معاون دانشگاه ازاد:

بیش از یکصد عنوان کتاب درسی در اختیار اساتید معارف قرار دارد/ معارف با الهیات تفاوت دارد

تهران- ایرنا- معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه بیش از یکصد عنوان کتاب درسی در اختیار اساتید معارف قرار دارد، کار اصلی این افراد را استادی عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، حجت الاسلام ابراهیم کلانتری روز پنجشنبه در نخستین گردهمایی مدیران و اساتید گروه معارف دانشگاه آزاد افزود: اکنون بیش از هزار نفر از مدرسان و افراد واجد شرایط در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه معارف تحصیل می کنند؛ این دانشگاه مرکز منحصر به فرد مدرسی معارف اسلامی است.
وی با بیان اینکه این دانشگاه دارای 5 نشریه علمی و پژوهشی است، ادامه داد: پنج مقاله این نشریه متعلق به استادان معارف است، استادانی که باید بیشتر وقت و توان خود را به کار تدریس اختصاص دهند.
کلانتری با تاکید بر فعالیت های در صف مخالفت خود را با ستادسازی اعلام و اضافه کرد : ستادهای بی رویه و کم اثر افراد را از خط مقدم غافل می کند، ستاد به این معنی است که در شهر تهران ساختمان چند طبقه ساخته و در آن جلسه و شورا برگزار شود در حالی که این کار به تنهایی ارزش ندارد.
وی با بیان اینکه در دوره های گذشته همواره برای گروه معارف مشکلاتی وجود داشت، افزود: روزی برای این مساله به مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی مراجعه و طرح موضوع کردیم که چه کنیم درهای دانشگاه آزاد اسلامی بر روی ما باز شود ، ایشان وقی شنیدند گفتند کاش زودتر می آمدید هر چند آن مرحوم با مزاح گفتند مگر معارف با الهیات تفاوت دارد.
معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه این دو رشته با یکدیگر تفاوت دارند، به خدمات شهید مطهری در عرصه دانشگاه و معارف اشاره کرد و توضیح داد: علیرغم همه دشواری های زندگی این شهید، وی دست از خدمات و فعالیت های خود برنداشت و خوب درخشید بنابراین باید این فرد الگوی ما باشد ، اگر موانع زیادی هم وجود دارد به وظیفه خود بدرستی عمل کنیم و بدور از حاشیه ها باشیم.
وی با تاکید بر مطالعه و خواندن کتاب، به مخاطبان خود توصیه کرد برای دفاع از ارزشهای نظام اسلامی مطالعه زیاد داشته باشند زیرا این کار یک دین و بر همه واجب است.
کلانتری به اساتید معارف توصیه کرد برای دفاع از این ارزشها و دستاوردها به امارهای بین المللی مثل آمار بی سوادی در قبل و بعد از انقلاب اسلامی استناد و رتبه های جهانی و منطقه ای ایران را برجسته کنند.
به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، در این مراسم برخی از حضار پرسش ها و مشکلات خود را با معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی در میان گذاشتند.
فراهنگ*1880*1436* خبرنگار:پروین اروجی*انتشار: داود پورصحت*

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال