مدیرکل کانون گیلان:

برنامه های کانون پرورش فکری با تاکید بر سبک زندگی ایرانی اسلامی است

رشت - ایرنا - مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان گفت: برنامه های کانون پرورش فکری با تاکید بر سبک زندگی ایرانی اسلامی برای اعضا ارائه می شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، اسفندیار ضیائی روز پنجشنبه در مراسم معارفه خود در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان در رشت افزود: علاوه بر این توجه به کتاب و کتابخوانی در برنامه های کانون پرورش فکری مورد تاکید است.
وی در ادامه با بیان اهمیت دوران کودکی و این که شاد زیستن حق کودکان است ، خاطر نشان کرد: کودکان بایستی از دوران کودکی شان لذت ببرند.
مدیرکل کانون پرورش فکری استان گیلان حقوق کودکان و نوجوانان را مطالبه به حق کانون پرورش فکری دانست و اظهار کرد: کانون پرورش فکری این حق مطالبه گری را دارد.
وی در ادامه با قدردانی از مربیان کانون پرورش فکری گیلان و سایر فعالان در این مجموعه بیان داشت: شایسته سالاری، اخلاق مداری، کارشناس محوری و برنامه محوری در کانون پرورش فکری مورد تاکید، توجه و سرلوحه کارهاست.
ضیائی اضافه کرد: کار در کانون پرورش فکری برای کودکان و نوجوانان، کار دل و خاک خورده کلاس درس و کارگاه های کانون است بنابراین بایستی از این مقوله به نحو شایسته برای آینده مان ذخیره ای داشته باشیم.

*کودکان پایه و اساس یک جامعه را تشکیل می دهند
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان نیز در این مراسم در سخنانی با بیان این که کودکان پایه و اساس یک جامعه را تشکیل می دهند، بیان داشت: اگر در کودکی برای پرورش و تعلیم و تربیت آنها کاری انجام نشود، در بزرگسالی نمی توان کاری کرد.
علی پورحسن خاطر نشان کرد: هر چیزی را که در جامعه در حوزه های مختلف انتظار داریم بایستی زیر ساخت آن را در کودکی ببنیم و توجه به این مهم اهمیت بسزایی دارد.
وی با بیان این که سیستم آموزشی ما در بخش های فرهنگی و هنری نظام مند نیست ، اظهار کرد: کانون پرورش فکری می تواند این خلا در وزارت آموزش و پرورش را پوشش دهد.
پورحسن با تاکید بر ضرورت معرفی هر چه بیشتر کانون پرورش فکری در جامعه خاطر نشان کرد: کانون بایستی از لایه هایی که در خود تنیده، خارج و به جامعه معرفی شود.
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان تاکید کرد: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بایستی با دستگاه های فرهنگی دیگر تعاملی آسان تر داشته باشد.
وی با اشاره به نقش مهم مربیان در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بیان کرد: یک جمله با مهربانی و یا یک برخورد بد، در سرنوشت کودک تاثیرگذار است.
31 مرکز فرهنگی هنری ثابت، یک‌ کتابخانه سیار روستایی، چهار کتابخانه پستی و دو مرکز فراگیر (ویژه کودکان و نوجوانان دارای نیاز‌های خاص) در استان گیلان فعال است.
بر اساس آخرین آمار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان، بیش از 50 هزار کودک و نوجوان در استان عضو مراکز کانون هستند.
خبرنگار: شادی خورشیدی سدهی ** انتشاردهنده:کبیری
7286/2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال