دیدار نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی با وزیر حج عربستان

تهران- ایرنا- حجت الاسلام والمسلمین سیدعلی قاضی عسکر نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی با محمد صالح بنتن وزیر حج عربستان در مکه مکرمه دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی حج، سرپرست حجاج ایرانی در این دیدار درباره ویژگی های حج امسال، میزان موفقیت در تحقق بندهای توافقنامه امضا شده بین دو کشور و لزوم تسریع در نهایی کردن امور مربوط به دو حادثه بزرگ مسجدالحرام و منی در سال 1394 مطالبی را بیان کرد و افزود: در سال های اخیر در جمهوری اسلامی ایران طرح های مختلفی در حوزه آموزش و توجیه حجاج به اجرا درآمده و بیش از هزار جلد کتاب و اثر به چاپ رسیده است؛ همچنین در رابطه با مسایل اجرایی پس از موسم حج آسیب شناسی صورت می گیرد که پس از نهایی شدن، کاستی ها و پیشنهادها را به شما منعکس خواهیم کرد.
حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر اظهار کرد: بر اساس رهنمودهای رهبر معظم انقلاب، ما حج را کانون وحدت امت اسلامی می دانیم و طرح مسایل فرقه ای و مذهبی و دامن زدن به اختلافات را خلاف فلسفه حج دانسته و حضور گسترده حجاج ایرانی در نمازهای جمعه و جماعات اهل سنت نیز خود گواه بر این مدعا است.
وی افزود: اکنون که حج به آرامی و خوبی برگزار شد، باید بستر را برای انجام یک توافق پایدار و مستمر در زمینه حج و عمره فراهم کنیم و با همکاری های مشترک گام های بلندی برای موفقیت هرچه بیشتر در آینده برداریم.
در ادامه این دیدار محمد صالح بنتن وزیر حج عربستان سعودی از تلاش های صورت گرفته در رابطه با آموزش و توجیه حجاج و اطلاع رسانی به موقع به آنان و اجرای توافق های انجام شده تشکر کرد و افزود: من در فرودگاه مدینه از نزدیک شاهد بر روند ورود حجاج ایرانی بودم و با برخی از آنان نیز گفت و گو کردم.
وی افزود: با همکاری شما حج به خوبی برگزار شد و ما تمامی تلاش خود را به کار گرفتیم تا امنیت و آرامش تمامی حجاج، از جمله حجاج ایرانی تامین شود و از اینکه اکنون آنان بدون دغدغه خاطر به کشورشان باز می گردند، بسیار خرسندم.
اجتمام*1933/3229**1834
دریافت: بهروز سلطانیان** انتشار: ناهید شفیعی
*آگاهی از آخرین اخبار اجتماعی و حوادث ایران و جهان در کانال تلگرام گروه اجتماعی ایرنا:
@irnaej
https://t.me/irnaej

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال