کانون پرورش فکری با 770 مرکز ثابت در کشور فعال است

رشت - ایرنا - معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور گفت: در زمان حاضر، این کانون با 770 مرکز ثابت با ارائه برنامه های مختلف فرهنگی و هنری در کشور فعال است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، رضا قمرزاده روز پنجشنبه در مراسم معارفه مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان در رشت افزود: علاوه بر این کانون پرورش فکری دارای 170 واحد سیار ، 57 واحد پستی و 250 مرکز عرضه محصولات فرهنگی در کشور است.
وی با اشاره به اهمیت دوران کودکی و با بیان این که زیباترین لحظات عمر آدم ها در دوره کودکی و نوجوانی است، اظهار کرد: فعالیت مربیان در کانون پرورش فکری بنا به نقش آنها بسیار حائز اهمیت است.
معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با بیان این که فطرت افراد در دوران کودکی و نوجوانی آماده پذیرش است، خاطر نشان کرد: لذت ما در کانون این است که در شکوفایی فطرت این کودکان نقش داریم.

*کانون پرورش فکری، آموزش و پرورش را برای کودکان شیرین کرده است
قمرزاده در ادامه با بیان این که کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مکمل نظام آموزش رسمی کشور و در کنار آن قرار دارد، بیان داشت: کودکان و نوجوان کانون را انتخاب می کنند و این به اختیار، آموزش و پرورش را برای کودکان شیرین کرده است.
وی در ادامه با اشاره به بازدیدهای مختلف خود در تابستان از مراکز کانون و سووال وی از کودکان و نوجوانان با این موضوع که چرا در این ایام اوقات فراغت ، وقتتان را صرف کانون می کنید؟ ، افزود: از جمله پاسخ هایی که دریافت کردم این بود که می گفتند در کانون ما به اختیار خودمان آمده ایم و کتاب انتخاب می کنیم.
معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور نقش دست اندرکاران در کانون را غبارگیری از دید کودکان و نوجوانان دانست و خاطر نشان کرد: نوع مواجهه کودکان و نوجوانان با فعالیت های کانون ما را دلبسته کرده است.
وی در ادامه سخنانش اضافه کرد: جلوه گری نقش کانون پرورش فکری به خاطر تار و پود درست ایفای نقش بخش های مختلف کانون است و من به وجود همه عزیزان فعال در کانون پرورش فکری افتخار می کنم.
وی کانون گیلان را از استان های خوب در همپوشانی و همبستگی با ادارات مختلف فرهنگی دانست و اظهار کرد: تعامل و ارتباط با این دستگاه ها بایستی مورد توجه قرار گیرد.
در این مراسم اسفندیار ضیائی به عنوان مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان معرفی شد؛ وی پیش از این سرپرستی کانون را بر عهده داشت.
31 مرکز فرهنگی هنری ثابت، یک‌ کتابخانه سیار روستایی، چهار کتابخانه پستی و دو مرکز فراگیر (ویژه کودکان و نوجوانان دارای نیاز‌های خاص) در استان گیلان فعال است.
بر اساس آخرین آمار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان، بیش از 50 هزار کودک و نوجوان در استان عضو مراکز کانون هستند.
خبرنگار: شادی خورشیدی سدهی ** انتشاردهنده:کبیری
7286/2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال