلحین در نزدیکی ایست بازرسی حدفاصل ناصریه - المثنی منفجر شد.
وزارت کشور عراق پیشتر اعلام کرده بود که چند فرد مسلح با لباس های نظامی در حالی که در دو دستگاه خودرو سوار شده بودند، وارد یک رستوران بین راهی در نزدیکی شهر ناصریه شده و به روی مردم آتش گشودند.
براساس گزارش این خبرگزاری، در این تیراندازی تعدادی از مردم در داخل رستوران کشته و زخمی شدند که در بین کشته و زخمی های این حادثه تعدادی از زائران ایرانی قرار دارند.
از طرفی خبرگزاری 'الفرات نیوز' وابسته به جریان حکمت ملی، به نقل از 'جاسم ناصر' مدیر کل بهداشت استان ذیقار گفته است که در این حمله تروریستی هفت نفر کشته شدند که چهار تن از آنها عراقی و سه تن دیگر زائر ایرانی هستند.
وی تعداد مجروحان این حادثه را بالغ بر 40 نفر اعلام کرده است که در بین مجروحان نیز تعدادی از زائران ایرانی قرار دارند.
این گزارش حاکیست که خودروهای افراد مسلح سپس به پست ایست و بازرسی حدفاصل بین استان ذیقار و المثنی حمله کرده و یکی از خودروها در جریان این حمله منفجر شد و خودرو دیگر به روی عناصر ایست و بازرسی آتش گشود و تعدادی نیز در این منطقه کشته یا زخمی شدند.
براساس روایت پلیس ذیقار، نیروهای پلیس با افراد مسلح درگیر شده که یکی از خودروهای مهاجم در نزدیکی پست ایست و بازرسی حدفاصل ناصریه - المثنی منفجر شد.
همزمان با این حادثه، کمیته امنیتی شورای استان بصره حالت آماده باش را در این استان اعلام و تدابیر امنیتی در ورودی های حوزه استحفاضیه استان بصره در بزرگراه حدفاصل بین ناصریه و بصره را تشدید کرد.
شبد**خاورم *4*353*1770*
انتشار دهنده: هادی افتخاری

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال