امام جمعه بوشهر:جشن عاطفه ها ترویج فرهنگ نوع دوستی است

بوشهر- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهرگفت:برگزاری جشن عاطفه ها باعث ایجاد فضای صفا، صمیمیت و همدلی میان مردم و نهادینه کردن فرهنگ نوع دوستی در جامعه می شود.

به گزارش ایرنا، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری روز پنجشنبه با حضور در یکی از پایگاههای جشن عاطفه ها در شهر بوشهر و اهدای کمک خود در جمع خبرنگاران افزود: کمک به نیازمندان و دستگیری از مستمندان جامعه یکی از سیره های اخلاقی و روش ائمه اطهار(ع) است که باید از آنها الگو گرفت.
وی تصریح کرد: کمک به مستمندان افزون بر تاثیر اخلاقی بر انسان باعث برطرف شدن چالش های اقتصادی دیگران می شود و محصول این کمک ها ایجاد فضای همدلی، صفا و صمیمیت در جامعه است.
امام جمعه بوشهر گفت: بسیاری از دانش آموزان نیازمند هم استانی در آستانه سال تحصیلی جدید از نیاز های اولیه تحصیلی محروم هستند که با برگزاری جشن عاطفه ها و مشارکت های مردمی، دانش آموزان نیازمند می توانند با اعتماد به نفس بالایی راهی مدرسه شوند.
وی افزود: کمک به دانش اموزان نیازمند و رفع مشکلات آنها باعث رشد و تعالی آنها در حوزه علم و فناوری می شود و مسیر رشد جامعه را فراهم می کند.
صفایی بوشهری با تقدیر از مشارکت مردم نوع دوست استان در کمک به نیازمندان، تقاضا کرد: به هر شکل ممکن به دانش آموزان نیازمند کمک کنند تا در ابتدای سال تحصیلی دچار مشکل نشوند.
استاندار بوشهر نیز دراین آئین گفت: تا زمانی که در جامعه فقیر و نیازمند وجود دارد برگزاری آئین هایی از جمله جشن عاطفه ها برای برطرف کردن مشکلات نیازمندان ضروری است.
مصطفی سالاری تصریح کرد: جشن عاطفه ها به ما می آموزد که نسبت به همنوعان خود احساس مسئولیت کنیم و با درک نیاز اعضای جامعه فضای صمیمیت، اتحاد و همدلی ایجاد کنیم.
وی گفت: توجه به دانش آموزان نیازمند باید همیشه مد نظر ما باشد، چرا که آنان سرمایه های مهم اجتماعی و آینده سازان این مرز و بوم هستند.
استاندار بوشهر جشن عاطفه ها را تمرینی برای ترویج فرهنگ نیکوکاری در جامعه عنوان کرد و گفت: مردم نوع دوست استان بوشهر همیشه و در همه عرصه ها به یاری نیازمندان می شتابند و مشارکت آنها در جشن عاطفه ها نشان از نوع دوستی و توسعه فرهنگ نیکوکاری است.
مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر نیزگفت: جشن عاطفه ها همه ساله در آستانه سال تحصیلی با هدف تامین نیازهای دانش آموزان نیازمند و به منظور توسعه فرهنگ انفاق و نوع دوستی در میان مردم برگزار می شود.
احمد لطفی یادآورشد: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده و همکاری های خوب آموزش و پرورش، یک بسته تحصیلی به ارزش 200 هزار تومان شامل کیف، کفش، پوشاک و نوشت افزار مدرسه تهیه و میان تمام دانش آموزان تحت حمایت و حتی میان دیگر دانش آموزان نیازمند غیر تحت حمایت توزیع می شود.
وی گفت:مردم استان بوشهر پارسال با پرداخت 20 میلیارد ریال کمک نقدی و غیر نقدی رتبه برتر جشن عاطفه ها را در کشور به خود اختصاص دادند.
در استان بوشهر هشت هزار و 500 دانش آموز زیر پوشش کمیته امداد استان بوشهر قرار دارند.
6045/6047** خبرنگار: مونا عیدان ** انتشار دهنده: اکبر اقبال مجرد

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال