مدیر جهاد کشاورزی:

سالانه 580 هزار تن انواع محصولات کشاورزی در چابهار تولید می شود

چابهار- ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی چابهار در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: سالانه 580 هزار تن انواع محصولات کشاورزی در این شهرستان تولید می شود به طوری که اقتصاد 24 هزار نفر از مردم آن وابسته به این بخش است.

غلامحسین بامبری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: همچنین چهار هزار و 936 تن انواع محصولات دامی در شهرستان چابهار تولید و روانه بازارهای مصرف می شود.
وی سطح زیرکشت محصولات باغی چابهار را بیش از چهار هزار و 340 هکتار عنوان کرد.
وی ساخت سد پیشین، زیردان و بند انحرافی شیرگواز را از برجسته ترین اقدامات دولت تدبیر و امید در این منطقه عنوان کرد.
مدیر جهاد کشاورزی چابهار گفت: این شهرستان ظرفیت های زیادی در بخش کشاورزی، راه اندازی گلخانه، تولید گوشت سفید و قرمز، پرورش دام سبک و سنگین و میگو دارد که می توان به گاو بومی، مرغ و خروس دشتیاری و گوسفند بلوچی اشاره کرد.
به گزارش ایرنا سیستان و بلوچستان به سبب نزدیکی به خط استوا و بهره گیری از رطوبت دریا توانمندی زیادی در تولید محصولات گرمسیری و نیمه گرمسیری و بعضا منحصر به فرد از جمله انبه، موز، پاپایا، گواوا، هندوانه آناناسی، نارگیل، زیتون محلی، مرکبات و غیره دارد.
تولید محصولات کشاورزی در سیستان و بلوچستان در طول سال رواج دارد و زمین های برخی مناطق این استان مانند نیکشهر، سرباز، ایرانشهر، کنارک و چابهار در هر سال توان تولید 2 بار محصول را دارند.
هم اینک در بیش از 200 هزار هکتار از زمین های کشاورزی سیستان و بلوچستان محصولات زراعی و در 80 هزار هکتار از باغ های استان انواع میوه های گرمسیری، نیمه گرمسیری و سردسیری تولید می شود.
3043**3213خبرنگار: رستم کریمی نژاد **انتشاردهنده: اکبر نوری
اخبار لحظه به لحظه را در کانال تلگرامی «اخبار ایرنا سیستان و بلوچستان» دنبال کنید. @irnazahedan

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال