سردار فضلی اعلام کرد:

افزایش ایمنی و نظارت در اعزام کاروان های راهیان نور دانش آموزی

کرج - ایرنا- رئیس قرارگاه راهیان نور دانش آموزی امام حسن عسگری (ع ) گفت: کاروان های راهیان نور با شاخص های مهمی چون ایمنی و نظارت در سال 96 به مناطق کربلای ایران اعزام می شوند.

به گزارش ایرنا، سردار علی فضلی روز پنجشنبه در نشست قرارگاه راهیان نور دانش آموزی کشور که در سالن امام علی (ع) آموزش و پرورش استان البرز برگزار شد، افزود: به منظور کاهش دغدغه های خانواده ها، مسئولان ارشد کشوری از جمله رهبر معظم انقلاب، رییس جمهوری، وزیر آموزش و پرورش، آرامش روانی جامعه و خنثی سازی تبلیغات منفی دشمنان انقلاب در زمینه سفر معنوی راهیان نور، این کاروان ها با رعایت کامل استاندارد ها اعزام می شوند.
وی با ابراز همدردی با خانواده های دانش آموزان هرمزگانی، اظهار کرد: در اعزام کاروان های راهیان نور دانش آموزی همه مسئولان کاروان های راهیان نور در استان ها، موظف به رعایت استانداردهای ایمنی قبل از اعزام دانش آموزان هستند که این مهم نباید مورد غفلت قرار گیرد.
وی با اشاره به اینکه بیشترین اعزام کاروان های راهیان نور از طریق جاده ای در کشور انجام می شود، خاطرنشان کرد: با توجه به بعد مسافت استان ها هر اتوبوس باید دو یا سه راننده داشته باشد و از نظر فنی نیز استاندارد لازم رعایت شود.
سردار فضلی از ایمنی و نظارت بعنوان دو مولفه مهم در اعزام کاروان های راهیان نور در کشور یاد کرد و یادآور شد: هرکاروانی که استاندار لازم را بر حسب نظر کارشناسان و یا پلیس راهنمایی و رانندگی نداشته باشد، اجازه حرکت ندارد و در هر نقطه ای از مسیر که باشد متوقف می شود.
وی تصریح کرد: دانش آموزان ، فرزندان ایران اسلامی هستند که همه ما در برابر ایمنی و آسایش آنان در این سفر معنوی - تربیتی مسئول هستیم لذا در این سفر پربرکت با هر گونه کوتاهی در این زمینه ،برخورد قاطع می شود.
رئیس قرار گاه راهیان نور دانش آموززی امام حسن عسگری (ع) اضافه کرد: این سفر معنوی با مشارکت بسیج، سپاه و آموزش و پرورش در کشور انجام می شود تا فرزندان ایران اسلامی با فرهنگ ایثار و شهادت با حضور در مناطق عملیاتی دوران هشت سال دفاع مقدس ، آشنایی بیشتری پیدا کنند.
سردار فضلی یادآور شد: باید با توجه به ظرفیت ها و زیرساخت های هر استان برای اعزام دانش آموزان به مناطق جنوب، شمال و شمال غربی کشور از خط راه آهن و شناور دریایی نیز باید استفاده کنیم، زیرا فقط 613 دستگاه اتوبوس در اختیار داریم.
وی گفت: همه کاروان های راهیان نور باید به مدیر، راوی، مبلغ یا مبلغه ، پلیس یار و حتی خادم در کنار ایمنی و سایر استانداردها مجهز باشند تا دانش آموزان در این سفر معنوی از خدمات و امنیت لازم برخوردار باشند.
وی ادامه داد: برای ایجاد زیرساخت های لازم در اعزام کاروان های راهیان نور نیاز به حمایت مالی و همکاری خیرین ، شهرداری ، شورای شهر، فرمانداران و استانداری در استان های مختلف کشور داریم.
فضلی افزود: برخی از کاروان های راهیان نور به دلیل مسافت طولانی با مناطق جنگی نیاز به استراحتگاه بین راهی دارند که باید تدابیر لازم تا پایان شهریور ماه در این زمینه اندیشیده شود.
وی با بیان اینکه از 12 مهرماه 96 اعزام کاروان های راهیان نور دانش آموزی کشور از استان البرز آغاز می شود، خاطر نشان کرد: البرز در آئین افتتاحیه این سفر معنوی ، میزبانی هزار دانش آموز از استان های گیلان، قم، زنجان، تهران ، شهرستان های تهران و قزوین را بر عهده دارد.
وی بیان کرد: با توجه به دستور العمل جدید وزیر آموزش و پرورش در زمینه اعزام دانش آموزان به اردوهای دانش آموزی،یک نشست مشترک نیز در این زمینه برای تصمیم گیری نهایی برگزار می شود.
وی تاکید کرد: یک بازدید میدانی مشترک توسط سپاه و آموزش و پرورش از مناطق اسکان ، یادمان ها و زیارتگاه های جنوب ، شمال و شمال غربی کشور برای آمادگی کامل در پذیرایی از دانش آموزان ایران اسلامی در قالب کاروان های راهیان نور تا پایان شهریورماه انجام می شود.
لازم به ذکر است ، نشست قرار گاه مشترک اردوی راهیان نور دانش آموزی بر اساس ابلاغیه جانشین این قرار گاه ' معاون پرورشی وزارت آموزش و پرورش ' برای تمهید مقدمات برگزاری اردوی راهیان نور دانش آموزی کشور با حضور سردار فضلی و سایر اعضاء در سالن امام علی (ع) در کرج برگزار شد.
استان البرز 440 هزار دانش آموز دارد.
2819/1535خبرنگار: مهین مالمیر**انتشار دهنده:داریوش غفاری

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال