یک مسوول: 60 درصد بازنشستگان کشوری، فرهنگی هستند

یزد- ایرنا- مشاور وزیر و رییس کانون بازنشستگان آموزش و پرورش، تعداد بازنشستگان کشور را یک میلیون و 380 هزار نفر بیان کرد و گفت: 60 درصد این تعداد، فرهنگی هستند.

احمد صافی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در یزد، تعداد کانون های بازنشستگی فرهنگیان را 305 باب و تعداد بازنشستگان فرهنگی را هم 800 هزار نفر اعلام کرد.
وی، رفع تبعیض و افزایش حقوق را از مهمترین دغدغه های فرهنگیان عنوان و یادآور شد: این قشر انتظار دارند آنچه در کشور به دیگر کارکنان شاغل داده می شود به آنها هم تعلق گیرد.
این مسوول با بیان اینکه توجه به نیازهای جسمی ، روانی و اجتماعی بازنشستگان ضروری است اظهار کرد: در راستای ارتقای سطح تعلیم و تربیت این افراد و با توجه به سند طرح تحول بنیادین در آموزش و پرورش باید از بازنشستگان و پیشکسوتان این عرصه استفاده شود.
مشاور وزیر آموزش و پرورش بر توجه جدی به بیمه تکمیلی فرهنگیان تاکید کرد و گفت: از نمایندگان مجلس می خواهیم در بودجه امسال، اعتبار ویژه ای به این بخش تخصیص دهند.
وی خاطر نشان کرد: در دیداری که طی چند روز آینده با رییس صندوق بازنشستگان کشور و وزیر تعاون خواهیم داشت مشکلات فرهنگیان را بیان می کنیم.
استان یزد 15 هزار فرهنگی بازنشسته و نزدیک به 16 هزار فرهنگی شاغل دارد.
2088/ 6197 خبرنگار: کبری دانشی **
انتشار: محمدحسین فلاح

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال