کتاب «بیکرانه ها» رونمایی می شود

تهران- ایرنا- کتاب نفیس بیکرانه ها (مقدمه، متن و ترجمه زیارت جامعه کبیره) مشتمل بر ده ها آرایه از اساتید چیره دست ایران فردا 24 شهریورماه رونمایی و عرضه می شود.

به گزارش روز پنجشنبه گروه فرهنگی ایرنا از موزه هنرهای دینی امام علی (ع)، کتاب فاخر بیکرانه ها پس از سه سال تلاش بی وقفه دست اندرکاران انتشارات نگار در قطع رحلی و با کیفیت چاپ و صحافی بسیار بالا تولید شده است.
زیارت جامعه کبیره، توسط امام دهم حضرت علی الهادی (ع) انشا شده و مهمترین و بالاترین متن امامتی شیعه است، اهمیت این زیارت در موضوع امامت تا به آنجا است که عده ای آن را بیانیه و سند راه شیعه می دانند.
اکنون برای نخستین بار این متن هزار و دویست ساله به شکلی فاخر و درخور توجه به زیور طبع آراسته شده است.
کتاب بیکرانه ها حاوی مقدمه ای از احمد مهدوی دامغانی (استاد دانشگاه هاروارد در رشته ادبیات فارسی) است که ترجمه فارسی آن را استاد ابوالقاسم امامی (استاد دانشگاه تهران در رشته ادبیات عرب) و ترجمه انگلیسی آن را فریده مهدوی دامغانی انجام داده اند.
حضور اساتید به نام و تراز اول برای این کتاب اعتباری فراوان ایجاد کرده است.
خوشنویسی متن عربی زیارت جامعه، توسط استاد سید محمد کاظم ناصری و خوشنویسی ترجمه فارسی آن توسط استاد علیرضا مددی کتابت شده است.
کتاب مشتمل بر ده ها آرایه متناسب و چشم نواز از آثار هنرمندان چیره دست ایران اسلامی از جمله استاد میرزا آقا امامی اصفهانی، استاد محمود فرشچیان، استاد علی اشرف قنبری و استاد محمّد احصایی است.
فراهنگ**1880**1834
دریافت:پروین اروجی ** انتشار: ناهید شفیعی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال