جانشین سازمان بسیج مستضعفین:

سردار فضلی: زندگی در جزیره امن جمهوری اسلامی حاصل خون شهدا است

کرج- ایرنا- فرمانده قرارگاه راهیان نور دانش آموزی و جانشین بسیج مستضعفین کشور گفت که زندگی امروز مردم در جزیره امن جمهوری اسلامی حاصل خون شهدای انقلاب اسلامی، هشت سال دفاع مقدس و مدافعان حرم است.

به گزارش ایرنا، سردار علی فضلی روز پنجشنبه در چهاردهمین هم اندیشی اساتید درس آشنایی با دفاع مقدس دانشگاه های استان البرز در کرج به تبیین جایگاه و نقش لشگر 10 سیدالشهدا (ع) در دوران دفاع مقدس پرداخت و افزود: امروز در جزیره امن جمهوری اسلامی در نهایت امنیت و آرامش زندگی می کنیم که این امنیت حاصل خون تمام شهدا است.
وی اظهار داشت: امروز در روزهای دفاع مقدس نیستیم اما باید ناشر و مبلغ دین خدا باشیم تا اتکا فرزندانمان را به ارزش های گذشته بیشتر کنیم.
این فرمانده دوران دفاع مقدس گفت: 135 استاد درس دفاع مقدس بیش از 54 هزار دانشجوی البرزی را آموزش داده اند که این اقدام عین جهاد است.
وی اظهار داشت: دفاع مقدس آرمانی ترین قطعه بعد از پیروزی انقلاب است و رزمندگان هر چه فرا می گرفتند در آن زمان اجرا و پیاده می کردند همچون عمل به قران و احکام.
سردار فضلی بیان داشت: انقلاب اسلامی سه پایه قران، عترت و مردم را دارد و مردم ثابت کردند که بیشترین سرمایه و داشته های خود را در دوران دفاع مقدس به میدان آوردند و به واسطه همین امر جمعیت کثیری از مردم در قالب کاروان راهیان نور اعزام این مناطق می شوند.
**اعزام نمادین کاروان راهیان نور از البرز
وی گفت: به واسطه نقش موثر مردم البرز در دوران دفاع مقدس است که روز12 مهر ماه اعزام نمادین راهیان نور از البرز کلید می خورد.
فضلی در خصوص نقش لشگر 10 سیدالشهداء در دوران دفاع مقدس، گفت که استان البرز در دوران دفاع مقدس تمام فتوحاتش در قالب لشگر 27 محمدرسول الله (ص) استان تهران و لشگر 10 سیدالشهدا (ع) بود.
فرمانده لشگر 10 سیدالشهدا (ع) در دوران دفاع مقدس ادامه داد: البرز با تهران به همبن دلیل پیوند مبارکی در افتخارات دوران دفاع مقدس دارد و این دو استان 36 هزار شهید تقدیم کرده اند.
وی گفت: این هنر شما اساتید است که عظمت این کار در دوران دفاع مقدس را هنرمندانه به مردم و جوانان منتقل کنید.
سردار فضلی ادامه داد: بایستی به نقش ارتش نیز در این دلاورمردی ها و همچنین نقش مشترک ارتش، سپاه و بسیج پرداخت.
وی گفت: البرزی ها در عملیات های پدافندی و دفاعی نیز قبل از عملیات های آفندی ردپا دارند، همچون حضور تیپ 31 عاشورا و تیپ 25 کربلا.
وی افزود: اکنون در حال جمع آوری مستندات شهدا و سرداران شهید استان البرز از سراسر کشور هستیم.
جانشین سازمان بسیج مستضعفین گفت: رصد فعالیت سرداران شهید البرز در تمام یگان ها و تیپ ها برای اگاهی جوانان لازم است زیرا در بعضی از تیپ ها ولشکرها نقشی اثرگذار داشتند.
6156/1535 خبرنگار: نوشین طهماسبی**انتشار دهنده:داریوش غفاری

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال