تشکیل ستادهای مهر در فرمانداری ها و بخشداری های مازندران

ساری - ایرنا - دبیر شورای اطلاع رسانی مازندران گفت که در آستانه بازگشائی مدارس ، ستادهای مهر در فرمانداری ها و بخشداری های استان تشکیل می شود.

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی استانداری مازندران ، احمد مظفری افزود : این ستاد در استان به ریاست استاندار، در شهرستان به ریاست فرماندار و در سطح روستاها به ریاست بخشداران تشکیل خواهد شد تا زمینه بازگشایی مطلوب مدارس و تحرک و پویایی برای سال تحصیلی جدید را فراهم کند.
مدیرکل روابط عمومی استانداری مازندران گفت : در اجرای طرح استقبال از مهر ، شهرداری ها و دهیاری ها نقش اصلی را دارند و اجرای طرح از دهه آخر شهریور آغاز می شود و تا 15 مهر ادامه خواهد داشت .
وی افزود : بر اساس این طرح ، آموزش و پرورش با همکاری شهرداری ها ، دهیاری ها، راهنمایی و رانندگی ، بهداشت و درمان و آموزش پزشکی ، نیروی انتظامی و سایر دستگاههای مرتبط برای بازگشایی باشکوه مدارس و نوروز تعلیم و تربیت برنامه ریزی خواهند کرد.
مظفری ارتقای سطح آگاهی و دانش بهداشتی دانش آموزان به عنوان آینده سازان جامعه، افزایش سطح رضایتمندی شهروندان ، استفاده از ظرفیت های مردمی در دستیابی به شهر و روستایی سبز ، پاک و ایمن ، کنترل بهداشت محیط مدارس و تأمین ، حفظ و ارتقای سلامت روانی و بهداشتی دانش آموزان را از هداف و سیاست های این طرح برشمرد.
وی گفت که کاهش بار ترافیکی ناشی از ترددهای مهرماه، فرهنگسازی و ترغیب دانش آموزان به حفظ پاکیزگی شهر و روستا ، ترویج فرهنگ تفکیک از مبداء پسماندها، ترویج فرهنگ حفاظت از فضای سبز به منظور کاهش هزینه های نگهداری این فضاها، ترویج فرهنگ ایمنی در بین دانش آموزان به منظور پیگیری از وقوع حوادث مختلف و ارتقاء فرهنگ ترافیک دانش آموزان به عنوان مبنای شکل گیری رفتارهای شهروندی هم از دیگر اهداف این طرح است.
استان مازندران با حدود سه میلیون و 300 هزار نفر جمعیت بیش از نیم میلیون جمعیت دانش آموزی دارد که در حدود چهار هزار مدرسه سال تحصیلی را آغاز می کنند
خبرنگار : زهره کرمی ** انتشار دهنده : حسن فلاحتی
7330/1654

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال