افتتاح پنج مدرسه خیری در شمال سیستان و بلوچستان

زاهدان - ایرنا - مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان گفت: پنج مدرسه خیری امروز/پنجشنبه/ در شهرستان های زابل، نیمروز، هیرمند و زهک واقع در شمال استان به بهره برداری رسید.

علیرضا راشکی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هر یک از این مدارس دارای 6 کلاس درس با بیش از 600 متر مربع زیربنای آموزشی توسط یکی از خیران تهرانی ساخته شده است.
وی افزود: این خیر تهرانی برای راه اندازی این پنج مدرسه بیش از 40 میلیارد ریال هزینه کرده است.
وی بیان کرد: وی همچنین تا کنون در سیستان و بلوچستان چندین مدرسه ساخته است.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان گفت: 369 کلاس درس در قالب 100 مدرسه با اعتباری بیش از 440 میلیارد ریال آماده بهره برداری در مهرماه امسال است.
وی افزود: سیستان و بلوچستان با توجه به نرخ 14 برابری تعداد موالید و جذب بازماندگان از تحصیل همچنان با وجود همه اقدامات مطلوب صورت گرفته در مدرسه سازی به پنج هزار کلاس درس جدید نیاز دارد.
وی بیان کرد: از مجموع 18 هزار و 954 کلاس درس در سیستان و بلوچستان، 10 هزار و 528 کلاس درس نیازمند تخریب، بازسازی و مقاوم سازی است.
به گزارش ایرنا استان سیستان و بلوچستان با وسعتی حدود 187 هزار و 502 کیلومترمربع (معادل 5/11 درصد مساحت کشور) و بیش از 2 میلیون و 775 هزار نفر جمعیت پهناورترین استان کشور محسوب می شود.
حدود 600 هزار دانش آموز سیستان و بلوچستانی از اول مهرماه سال تحصیلی جدید را آغاز می کنند.
7316**3213 خبرنگار: عصمت جهانی **انتشار دهنده: اکبر نوری
اخبار لحظه به لحظه را در کانال تلگرامی «اخبار ایرنا سیستان و بلوچستان» دنبال کنید.
@irnazahedan

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال