رئیس مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان :

کرمان به رشد اقتصادی 8.5 درصدی می رسد

کرمان - ایرنا - رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان گفت: برای استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در اجرای برخی از پروژه های توسعه ای استان طرحی تهیه کرده ایم که با حمایت دولت و اجرای درست آن می توانیم رشد اقتصادی 8.5 درصدی را در این استان محقق کنیم.

به گزارش ایرنا ، جعفر رودری روز پنجشنبه در نشست شورای توسعه و برنامه ریزی استان کرمان افزود: در برنامه ششم توسعه سهم هر بخش از استان برای رسیدن به سند چشم انداز 1400 مشخص شده است و برای رسیدن به رشد اقتصادی 8.5 درصدی برنامه ریزی هایی انجام گرفته که شرح این برنامه ها برای دریافت نظرات مدیران، به دستگاه های اجرایی استان ارسال و بعد از گذشت هفت روز وارد فاز اجرا خواهیم شد.
وی اضافه کرد: برای رسیدن به این رشد اقتصادی به 24 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.
رودری با اشاره به نزدیک شدن به اتمام پروژه های نیمه تمام استان کرمان خاطرنشان کرد: حدود یکهزار میلیارد تومان برای اتمام این پروژه ها نیاز داریم و همچنین باید پروژه های جدیدی را در سند چشم انداز استان و برنامه ششم توسعه تعریف کنیم.
وی تصریح کرد: از آنجا که به دنبال تهیه نقشه راهی برای توسعه استان هستیم، باید با توجه به محدودیتهای بودجه ای دولت بخش خصوصی را نیز مشارکت داده و سهم هر بخش را در این زمینه مشخص کنیم.
رودری با اشاره به ظرفیت معین های اقتصادی در امر توسعه استان خاطرنشان کرد: 87 درصد تامین منابع برای رسیدن به رشد 8.5 درصد توسط منابع غیردولتی تامین می شود که در این زمینه باید از دیگر ظرفیت های استان در جهت رسیدن به این رشد استفاده کنیم.
چهارمین نشست شورای توسعه و برنامه ریزی استان کرمان با حضور فدایی سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان و مدیران دستگاه های اجرای این استان در سال پیامبر اعظم (ص) استانداری کرمان برگزار شد.
خبرنگار: کمیل بهشتیان**انتشاردهنده: بهنام احمدی *
7429/ 5054

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال