وزیر بهداشت: امروز پیشرفت مردم ایران از مسیر علم و دانش محقق می شود

تهران- ایرنا- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: امروز پیشرفت مردم ایران از مسیر علم و دانش محقق می شود و کشوری موفق است که تعداد عالمان و پژوهشگران آن بیشتر باشد.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی (وبدا)، سید حسن قاضی زاده هاشمی در اختتامیه نهمین المپیاد علمی دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی کشور، افزود: خوشحالم که در این المپیاد نه به سمت تولید مقاله، بلکه به سمت تولید محصولات حرکت کردید؛ زیرا امروز داد و بیداد کردن و رگ های گردن را برجسته کردن، موجب سرافرازی کشورها نیست بلکه دانش و فناوری، باعث سربلندی و عزت جوامع مختلف است.
وی ادامه داد: امسال سطح کمی و کیفی المپیاد علمی دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی نسبت به سال های قبل، رشد قابل ملاحظه ای داشته و خوشحالم که به آمایش سرزمینی در حوزه آموزش پزشکی اهمیت داده شده و رقابت دانشجویان در سطح 10 کلان منطقه انجام شد.
هاشمی اظهار کرد: امیدواریم از سال آینده بتوانیم این المپیاد را در سطح کشورهای منطقه و پس از آن به معنی واقعی بین المللی برگزار کنیم و وزارت بهداشت نیز حداکثر حمایت را از برگزاری این المپیاد خواهد داشت و با همکاری حوزه بین الملل وزارت بهداشت، رقابت در این المپیاد، بین المللی خواهد شد.
وی خاطر نشان کرد: سعی کنید دوستان و همکلاسی های خود را به این مسیر بکشانید زیرا زندگی به سرعت می گذرد و باید بتوانید برای دردهای جامعه و کشور و ملت خودتان چاره اندیشی کنید و بهترین ها را بخواهید و همانند جوانانی که در دوران جنگ تحمیلی حضور داشتند، در ساخت و پیشرفت کشور پیش قدم باشید. این همان مسیری است که هم سن های شما چندین دهه پیش رفتند.
وزیر بهداشت یادآور شد: حدود 80 درصد از جوانانی که در دوران دفاع مقدس حضور داشتند، کمتر از 25 سال سن داشتند و شما جوانان هم از همان جنس هستید البته مطالبه امروز کشور با دوران دفاع مقدس، متفاوت است و مردم ایران از این خوشحال می شوند که هر روز شاهد درخشش جوانان ایرانی در حوزه های مختلفی در سطح بین المللی و جهانی، باشند.
در اختتامیه نهمین المپیاد علمی دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی کشور، از برگزیدگان فردی و گروهی المپیاد در حیطه های استدلال بالینی، آموزش پزشکی، فلسفه پزشکی، مدیریت نظام سلامت و تفکر علمی در علوم پایه با اهدای جوایزی تقدیر شد.
اجتمام**3229**1834
خبرنگار: حنانه شفیعی** انتشار: ناهید شفیعی
*آگاهی از آخرین اخبار اجتماعی و حوادث ایران و جهان در کانال تلگرام گروه اجتماعی ایرنا:
@irnaej
https://t.me/irnaej

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال