معاون سیاسی استاندار خواستار شد

تبلیغات محیطی هفته دفاع مقدس در چهارمحال و بختیاری متناسب با محرم باشد

شهرکرد – ایرنا – معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: تبلیغات محیطی هفته دفاع مقدس متناسب با دهه نخست ماه محرم در استان انجام شود.

به گزارش ایرنا، جعفر مردانی روز پنجشنبه در شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: با توجه به همزمانی دهه نخست ماه محرم الحرام با هفته دفاع مقدس باید تمامی برنامه ها و تبلیغات محیطی این ایام متناسب با ارزش های دینی و ملی باشد.
وی افزود: تهیه گل به منظور گلباران گلزارهای شهدای شهرهای چهارمحال و بختیاری بر عهده شهرداری ها و در روستاها بر عهده سازمان جهاد کشاورزی استان است.
مردانی تصریح کرد: نامگذاری یک خیابان در هر کدام از شهرهای چهارمحال و بختیاری به نام 'شهدای مدافع حرم' باید در دستور کار مسئولان مربوطه قرار گیرد.
وی یادآور شد: دیوار نگاری چهره سرداران، فرماندهان، امیران و سرافرازان چهارمحال و بختیاری در دوران دفاع مقدس در سطح مرکز استان و یا مراکز شهرستان ها انجام شود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: احداث قطعه ایثار و شهادت در جوار تمامی گلزارهای شهدای استان باید با اولویت صورت گیرد.
وی گفت: مسئولان بنیاد شهید و امور ایثارگران چهارمحال و بختیاری تعویض، مرمت و یا بازسازی تابلوهای دارای تصاویر شهداء در نقاط مختلف استان را در دستور کار قرار دهند.
مردانی تاکید کرد: براساس هماهنگی های صورت گرفته از سوی فرمانداری شهرستان سامان بزودی تندیس سردار خلبان شهید نعمت الله اکبری سامانی و ماکت هواپیمای وی در میدان ورودی این شهر نصب می شود.
وی افزود: برای اجرای این طرح دو میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار استانی و شهرستانی هزینه خواهد شد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: مسئولان دستگاه های اجرایی متولی فرهنگ در استان باید به منظور ماندگاری آثار شهداء، جانبازان، آزادگان و ایثارگران دوران دفاع مقدس و همچنین با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برنامه های علمی و کارشناسی خود را ارائه و عملیاتی کنند.
وی یادآور شد: نصب تمثال ها، سردیس ها و تندیس های شهداء به عنوان یک نماد بایستی به صورت هنرمندانه طراحیف تهیه و در مکان های عمومی نصب شود.
سردار خلبان شهید جاویدالاثر نعمت الله اکبری سامانی چهارم آبان 1330 در شهر سامان از توابع چهارمحال و بختیاری متولد شد.
این سردار شهید جاویدالاثر 23 آبان 1359 در عملیات آزادسازی سوسنگرد (فکه) به همراه کمک خلبانش شهید کیان آرا مورد اصابت آتش دشمن بعثی واقع و به درجه رفیع شهادت نائل شدند.
در این نشست فرمانداران شهرستان های 9 گانه چهارمحال و بختیاری برنامه های خود در حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و هفته دفاع مقدس را گزارش دادند.
چهارمحال و بختیاری بیش از دو هزار و 400 شهید تقدیم میهن اسلامی ایران کرده است.
خبرنگار: وحید رئیسی دهکردی** انتشار دهنده: محمود رئیسی
/2097/7362

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال