آیت الله مکارم شیرازی: به شبهات دشمنان باید پاسخ صریح و سریع داد

قم- ایرنا- آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید در پیامی به آیین رونمایی از نرم افزار مقتل الحسین(ع) در قم آورده است: دشمنان ما سمپاشی می کنند، ما باید ضد سم را ایجاد کنیم؛ آن ها شبهه افکنی می‎کنند، ما باید به شبهات پاسخ صریح و سریع بگوییم.

به گزارش ایرنا، در این پیام که در مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی قم(محل برگزاری آیین) قرائت شد، آمده است: آرزو داشتم مطابق قولی که داده بودم شخصا در این مجلس پر فیض شرکت کنم و انجام وظیفه نمایم، ولی چون کسالتی پیش آمد، ناچار شدم پیام خود را از این طریق خدمت شما عزیزان برسانم.
پیام ادامه یافته است: قبل از هر چیز لازم می دانم اعیاد اسلامی این ماه عزیز، به خصوص عید سعید غدیر را که هنوز در شعاع آن هستیم به شما عزیزان تبریک عرض کنم و نیز لازم می دانم از مرکز تحقیقات علوم اسلامی نور تشکر نمایم که با تلاش و کوشش فراوان خود در راه نشر معارف اسلامی که به راستی بی‌نظیر است، این مراسم را فراهم ساخته‌اند.
در بخشی از پیام این مرجع تقلید آمده است: عزیزان من، در عصری زندگی می کنیم که عصر رسانه هاست. این رسانه های غول پیکر پیام ها را به تمام نقاط جهان در آن واحد می رسانند. گروهی از کشورهای غربی فرهنگ آلوده خود را بر آن سوار کرده‌اند، به تمام جهان می‌ رسانند و از آن برای رسیدن به اهداف نامشروع و شیطانی خود بهره می گیرند.
در این پیام با اشاره به این که در چنین شرایطی خاموش نشستن و ناظر یکه تازی های آنها شدن، شرط عقل نیست، آمده است: بحمدالله جوامع اسلامی و گروهی از آگاهان آنها که شرایط زمان و مکان را درک می ‎کنند به فکر افتاده اند این رسانه های نیرومند را در اختیار گرفته و فرهنگ و علوم اسلامی را به وسیله آن به تمام جهان برسانند.
پیام ادامه یافته است: به خصوص حوزویان عزیز باید از فناوری های جدید آگاهی کامل داشته و از آن حداکثر بهره‌ برداری را کنند و نیز باید از شبکه های اجتماعی برای این اهداف مقدس استفاده کرد.
در این پیام اضافه شده است: میراث های عظیمی از علوم اسلامی در موضوع های مختلف از جمله دربارۀ قرآن مجید، تفسیر، حدیث، فقه و اصول، منطق و فلسفه، اخلاق، ادعیه، تاریخ و سیره پیشوایان، ادبیات و امثال آن در اختیار ماست که بیم آن می رود گذشت زمان گرد و غبار فراموشی بر آن بیفشاند.
در این پیام همچنین به فعالیت های مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی اشاره شده و آمده است: بسیار خوش وقت شدیم که مرکزی مانند مرکز تحقیقات علوم اسلامی نور برای حفظ و نشر آنها دامن همت به کمر زده و علاوه بر حفظ آنها، فرستادن یک کتابخانه بزرگ در لوح های فشرده به نقاط مختلف، از جمله افتخارات آنهاست.
در این پیام آمده است: در اینجا لازم می دانم، از این مرکز نورانی تقدیر و تشکر کنم که به گفتۀ خودشان بیش از 400 عنوان نرم افزار در قالب لوح های فشرده در موضوع های فوق فراهم ساخته و به همه جا ارسال می دارند و باز به تصریح خودشان، پایگاه مجلات تخصصی علوم اسلامی و انسانی نور بیش از یک هزار و 600 عنوان مجله را در اختیار علاقه مندان قرار داده است.
آیت الله مکارم شیرازی با قدردانی از تولید نرم افزار مقتل الحسین(ع) ابراز کرده است: فراهم ساختن و در اختیار عموم قرار دادن و از وسیله های اینترنتی برای دریافت و ارسال این پیام های اسلامی استفاده کردن، نیز افتخار دیگری است. بتازگی اطلاع یافتیم به فکر تهیه مقتل جامعی درباره حوادث عاشورا و شخصیت سالار شهیدان افتاده اند که برنامۀ رونمایی از آن در این مجلس انجام می گیرد.
پیام حاکیست: عزیزان باید قدر این زحمات را دانست و از نتیجه آن بهره گرفت. باید همانطور که در روایات اسلامی از امام صادق (عل) نقل شده، زمانی فرا می رسد که علم از سرزمین قم به تمام جهان فرستاده می شود و عالمیان از آن بهره می گیرند. امیدواریم آن زمان، زمان ما باشد و ما انجام دهنده این پیام بزرگ امام باشیم. به همه شما عزیزان بار دیگر تبریک می گویم و از این تلاش های بزرگ و موثر و نورانی تشکر می کنم.
نرم افزار چند رسانه ای مقتل الحسین(ع)، امروز طی آیینی با حضور علما، فضلا و طلاب حوزه های علمیه در مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی قم رونمایی شد.
متن 100 عنوان کتاب در 490 جلد درخصوص امام حسین(ع) و واقعه عاشورا مشتمل بر مهم‌ ترین منابع مقتل امام حسین(ع)، ارائه 50مجلس مقتل‌ خوانی، 26 زیارت ‌نامه، 241 سخنرانی از واعظان و خطیبان برجسته،601 قطعه مداحی از مداحان و فهرستی از کتاب های مربوطه در این نرم افزار بارگذاری شده است.
8138/1175 خبرنگار: فرزانه پیری ** انتشار: رضا علیمحمدی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال