نماینده ولی فقیه تاکید کرد:

ضرورت بررسی نقاط قوت و ضعف مراسم حج برای ارتقای رضایتمندی زایران

تهران- ایرنا- نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی، حج امسال را حجی عزتمندانه و ‌باشکوه توصیف و بر ضرورت بررسی کارشناسانه نقاط قوت و ضعف این مراسم از سوی مسئولان و کارشناسان بخش های مختلف تاکید کرد.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی حج، حجت الاسلام و المسلمین‌ سیدعلی قاضی عسکر در مراسم قدردانی از زحمات دست اندرکاران حج در مکه مکرمه ضمن قدردانی از تلاش های مسئولان اجرایی، ستادی و بعثه رهبر معظم انقلاب در برگزاری این مراسم، گفت: هدف از این بررسی های کارشناسی، آسیب شناسی حوزه های مختلف اعم از اجرایی و فرهنگی است که می تواند زمینه را برای ارتقای خدمات مطلوب تر به حجاج کشورمان در سال های آتی فراهم کند.
وی افزود: اکنون همگان اعم از زایران و دست اندرکاران حج اذعان دارند که حج امسال مطلوب، عزتمندانه و توام با امنیت و احترام برگزار شده است.
سرپرست حجاج ایرانی افزود: با گواهی که حجاج کشورمان می دهند، شاهد لبخند رضایت بر چهره رهبر معظم انقلاب و مردم عزیز کشورمان خواهیم بود و با اطمینان می توانیم بگوییم به وعده ای که به مردم دادیم، عمل کرده ایم.
حجت الاسلام و المسلمین‌ قاضی عسکر با اشاره به برگزاری مراسم مختلف از جمله برائت از مشرکین، دعای عرفه، محافل انس و معرفت، جلسات انس با قران کریم و دعای کمیل گفت: با تلاش شما عزیزان و همکاری زایران کشورمان همه این آیین ها با شکوه و پرشور برگزار شد.
وی همچنین به حضور 10 نفر از نیروهای کنسولی وزارت امور خارجه ایران برای انجام امور کنسولی و ارایه خدمات به زایران اشاره کرد و افزود: این گروه با حضور در شهرهای مکه و مدینه، اقدامات لازم را انجام دادند.
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت اضافه کرد: در حج امسال با وجود افزایش شمار حج گزاران کشورمان، شاهد کمترین حوادث بودیم و آمار زایران فوت شده با توجه به افزایش جمعیت زایران نسبت به دوره های قبل کمتر است.
وی گفت: تلاش های شما دست اندرکاران و عوامل اجرایی باعث شد حج امسال به اذعان بسیاری از افرادی که سال ها تجربه حضور در موسم حج را دارند، حجی نمونه، روان و مطلوب باشد.
حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر، حجاج کشورمان را حج گزارانی '‌نجیب، باصفا، بامحبت و صمیمی'‌ توصیف کرد و افزود: در بازدیدهای روزانه از کاروان های زایران کشورمان، بارها مردم نسبت به خدمتگزاران خود در حوزه حج ابراز محبت داشتند و ما باید قدردان چنین مردمی باشیم.
وی همچنین به دیدار اخیر خود با وزیر حج عربستان اشاره کرد و افزود: در این دیدار وی از عملکرد جمهوری اسلامی ایران و زایران کشورمان در حج امسال ابراز رضایت و تشکر داشت.
حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر گفت:‌ تغییر رویکرد کشور میزبان در برخورد با حجاج کشورمان نیز قابل قدردانی است.
وی با اشاره به روزهای پایانی عملیات حج به دست اندرکاران حوزه حج توصیه کرد تا همه مساعی خویش را به کار گیرند تا روزهای باقیمانده را با همان نشاط و روحیه خدمت گزاری در خدمت زایران باشند.
در این نشست نصرالله فرهمند، معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت و مدیر عملیات حج 96 با بیان گزارشی از تلاش های انجام شده در حوزه های مختلف، از حمایت های مشفقانه نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت از خدمتگزاران حوزه حج تقدیر کرد.
وی از همه مسئولان بخش های مختلف ستادی و اجرایی حج امسال خواست تا با هدف بهبود امور مرتبط با حوزه حج، نقاط قوت و ضعف حوزه کاری خویش را شناسایی و در اختیار ستاد اجرایی حج قرار دهند.
در این جلسه ناصر حویزاوی رییس ستاد مکه مکرمه نیز در سخنانی لباس خدمتگزاری به زایران را لباس افتخار و خدمت به میهمانان خداوند متعال دانست و گفت: اکنون لبخند رضایت را در چهره زایران کشورمان می توان مشاهده کرد.
اجتمام**3229**1834
دریافت: حنانه شفیعی** انتشار: ناهید شفیعی
*آگاهی از آخرین اخبار اجتماعی و حوادث ایران و جهان در کانال تلگرام گروه اجتماعی ایرنا:
@irnaej
https://t.me/irnaej

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال